Home » SEBASTIEN

SEBASTIEN

dsc_0418

Sestava:

George Rain – vocals

Andy Mons – guitars

Petri Kallio – bass

Pavel Dvořák – keys

Lucas R. – drums

BIO –

SEBASTIEN  je česká kapela hrající melodický power metal se symfonickými a progresivními prvky.

V roce 2010 vydala u anglických ESCAPE Music Ltd. své debutové album „TEARS OF WHITE ROSES“, které produkoval Roland Grapow. CD zahrnuje sedm hvězdných hostů: Amanda Somerville, Apollo Papathanasio, Doogie White, Fabio Lione, Mike DiMeo, Roland Grapow a Tore Moren. Album bylo s nadšením přijato i mezi hudebními kritiky z celého světa!

Své první turné kapela absolvovala v roce 2011 po České Republice a Slovensku. Postupně se objevila na jednom pódiu se SERENITY (Rakousko), ELVENKING (Itálie), VICIOUS RUMORS (USA) a FATES WARNING (USA).

Jedním z největších koncertů SEBASTIEN bylo v roce 2012 vystoupení na hlavním pódiu „Ronnie James Dio Stage“ festivalu MASTERS OF ROCK (se třemi hosty: Roland Grapow, Apollo Papathanasio a Katie Joanne). Do konce roku ještě proběhly koncerty s AXXIS (Německo) a JORN LANDE (Norsko).

Na konci roku 2012 kapela odstartovala své první evropské turné  „Tour Of Magellan 2012” společně s kapelou CIRCLE II CIRCLE (USA). Poté vydává svůj první videoklip ke skadbě Dorian, ve kterém se objevují i oba hosté z alba (Fabio Lione a Roland Grapow). Dalším významných krokem je spolupráce s německou koncertní agenturou BALLROOM HAMBURG.

V červenci 2013 se kapela stala vítězem soutěže o předkapelu ALICE COOPER (USA) v brněnské Kajot Aréně. Na podzim 2013 následuje druhé evropské turné „Novum Initium Tour 2013“, tentokrát společně s kapelami MASTERPLAN, MYSTIC PROPHECY a SIREN’S CRY.

V roce 2014 SEBASTIEN opět vystupuje na MASTERS OF ROCK – hostem kapely se stává věhlasný Tony Martin (ex-BLACK SABBATH).  Poté kapela odjíždí opět do Grapow Studios, aby dokončila nahrávání a mix druhého alba.

V roce 2015 vychází u německé labelu Pride And Joy Music dlouho očekávané druhé album „DARK CHAMBERS OF DÉJÀ VU“. K album postupně vznikají celkem tři videoklipy – Sphinx In Acheron, Last Dance At Rosslyn Chapel a Lamb Of God.

Dosavadním vrcholem historie kapely SEBASTIEN je vystoupení na největším metalovém festivalu WACKEN OPEN AIR v roce 2016.

Vydané CD:

Booklet 16 Seiten - Maße.qxd   e-r7eypjdgbab6dgya-lzz6ooay3c6pc

Foto :

dsc_0213  dsc_0193

  dsc_0287  dsc_0313  dsc_0412

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky