Home » Rozhovor s kapelou „ORIGINAL SIN“

Rozhovor s kapelou „ORIGINAL SIN“

i6t2mLxCO76X9b5gyyoEu0INo5HB8jBE

Original sin o albu ale i o podpoře mladých kapel!

Ostrava a její okolí je celkem rockové město. Daří se tu kapelám všeho druhu. Moderním, oldschoolovým, tvrdším… najdou se tu všemožné uskupení a lidi si tu prý dokáží koncert doopravdy užít. Krom klasických známých kapel je tu taky poměrně obsáhlý underground. Jednou z nich je i kapela Original Sin. Ta se snaží dokázat že grunge neskončil průstřelem hlavy…Trochu víc jsem si popovídala se zpěvákem Nikkim o plánech, albu i současné scéně!

Můžeš ve stručnosti popsat čtenářům svou kapelu?

Original Sin se hlásí k emocionálně drásavému žánru 90. let grunge. Kapela funguje zhruba 17 let, a za tu dobu se tam vystřídalo bezmála 50 lidí. V tomhle stálejším seskupení (zpěv Nikki – kytara Luke – druhá kytara Váňa – basa Jarouš a bicí Maty) hrajeme zhruba tři roky.

imageresize

Páni… Stihla vaše sestava nahrát už nějaké album?

No, to je právě to. 😀 naše vůbec první album chystáme tento rok. Asi se na tom podepsalo právě to, že se tak moc střídali členové. vždycky když se něco začalo chystat, tak třeba odešel bubeník, pak zase basák… Ale minulý rok jsme vydali singl a tento rok do toho kopneme a bude album

No ono je to možná i dobře… Děláte si album sami? Nebo pod něčí hlavičkou?

Všecko sami. Máme 16 stop, veškeré věci co jsou k tomu třeba.. A hlavně, když si to člověk dělá sám ( 😀 ) tak mu do toho nikdo nekecá, a tím pádem nikdo nezmění to, jak má skladba působit a co má vydávat za emoce.

Je něco co by se o albu dalo říct a navnadit tak lidi aby si ho poslechli?

Už jenom fakt, že je to něco úplně jiného než můžou slyšet v rádiu nebo někde v klubu. Věřím že jsou stále lidi, kteří inklinují k hudbě 80-90 let. Je to syrové a emocionální, i když máme i pár melodicky chytlavějších věcí. Prostě není to ta trapná tuctovka a texty nejsou o frontě v tescu 😀

Můžeš zveřejnit termín vydání?

To ještě není úplně moc jisté. teď se nám vys*ralo pár věcí, čekalo se na reklamaci atd atd. Ale do konce roku to bude určitě. Já myslím že po 17ti letech nějaký ten měsíc nebude hrát roli 😀

To asi opravdu ne:-) jak jsi se dostal k hudbě a k Original sin?

Když mi bylo 7 nebo 8, objevil jsem pod postelí starou mamčinu kytaru. A to byl ten zlom. Nikdy jsem nechodil do žádné hudebky nebo tak, a internet jsme samozřejmě neměli, takže nepřipadalo v úvahu googlit jak se hrajou akordy. Ale časem jsem na to nějak přišel sám, a kytara mě zabavila každý den na několik hodin. O několik let později jsem objevil Pink Floyd, Sex pistols, Led Zeppelin a tyhle skvosty, a bylo mi jasné, proč jsem se narodil. Ale není to tak jednoduché sehnat lidi do kapely, hlavně pro člověka, kterého z kolektivu vždy vyčleňovali. Před třemi lety už mě to tak moc ubíjelo, že jsem si na netu rozhodil inzeráty „zpěvák hledá kapelu hrající grunge, rock, apod.) a ozvali se mi kluci z Original Sin. I když jsem byl ze začátku otřesný a kvičel jsem na zkouškách jako sele, něco ve mě asi viděli a klaplo to:)

zs7iqjIqG4h-Rsqb3HDUJA7l78MDv5EF

Jaký je tvůj názor na stav současné scény a podporu kapel? Vyhovuje nebo by jsi se raději vrátil alespoň do éry grunge? 

Můj názor na scénu dnešní doby. Jedna velká blitka. To co se teď produkuje už nemá s hudbou nic společného. Chybí tomu duše a lidskost. Texty jsou totální nic neříkající sračky, hudba je počítačově upravována, nemluvě o autotuningu hlasu. Myslím si že je skvěle slyšet v muzice chyby. Protože to je lidské a všechny to spojuje. Dnešní hudební scéna je pro hlupáky, kteří neumí sami přemýšlet. Co se tyče podpory kapel, to je snad ještě horší. Kdo nemá peníze či vlivného strýčka, neškrtne si. Už ani ten underground není to co býval. Nejsou kluby kde tě nechají zahrát za pivo, a mladé kapely které tvrdě dřou v garáži na ty nejlevnější nekvalitní nástroje protože si proste nemůžou dovolit dat dvacku za kytaru, nemají šanci. Není to jako kdysi. A přesně proto bych se chtěl vrátit do éry grunge. Stoprocentně.

Máme na to stejný názor. Na závěr, v nejbližší době vás čeká.. Koncert, klip…

Chtěli jsme se naplno věnovat právě natáčení alba, ale nějaké ty koncerty nás neminou. Všecky nadcházející události a novinky můžou lidi sledovat na našem facebooku https://www.facebook.com/OriginalSinCZ .

Pro magazín ATTACKER OF MUSIC napsala: Nicola ZEX

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky