Home » Rozhovor s Mr. Valentou ze skupiny Petroleum.

Rozhovor s Mr. Valentou ze skupiny Petroleum.

49896374_2282448305123006_512571640601640960_n

Rozhovor s Mr. Valentou ze skupiny Petroleum.

Dnes jsem si pro čtenáře připravil velmi zajímavou ikonickou postavu ještě Československého metalového podhoubí, bubeníka legendárních Master´s Hammer Miroslava Valentu. Tato zajímavá postava českého undergroundu stála u zrodu metalové muziky ještě za doby bolševismu, nahrála s Master´s Hammer kultovní dema i všechna alba a pak zmizela jako pára nad hrncem. Kam? O tom a nejen o tom jsem si s Mírou dost zajímavě pohovořil v následujícím krátkém rozhovoru.

49776624_329462494323569_3426330187816501248_n

Zdravím Tě do daleké Anglie, mistře Valento!! Kam ses na těch 25 let vlastně ztratil, co jsi po celou tu dobu dělal?

Ahoj Richarde, Také zdravím. Nepřipadám si jako mistr. Napřed  musíme být žáky, abychom se mohli stát mistry. Ale děkuji. V Anglii jsem se učil jazyk a tvrdě pracoval. Teď již zvažuji, že se vrátím domů do Čech. Doma je doma a tak budu mít více času na projekt Petroleum, protože teď se to začíná pořádně rozjíždět.

Hrál jsi v zahraničí v nějaké kapele?

Ne, nikdy jsem v žádné zahraniční kapele neúčinkoval, ale poctivě jsme komponoval hudbu, texty a dokonce jsme začal cvičit zpěv.

Na jedné promo fotce jsi s bass kytarou. Přestoupil jsi i do vod bass kytaristů, anebo je to jen rozšíření dovedností pro nový projekt, který připravuješ?

Ohhh, tu basu jsem koupil pro Petroleum od jedné ženy, tak mi s tou basou kluci dovolily alespoň  zapózovat, hrát by mi na ni nedovolily. Já ve skutečnosti již neumím hrát na nic, ani na bicí bych už hrát nedokázal.

Tím se dostáváme k zajímavému projektu Petroleum. Na sociální síti FaceBook jsem zaregistroval první videoklip, kde ses ujal i zpěvu znějícího fantasticky od school black metalově. Petroleum je Tvůj projekt, nebo jde o regulérní kapelu?

Petroleum je naprosto regulérní kapela, všichni členové jsou nepostradatelní, nic bych bez nich neznamenal. Jen si prostě říkáme projekt Petroleum. Ivo Plaček to celé zaranžoval, já mu song dodal ve starém telefonu nahraný na totálně rozladěnou kytaru.

Představ nám tedy, prosím, členy Petroleum a jejich posty v kapele.

  • Ivo Palček – bicí, hudební aranže
  • Jan Silenthell Přibyl – tympány
  • Tom Franc Hanzl – zpěvy, design, video produkce
  • Ales Hrnčál – kytary, bassa, recording
  • Jam Valcors – zpěvy
  • Vít Janata – varhany/klávesy
  • No a ještě také já J

Jaký styl muziky Petroleum nabídne?

My se o tom pořád dohadujeme, co vlastně hrajeme za styl, ale nikdo z nás to nevíme. Nevíme to. Tam venku je obrovský svět a miliardy lidi milující hudbu. Chtěli bychom, aby si v tom každý našel tu svoji vlnu, která mu otevře srdce. Budeme dělat melodické songy, náš další song bychom stylově mohli například nazvat doom tragic preludium blast.

49461680_254782788746888_8154406457006096384_n

Budeš tedy zpívat Ty a Tom Franc Chymus Hanzl?

 Ano Tom bude zpívat se mnou, někde já a někde on a někde spolu. On je vlastně patron celého projektu, drží nad tím ochrannou ruku a dělá pro projekt neskutečné věci. Nutno zmínit, že máme Kolumbijskou zpěvačku Jam Valcors, která svým démonickým zjevem a barvou hlasu dodavá tomuto triu korunu.

Přibliž nám tedy texty Petroleum.

 Jsme vlastně takový obyčejní, skromní a přátelští lidé. Navzájem se respektujeme. Někteří z nás se znají déle a někteří jsme v projektu potkali nové přátele. Naším společným cílem je dělat dobrou a kvalitní hudbu, kterou lidé budou rádi poslouchat.

Stále se zabýváš okultismem?

 Ale Richarde, já jsem se okultismem nikdy nezabýval. Jako mladík jsem si myslel, že věci spojené se   záhrobním životem je okultismus. Ale není tomu tak. To co se děje s člověkem po smrti není žádný okultismus, nýbrž opravdové a reálné dění. Tím se opravdu zabývám, neboť jednou se mne to bude také týkat. Okultismus přenechám Himmlerovi a jemu podobných po moci prahnoucích. Já mezi ně rozhodně nepatřím.

Jaké náboženství tedy vyznáváš?

Žádné. Naprosto žádné náboženství nevyznávám. Náboženští fanatici nechť se vzdálí, neboť Pravdě jen škodí. Promiň, ale s personálních důvodů se musím teto otázce vyhnout. Nemam dovoleno o náboženství mluvit.

To zní záhadně. Prozraď čtenářům více o svém náhledu na náboženství.

Buďte na sebe hodní.

49895778_1017474445106941_1916702092974620672_n

Čím se textově bude Petroleum zabývat?

Náš další song je o smrti a neštěstí a o reinkarnaci, ten další o ďáblu a moci, další o kolonizaci Ameriky to když se na tamních indiánech páchaly ty nejhorší zvěrstva. Naše texty budou zasahovat srdce posluchačů a vést je cestou ke skutečnému lidství.

To je zajímavé a inspirující. Hudba je úžasný prostředek k otevírání srdcí posluchačů. Napadá mne, s tímto textem nemá trochu společného jediná žena v Petroleu, Jam Valcors? Mimojiné kdo je ta žena?

Jam Valcors je jihoameričanka, Kolumbijka, je to potomek tamních Inků, jednalo se o jednu z nejvyspělejších kultur té doby, asi zřejmě úplně tu nejvyspělejší. Zatímco my jsme si v Evropě mysleli, že Země má tvar placky, tak oni znali vzdálenost Země od Slunce. Věděli, že Země je jen maličkou planetou v tom obrovském vesmírném dění a že rozhodně není středem vesmíru.

Vidím, že Petroleum je hodně zajímavá kapela obdařená vyspělostí jejích členů. Pro milovníky a znalce starého československého metalu je určitě zajímavý člen Jan „Silenthell“ Přibyl, který jako první vnesl do muziky tympány. Nyní hraje v obnovených Master´s Hammer, ale ty tam již neúčinkuješ. Zůstal jsi se Silenthellem v kontaktu, anebo vás dva přivedla dohromady nějaká náhoda?

Nebyli jsme s Honzou v kontaktu, zase nás dala dohromady jakási náhoda. Kdysi jsme spolu pracovali ve stejné práci a hráli ve stejné kapele. Je to neuvěřitelné , ale zase hrajeme spolu. Přijel nahrávat. Ivo mu řekl co se po něm chce a on to tam vypálil na poprvé a zvedl nám song o 100%. Dnes už si bez něj Petroleum nedokážeme představit.

Víceméně se zde bavíme o Petroleum jako o nově vzniklém projektu mnoha zajímavých osobností, ale to hlavní ještě nebylo řečeno. Teprve skládáte songy, nebo již nahráváte? Pokud nahráváte, můžeš prozradit kde?

Máme zcela hotových / složených/ 5 songů a na  dalších 4 pracujeme. Průbežně nahráváme ve studiu Warchild a závěrečný mastering dělá Honza Kapák ve studiu Hellsound.

Hellsound i Honzu Kapáka znám osobně. Je nadaným muzikantem a vynikajícím zvukařem a také často nahrává různým kapelám různé nástroje. Bude to tak i u vás, anebo se bude držet jen zvukařského žezla?

Honza Kapak nám nástroje nenahrává, vím, že je to vynikající muzikant multiinstrumentalista a zvukař. Pro Petroleum dělá finální mastering.  

50183093_333768817472392_8127100472277336064_n

Popiš, prosím, čtenářům přesněji, jak nyní tvoříte muziku, kde jí nahráváte, kdo bude dělat obal atp.

Naše hudba vzniká následovně. Dodávám Ivošovi Plačkovi melodie. Vždy mu to zahraji na tu rozladěnou kytaru či klávesu a on to potom aranžuje a nahrává s Alešem Hrnčálem základní kostru ve studiu Warchild, kde Silenthell nahrává také tympány. Vit Janata si nahrává svoje party ve svém studiu Chorus. Pak musíme s Jam Valcors letět dělat zpěvy. Ona musí přeletět půl planety a taky se nám stává, že nám ji někde zadrží jako nedávno kdy trávila 5 dní v Paříži, než jí povolili vstup na území EU. Já létám z Birminghamu, což je poměrně snadné. Když máme hotové zpěvy tak to vše jde Honzovi Kapákovi do Hellsoundu na finální mastering. Obal a veškerý design má na starost Tom F. Hanzl

To vše je velmi nákladné. Prozradíš vašeho sponzora?

Tak nákladné to trochu je, to ano. Zatím se sponzorujeme sami. Vždy to nějak dáme dohromady.

V jakém časovém horizontu vidíš vydání alba Petroleum? Mmj máte už vymyšlený název alba?

Organizační věci jdou úplně mimo mne. Nevím přesně, Richarde. Tohle je spis otázka pro Toma F. Hanzla a Ivo Placka. Já jen dodávám melodie a texty, oni řeší vydavatele atp. Ovšem fanoušci Petroleum se vše včas dozví, protože na našich stránkách budeme postupně uvolňovat zajímavé informace o dění v táboře Petroleum.

Tento malý rozhovor je především o Tobě a tak se trochu vrátím do historie a Tvého času stráveného v Master´s Hammer. Mnoho lidí se při diskusích o MH dohaduje, co se stalo v době natáčení klipu Černá Svatozář kde tě suploval za bicími Silenthell. Můžeš v jedné z posledních otázek vnést světlo do této čtvrt století nevysvětlené otázky?

Ležel jsem v posteli, byl jsem v době natáčení nemocen. Také Monster byl nemocen, proto tam nejsme ani jeden.

Stýská se ti po Master ´s Hammer?

N

Čili návrat k nim neplánuješ?

Ne neplánuji. Mají vynikajícího bubeníka Honzu Kapáka.

Děkuj za zajímavý rozhovor, mistře Valento !

Budeme se těšit na projekt Petroleum.

https://www.facebook.com/miroslav.valenta.129

https://youtu.be/vbqXDZiDqPc

https://www.facebook.com/petroleumband/

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky