Home » Seven

Seven

16931241_1416104781753157_945853498_o 16935599_1416104865086482_967522495_o

Sestava:

Honza Kirk Běhunek – Kytara

Jiří Komberec – Zpěv

Vojtěch Zícha – Basa

Ondřej Busta – Bicí

BIO:

Když v létě 1995 odešel zpěvák Petr Kolář z českobudějovické kapely Whitelight do Prahy, bylo více méně jasné, že přes intenzivní konkurzy nelze tento výjimečný hlas nahradit. Na konci téhož roku však Honza Kirk Běhunek zjistil, že bez hudby jeho další život nemá smysl. Na popud Miloše Dodo Doležala začala povstávat myšlenka na natočení instrumentální desky. Ta dostala název Blue Angels a vznikla pod hlavičkou skupiny Johny Band. Ještě do konce roku 1996 se název mění na Seven. Vedle Běhunka se v kapele usadil bubeník Slávek Franc a baskytarista Jiří Kejšar.
Tahle sestava vydržela prakticky deset let s jedním drobnějším zakolísáním; to když se Franc na rok vytratil, aby následně zase usedl na svou stoličku.
V roce 2000 kapela vydala oficiální debut Crying World, který zaznamenal u posluchačů náramný úspěch, a po několika měsících se jej prodalo přes tisíc kusů, což je na instrumentální album značné číslo.
V roce 2002 vyšla desetiskladbová kolekce Entice From Sea, kterou pokřtila metalová královna Doro Pesch.Od té doby vniklo mezi ní a Honzou silné hudební i lidské přátelství. V mezičase přibývalo koncertů, trojice projela téměř celou Evropu a vytvořila si stálou posluchačskou základnu.

O dva roky později natočila skvělé CD Sevens, které nejenže okořenila několika zpívanými kousky od Broňi Míky (Satisfucktion) a Jiřího Fojtla, ale především opět pozvala Doro Pesch, která nazpívala dvě skladby. Album se tak stalo vyhledávanou raritou pro hudební fajnšmekry a sběratele. Další zajímavostí je, že desku pokřtil Blaze Bayley, bývalý zpěvák Iron Maiden. Tehdy mělo dojít k dlouhodobější spolupráci, ale Blazeův management veškeré plány pohřbil.
Bohužel se postupně začala projevovat ponorková nemoc, která vyústila v únoru 2006 odchodem rytmiky.
Rozsáhlý konkurz, na který se přihlásilo mnoho muzikantů, nakonec vyhrál bubeník Radim Pígl a na post baskytary nastoupil Kirkův žák, kytarista Martin Przecek. Na basu hrál lépe jak kdejaký basista.
V červnu 2007 nastoupila nová sestava do studia a nahrála novinku Lights Of Souls. Polovina desky je zpívaná a druhá instrumentální. Původně přislíbil spolupráci i fenomenální Glenn Hughes (bývalý baskytarista a zpěvák Deep Purple, Black Sabbath atd.), ale kvůli zaneprázdněnosti to nebylo možné uskutečnit. Nakonec se o pěvecké party rozdělil Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Broňa Míka a Libor Novák.
Ihned po natočení došlo k výměně bubeníka. Radima vystřídal excelentní Lukáš Kuneš.
Jelikož baskytarista Martin byl především kytarista, vyměnil si občas pro zpestření koncertů pozice s Kirkem a bavili tak publikum svou univerzálností. V roce 2007 hrál Kirk mimo jiné s kapelou Kreyson.
Stálého basistu našli Seven až v osobě mladičkého konzervatoristy Petra Bidla, který se nelehkého úkolu zhostil bez sebemenšího zaváhání, a během týdne si troufnul na první koncert.

Od odchodu Petra Koláře prošlo konkurzem na zpěváka přes 160 vokalistů. Žezla se nakonec chopil Jiří Komberec. Honza Kirk Běhunek byl v roce 2008 požádán o další spolupráci s Doro Pesch. Odevzdal jí sedmnáct písní, z nichž se některé zřejmě objeví na její nové desce. Zároveň se zúčastnil speciálního koncertu Doro 25 let v rocku, který proběhl v Düsseldorfu za účasti Tarji, Nevermore a dalších skupin.
Na konci roku 2008 byl dodělán materiál na šesté studiové album, které se opět natáčelo ve studiu ve Vyšším Brodu. Album Seven Deadly Sins se tematicky točí okolo Sedmi hříchů a je poprvé kompletně nazpívané. Deska vyšla na jaře 2009 a setkala se s velkým ohlasem. V dubnu kapela odletěla na velký metalový festival do Moskvy, kde hrála mimo jiné po boku Sinner a Primal Fear. Během roku pak projela Českou republiku křížem krážem a objevila se na největších letních festivalech (Benátská noc, Masters Of Rock a pod.). Klip Lost Hero třikrát za sebou suverénně zvítězil v prestižní Rockparádě, a tak se objevil ve Vánočním speciálu televize Public TV. Na podzim pak došlo k výměně na postu baskytaristy. Místo Petra Bidla nastoupil Tomáš Kuchta.
V letnu 2010 proběhly dva koncerty v předprogramu německé legendy U.D.O. Fanoušci dali jednoznačně najevo, že Seven byli ze všech předkapel nejlepší. Během těchto koncertů vzniklo přátelství se švédskou kapelou Manimal, s níž chystají Seven v budoucnu turné po Skandinávii.

Začátkem února nastoupil do kapely nový zpěvák Lukáš Písařík. Odehrál jeden zkouškový koncert v oblíbeném mosteckém klubu V+V a rovnou odjel s kapelou na velké evropské turné v předprogramu Rage. Během tří neděl Seven obrazili sedm států a všude sklidili nadšené ovace. Lukáš nikdy v životě v metalové kapele nehrál a nájednou stál tváří v tvář i šestnácti stovkám fanoušků! Patří mu velké díky!
Právě na tomto turné se zrodilo velké přátelství mezi Rage a Seven, které pokračuje. V srpnu hostoval Victor Smolski se Seven na festivalu Rockové sady v Kraslicích. V září pak Seven zaštítili speciální akci Rock Guitar Session, která byla českou obdobou světového podniku G3. O měsíc později vypuklo česko-slovenské turné Seven&Victor Smolski, Dymytry a xXXx, kde Victor projevil přání produkovat novou desku. Stalo se tak na jaře roku 2011, ihned po návratu ze španělského turné s Rage, které bylo opět velmi úspěšné. Kapela upustila od nahrávání v zahraničí a využila výborných technických podmínek studia Propast Petra Jandy. Během čtrnácti dnů vznikla deska, která nakonec dostala definitivní název Freedom Call. Původní verze No Surrender tak zůstala přisouzena pouze klipu pro limitovanou edici DVD filmu Kajínek.
V květnu instrumentální sekce Seven předskakovala Marty Friedmanovi a právě zde se kapela dozvěděla, že největší metalová firma na světě Nuclear Blast potvrdila vydání jejich sedmého řadové alba. V červnu se potkala opět s Victorem Smolskim na hudebním veletrhu v Hradci Králové a začaly horečné prázdninové přípravy na vydání první české metalové desky u gigantického vydavatele.
V současné době vrcholí přípravy na španělské a česko-slovenské podzimní turné.

Zdroj: official website SEVEN – http://sevencz.com

září 2011
Bohouš Němec

Booking, objednávka merch: Tel: +420 777 876 149  e-mail: J.Komberec@seznam.cz, kirk@sevencz.com

Web: www.honzakirkbehunek.com, http://sevencz.com/

CD:

cd_crying_world cd_entice_from_sea cd_sevens seven_best_of seven.light_

lost_hero_01 sevendeadlysins_200 front freedom_call_200 CDmury200x200

Foto:

DSC_1286

DSC_1308  DSC_1330

DSC_1355

Video:

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky