Home » YTIVARG

YTIVARG

ytivarg_logo_white

Původně studiový projekt kytaristy F.C. a Miculy Parvy z r. 2001. Aktivita obnovena v r.2015, již však jako regulérní kapela vzniklá z rozpadnuvších se ISACAARUM

Sestava:

Micula Parva – Vocal

Zdeněk Šitner – baskytara

F.C. – Guitar

Internerv – Drums

 

Bio a historie:

GRAVITY (původní název pro YTIVARG) vznikají někdy v roce 1995 čistě jako studiový projekt v sestavě F.C. – guitar (ISACAARUM, ex – BIZARRE EMBALMING) a ELECTRIC MAN – Keyboards and samples. Z té doby se zachovaly dvě dema a to Gravity – Demo 1995 a Gravity – TV And Radio Symphony (1996). Na druhém demu se jako host podílel MICULA PARVA – budoucí člen projektu – a to v songu RADIO HIT (Cover od ANAL CUNT) v roli bubeníka a zpěváka. Po angažování MICULI PARVY (ex – INGROWING, ex – BIZARRE EMBALMING) jako stálého a hlavně živého bubeníka ELECTRIC MAN ustupuje do pozadí a nadále funguje už jen jako šedá eminence projektu a stará se o technické zázemí.

Rozhodli jsme se, že ze studiového projektu uděláme regulérní kapelu a pod názvem ABNORMAL GRAVITY se tak stává. Sestava se tedy mění na F.C. – Guitars, MICULA PARVA – Drums, MARCEL – Vox. Načvičili jsme 6 věcí včetně cover od ANAL CUNT – RADIO HIT. Po asi půlročním martyriu sehnat basáka a ne zrovna dobrém pěveckém výkonu Marcela a jednom odřeknutém koncertu MARCEL končí a s MICULOU PARVOU se rozhodujeme, že další fungování necháme opět pouze na bázi studiového projektu. Mezitím MICULA PARVA odešel z INGROWING oba dva začínáme hrát v BIZARRE EMBALMING a tak GRAVITY jdou malinko stranou. Až někdy v roce 1998 opět pokračujeme v další práci a ve zkušebně připravujeme první oficiální demo GRAVITY – The Window To The Unknown (1999), které pak svépomocí ve zkušebně natáčíme a v roce 1999 vychází v počtu 50 ks MC kazet a je šířeno víceméně jen mezi známé. Je zde 11 songů nesoucí se v death/thrash/grindovém stylu. Obal na MC zhotovil Mr. CHYMUS ze spřízněných ISACAARUM.

Další směrování projektu se drobet obrací a další tvorba se nese v duchu severského blackmetalu typu BURZUM, DARKTHRONE a MARDUK. Projekt se přejmenovává z GRAVITY na YTIVARG. Bezejmenné demo je v roce 2000 opět svépomocí natáčeno ve zkušebně a čítá 6 songů. Po natočení dema se připravuje jeho vydání na nosičích CD-R, brzdou se však stává příprava obalu, která vázne. Další nemilou skutečností je, že se MICULA PARVA rozhoduje sestavu YTIVARG opustit. Před jeho odejitím jsou ještě složeny 3 nové songy, které však čertužel nejsou nikde a nikým zaznamenány. Na projektu tou dobou ještě vypomáhá JIMMY (ex – BIZARRE EMBALMING, dnes ISACAARUM) jako druhý kytarista. Po mém nástupu do ISACAARUM jako poslední a zakládající člen dávám YTIVARG k ledu. Díky mé časové vytíženosti v ISACAARUM další aktivity projektu začínají až v roce 2006, kdy se mi daří konečně dát dohromady obal na prozatím nevydané CD YTIVARG – Ytivarg (opět za přispění Mr. CHYMUSE) a celou původní nahrávku vyčistit a zmasterovat na PC. Vychází opět jako DYI na CD-R s barevným oboustranným obalem a potiskem CD v profi provedení.

Další fungování YTIVARG nijak nedramatizuji, prozatím pracuji na novém materiálu, ovšem nemohu říct kdy a jestli vůbec spatří světlo světa. . . . Rád bych . . .

Výše uvedené nahrávky YTIVARG – Ytivarg (2006) a GRAVITY – The Window To The Unknown (1999) jsou samozřejmě pro případné zájemce z dispozici, stačí mne kontaktovat emailem ytivarg@seznam.cz

F.C. YTIVARG – Duben 2007

2015

Aktualizace 02/2015 – Tak jsme dali YTIVARG znova dohromady. Už ale jako regulérní kapelu. V sestavě se kromě Miculy Parvy a mě (F.C.) objevil ještě další odpadlík ISACAARUM a to basák Jimmy a taktéž další bývalý člen téhož souboru bubeník Internerv . . . A v této sestavě to vypadá, že hudba YTIVARG asi dosti zgrindovatí . . 🙂 Uvidíme . . .

Aktualizace 05/2015 – Basák Jimmy opustil sestavu YTIVARG . . . Ač to udělal velice nerad, časové důvody, kvůli kterým ukončil činnost nejprve v ISACAARUM ho nakonec dohnaly i v YTIVARG . .  Jeho nástupcem se stává Petr Piskač (jinak basák OLLTEGA) . . . Makáme dál na novém materiálu . . .

Aktualizace 10/2015 –  Basák Petr Piskač se na vlastní žádost rozhodl ukončit své působení v YTIVARG. Před nadcházejícím prvním koncertem 14.11. v ČB je to sice nepříjemné, nicméně premiéru YTIVARG to neohrozí. Přijali jsme patřičná opatření, pokračujeme dále ve třech za pomoci výdobytků moderních technologií a současně hledáme nového basáka (kdo si na to troufne, nechť nás zkontaktuje na emailu ytivarg@seznam.cz). Dokončili jsme materiál, který bude představen na prvním koncertě YTIVARG. Zde je pár názvů nových songů: „Anode Annihilation“, „BIAS Distortion“ či „Anomalous EMP“. .

2016

Aktualizace 03/2016 –  Na konci roku se sestava YTIVARG konečně rozrostla o plnohodnotného basáka. Říká si STANLEY a dobách minulých byl k vidění v dačické death/doom smečce AGONY. První gigem gig se Stanleym se stala akce Heavy Weight Night vol.1  4.3.2016 v Českých budějovicích v MC Fabrika za účasti LAHAR, BUT a BRUTALLY DECEASED . . .

Ytivarg_Wardenclyffe_booklet.indd

r_ewue403uqsp7qll8svucray-itxvl8  DSC_0297

DSC_0353

DSC_0293 DSC_0337

 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky