Home » The River Of The Lost Souls – rozhovor

The River Of The Lost Souls – rozhovor

14884608_327256250975972_8726369432153439487_o

The River Of The Lost Souls: Rok 2017? Vydáváme debut The Midnight Album a naplno začínáme koncertovat!

The River Of The Lost Souls je nová českobudějovická kapela, za kterou ale stojí zkušení muzikanti například z kapel Dark Angels a Vihar. Před pár týdny dokončili desku The Midnight Album a nyní začínají koncertovat.

Na otázky odpovídal kytarista Václav Votruba.

Znáte náš magazín „ATTACKER OF MUSIC“ ?

Ano, cením si každého nadšence, který podporuje tuzemskou undergroundovou scénu. (úsměv)

Řekněte nám něco o sobě. Kdo je kapela The River Of The Lost Souls ve stručnosti.

Šestice kamarádů, kteří se rozhodli probádávat nová hudební zákoutí plná emocí, melancholie, možná i radosti…

Jaký byl rok 2016 ? Co se změnilo nebo zlepšilo, popřípadě zhoršilo ?

V roce 2016 jsme vznikli, takže pro naši kapelu jednoznačně nejdůležitější rok… (úsměv)

Připravujete nebo plánujete vydat nové CD ?

Máme kompletně hotový debut The Midnight Album. Nyní čekáme na vydání. Na desce jsme rok dřeli, a to opravdu hodně. Nechtěli jsme nic podcenit, naopak jsme hodlali přijít s deskou, která je pro nás v daný okamžik tím nejlepším, co dokážeme vyprodukovat. Je to hodně barevná deska se silnou atmosférou, velmi dynamická, plná zvukových hrátek… Deska, která je chvílemi velmi intimní, ale stejně tak dokáže zatínat drápky. Deska, kterou je třeba poslouchat pečlivě. Nejlíp v noci, v klidu, s vínkem v ruce… (úsměv)

Jaká je účast na Vašich koncertech /chodí se lidi bavit ?/ a co říkáte na dnešní podmínky pro vystupování ?

Teprve začínáme koncertovat, takže na tuto otázku nedokážu z pohledu The River Of The Lost Souls odpovědět. Z celkového hlediska si myslím, že je to jak na houpačce – jednou je dobře, podruhé hůře. Něco mi ale říká, že to není tak špatné, jako tomu bylo před, řekněme, dvěma lety. Doba je ale holt taková… Kapely přibývají, posluchači ubývají. Jen bych dodal, že kdybych cíleně chtěl, aby na mě chodily davy, určitě bych hrál úplně jinou muziku. Jenomže já budu raději upřímný a budu produkovat hudbu, která opravdu vychází z mého nitra. A já vždycky směřoval mimo hlavní proud. Trendy a podobné hlouposti ponechávám jiným. (smích) O to více pak člověka hřeje u srdce, když se najdou lidé, kteří neklouzají jen po povrchu a dokážou si k malinko náročnější muzice najít cestu.

Hrajete pouze v CZ/SK nebo i v zahraničí ?

Opět… jsme na začátku, takže nyní těžko soudit, jak na tom budeme třeba za dva roky. Zahraničí se samozřejmě nebráním, naopak mám s Dark Angels zkušenosti například z Německa a pořadatelé tam vždycky byli úžasní. Rád budu hrát kdekoliv, kde o nás bude zájem.

Máte managera ? Pokud ne, chtěli byste ho ?

Defacto plním tuto funkci já, ale samozřejmě bych se takovému člověku nebránil. Najít ale nadšence, který by s tebou táhl za stejný konec provazu, aniž by mohl čekat nějaký finanční profit, je takřka nemožné. Za celé roky hraní jsem potkal podobných šílenců jen minimum. Zmínil bych Dana Beherita, který se staral o Martyrium Christi, a Gora z Tortharry. Ti kluci aby je nosili na rukách!

Znáte našeho partnera internetovou televizi – KLIK TV. ? Víte že tam pouští klipy 24 hodin denně a to jen regionálních kapel ?

Jasně, Míra Štěpka má můj respekt. Je to borec!

Co Vás čeká v roce 2017

Rok 2017 je pro nás velmi důležitý. Vyjde nám debutové album, natočili jsme klip a hlavně začínáme naplno koncertovat. Zkrátka a dobře The River Of The Lost Souls se začínají valit! Brzda neexistuje. (smích)

Na závěr:

Myslíte že naše činnost v propagaci regionálních kapel má nějaký smysl ?  Zajímá to vůbec kapely jako jste Vy ?

Každá podpora, propagace má smysl, jen mám takový dojem, že si to dnes ne každý uvědomuje a dokáže práci druhého ocenit. Nestačí jen sedět u Facebooku a čekat na zázrak… Ale dost chytračení. (smích) Díky za prostor a doufám, že se zase uvidíme na některém našem koncíku!

To máš úplnou pravdu. Já už za redakci na Vašem koncíku byl v MC Fabrika a moc se mi to líbilo. Přeji mnoho úspěchů do budoucna. Díky za rozhovor.                       Za redakci Attackeru : Red Devil  

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky