Home » THE FIALKY

THE FIALKY

nriBD0Oh60lvxSSB-AMQXhcHiVnbpZ0xpunk-rock / Praha

Sestava:

Kečup     -kytara, hlas 

Ota           -basa, hlas

Tom         -bicí, hlas

Green      -kytara, hlas

BIO:

Rok 2000-vznik kapely (únor) první sestava Kečup-g, Ota-g, Mára-bg, Miky Vole-ds první koncert (Prosinec)
 Rok 2001-zkoušení občasné koncerty, drobné změny v sestavě.
 Rok 2002-První demo CD „KOMU SE CO..“ přichází Tomáš-ds, Miky Vole-voc.
Rok 2003– Druhé demo CD „O něco jde…“ odchází Mára a Miky Vole. Sestava se ustálila ve složení Kečup-voc g, Ota-bg, Tom-ds
Rok 2004-kapela koncertuje po boku kapel jako jsou Aurora, Čertůf punk, Šanov1 , Totální nasazení….. na konci roku je hostem Pražské zastávky turné „25let chaosu a punku na Slovensku“ Zóny A a Slobodné europy.
Rok 2005-Třetí demo CD „Nezlob“ vystoupení na Zelesafestu před hlavním tahákem večera kapelou TELEX, host Pražské zastávky turné Slobodné europy…
Rok 2006– Přichází posila v podobě kytaristy Volfíka (ex-MV). Začátek roku je ve znamení sehrávání a skládání nových věcí. Nový program kapela poprvé představila na velmi úspěšném koncertu v Jablonci nad Nisou. V průběhu srpna natáčí kapela ve studiu „3bees“ 4 písňové EP UNITED. Po vydání Ep se zvíší zájem o vystoupení(od září do konce roku jich odehraje 15) asi neuspěšnější je pražský křest v Paláci Akropolis a úžasný koncert v Bratislavském Radálu, kde kapela vystoupuje po boku Zóny A a dostává se jí parádního přijetí od téměř vyprodaného sálu, je to taky první výjezd za hranice. 
Rok 2007-Místo Volfíka, který už časově nestíhal, naskakuje Danny (Junior). V průběhu února je  ve studiu „3bees“ nahráván materiál na první oficiální CD, které vychází v půlce března u Papagájův hlasatel rec. pod názvem „průser“. Kapela tento rok odehrává přes padesát koncertů v Čechách i na Slovensku, mezi nimi např. křty cd, které se odehrávají ve společnosti Zóny A v Praze a Bratislavě. V létě pak odehraje čtyřdenní mini tour s LOTT(uk) po východním Slovensku a rok zakončuje pěti koncerty pod názvem „Xmas tour 2008“ během kterého kapelu vidělo přes 850lidí. Píseň „punk sex pivo“ z desky Průser se stává jednou z deseti nejposlouchanějších skladeb na serveru Bandzone za rok 2007. 
Rok 2008– Kromě toho že kapela objela kluby v Čechách i na Slovensku si jí všímá i pár pořadatelů Československých openair festivalů a tak jich objede víc jak deset, jako tour pod názvem „Rebel klaun vyráží na letní festy“. Celkový počet koncertů je zas jako loni něco přes padesát. V srpnu těsně před nahráváním dalšího CD bohužel odchází Danny. Kapela ale dlouho nezůstala ve třech a už během koncertů, které Danny slíbil dohrát, je jasné že novým kytaristou bude kamarád z Počernic Marcel Green. V listopadu pak CD z názvem Šance vychází již u domácího labelu kapely PHR. „Punk sex pivo“ je opět jedna z nejposlouchanějších skladeb roku na Bandzone.
Rok 2009 – Začátkem roku deset koncertů po Čechách, pod názvem „Ber šance tour“ na podporu, na podzim předešlého roku vydaného, CD Šance. V létě pak následuje víc jak deset vystoupení na open-air festech, mimo jiných i na momentálně největším punk festu v ČR „Pod parou“.  Celkem je odehráno skoro padesát koncertů a z toho asi deset na Slovensku a poprvé i dva v Polsku, které dopadli nad očekávání parádně. Za zmínku ještě stojí na konci roku čtyři odehrané koncerty na Slovensku pod názvem Rum a kola tour a vystoupení v pražském Matrixu, kde jsme pořádali X-Mas Punkrock show, na kterou dorazilo 300 lidí. Kapela se taky na konci roku odebere do studia, aby natočila 6 nových věcí na 7“EP, které hodlá vydat u příležitosti deseti let existence v březnu 2010.
Rok 2010 – Tento rok kapela slaví deset let své existence! V březnu vychází u domácího labelu PHR 6 nových skladeb na vinylovém sedmipalci, z kterého čtyři, postupně vypouštěné mp3 singly, okupují víc jak dva měsíce první příčky nezávislé Bandzone hitparády. Křty Ep a hlavní oslavy deseti let pak probíhají v Praze a Bratislavě, kde kapelu doprovází legendární polská, punk77, kapela Bulbulators, společně s neméně legendární slovenskou Zónou A. V roce 2010 bylo odehráno něco přes padesát koncertů, což už je několik let pro kapelu standart, z toho proběhlo sedm koncertů na Slovensku, tři v Polsku (Cerwionka, Varšawa, Krakow) a jeden v Rakousku. Probíhá také již tradiční brázdění letních festivalů pod názvem „Rebel klaun na letních festech“ kterému se nevyhnuly ani takové akce, jako MightySounds, nebo slovenský TOP fest. Na podzim pak kapela koncertuje v Bratislavě po boku Markyho Ramona a v Praze se Sham69. Konec roku pak zakončuje skvělé vystoupení ve vyprodaném pražském Matrixu, v rámci naší Kidsandheroes X-mas punkrock show. Krom toho kapela na podzim vypustí sérii tří videoklipů na písničky z EP které natočilo CHV studio. Dále také vychází množství rozhovorů a recenzí na 7EP, jak na domácích punkových a rockových webech tak i v časopisech, což platí i pro Polsko a Slovensko. Nějaké recenze dokonce vyjdou i v Německu, Kanadě, nebo Japonsku kam bylo, kromě zemí, kde pravidelně koncertujeme (CZ/SK/PL), prodáno nejvíc kusů EP:)
V roce 2011 odehráváme přes 50 koncertů, což už si několik let držíme jako ideální standard.  Z nich je potřeba vypíchnout tři jarní víkendy se Zónou A v rámci „Všetko nejlepšie tour“. Po tom 20 koncertů v rámci „Rebel klaun turné“ po letních punkových festivalech, křty nové desky v Brně, Bratislavě a Praze s E!E a podzimních 12 koncertů s Houbou v rámci „Lačná ústa tour“. Kromě Slovenska jsme také zahráli v Německu a objevili jsme se v Polsku, kde jsme se zase setkali se super ohlasem. Na již zmíněných křtech byla vypuštěna nová řadová deska, natočená  přes léto, s názvem Kapitán77. Natáčelo se v domácím studiu 3bees a vydal nás opět domácí label PHR, tentokrát jak na CD, tak i na 12ti palcovém vinylu v limitované edici, která je již ze dvou třetin rozebraná.  
Rok 2012 – Tento rok byl ve znamení koncertů. Odehráli jsme jich šedesát, což je na kapelu, která hraje defakto jen o víkendech, opravdu dost. Nejlepší akce byly, jako za poslední roky, samozřejmě ty ze Zónou A, a to jak na Slovensku, tak v Čechách, pak ty s Houbou doma a jeden v Německu. Navíc jsme odehráli na podzim šest koncertů v Polsku, polovina z nich byla a po boku tamní nejlepší punkrockové kapely Bulbulators. Za zmínku také stojí naše účast na necelé dvacítce letních open air akcí, z čehož největší byly festivaly Podparou a Punkáči děťom, kde jsme se zhostili zakončení festivalu se vší parádou. Nutné je také připomenout naše vánoční akce, které pořádáme pod hlavičkou serveru Kidsandheroes.com, které dopadly skvěle nejen v tradiční Praze, ale nově i v Olomouci. Za zmínku také stojí i to, že jsme byli tento rok osmou nejposlouchanější kapelou na serveru bandzone.cz i přes fakt, že jsme celý rok nic nového nevydali.
Rok 2013 byl zahájen v nahrávacím domácím studiu 3Bees, kde vzniklo 6 nových skladeb vydaných na 7 EP No School, které vydal, jak jinak, než label Papgájův hlasatel rec.. Deska má krásný obal, který nakreslil Tarlito z One love tattoo  a vyšla na červeném vinylu.  Krom toho kapela nepolevila v nepřetržitém koncertování a odehrála šedesát koncertů jako v předešlém roce, což se ukázalo možným maximem. Z toho bylo pak jedenáct akcí na Slovensku a dvě v Polsku. Důležité je také zmínit že z celkového počtu bylo dvacet dva koncertů na letních festivalech(Rebel klaun léto tour) v čele s Trutnov open air, Mighty sounds a Pad parou, kde na prvně jmenovaném proběhlo vystoupení v nádherném večerním čase pro zhruba dvoutisícový dav pod podiem.  Klubové show pak proběhli na jaře po boku Visacího zámku(30let VZ tour),  Radio dead ones(Mighty tour/13 let TF) a Zónou A  a na podzim s Houbou a Ramones Bratislava(Good bye Ramones tour part1). Rok pak zakončili tradičně skvěle navštívené Kidsandheroes.com vánoce v Mariánkách, Praze, Olomouci a Bratislavě. Krom toho byli k EP realizovány dva klipy, z niž ten na píseň This is Englnad, nasadilo i několik lokálních hudebních televizí do vysílání. Za zmínku také určitě stojí fakt, že skupina byla v roce 2013 pátá nejposlouchanější na serveru bandzone.cz .  
Více na www.thefialky.cz
Diskografie:

Komu se co… (16 skladeb, demo 2002) / O něco jde… (16 skladeb, demo 2003) / Nezlob (13 skladeb, demo 2005) / UNITED (4 skladby, EP 2006)/ Průser (12 skladeb, PHR 2007)/ ŠANCE (13 skladeb, PHR 2008)/ 7″EP s/t (6 skladeb, EP 2010)/ Kapitán77 (14 skladeb, CD/LP 2011)/ No school (7″EP, PHR2013)

dRGrDoO5FBUHvwpT8TZZb3WaMKiYO0Is QKE1_8dktPE4ODhwoCqj4EmPNGU0aHpE wHhiAfv0i5WeOMZJNwoCYgGctrUq8Ttl KwYKRvfk-x0JCfvt_6bmtQz1gCIgIDmv

4oVUG0hfPvPmSc9Mlg9HNsHHzKGhrOXz OnmIUAgOC7eDPqnWqFeUbL3YzqNQt0AB hDTgH-yDUX1DsZ7Ptjv5voK75kNR-G1l gVLgE0dRaLxnnG_pptoEWXmfijNpHu6k

MhC07vyhue4FrmRHObiNb0kj6MITHolK

Kontakty:

www.thefialky.cz

FB: https://www.facebook.com/thefialky/

Bandzone: http://bandzone.cz/thefialky?at=dashboard

email: band@thefialky.cz 

FOTO:

TBsyIU9O325kXkpXKOUIXnX0GHrPmqty

swo4tg72Tq3ZgHkoysRMpJi5I9HvuPhf

ifXlpU5n6iWkYGwjhG2mcbo0k-oF2vhq

Zd3xP07GLqOVeAxTwJEoivcxBLQ9N_gH

Videoklip:


 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky