Home » Přísun povolen

Přísun povolen

45163658_10215787732500812_6529285849761185792_o

Rozhovor se skupinou Přísun povolen.

Alan – Ahoj chlapi a děvče. Pro začátek se nám představte.

Pp – Ahoj, jsme punk/rocková kapela z Prahy. Dohromady jsme se dali různými cestami někdy na začátku roku 2016 a koncertovat jsme začali na podzim toho stejného roku. Vydali jsme zatím debutovou desku a jeden klípek. Hlavně se snažíme hrát živě bavit se a bavit tím lidi. 

Alan – Kdo na jaký hudební nástroj hraje v současnosti? A hudební styl můžeme zařadit kam, v kombinaci s dalšími styly.

Pp – Tak v současný době máme dva bubeníky Vencu Mareše a Honzu Dočkala. Ne, že by hráli oba najednou to by jsme se v klubech nevešli na pódium, ale kluci se z časových důvodů střídají. Basku hraje Aleš „Menežeris zařiď to“ Valenta. Do kytary tříská Robert „greenday“ Wiesinger. Saxofon okupuje Mary Skotnicová a do mikrofonu řve Kuba Sladký. Co se stylu týče tak nevím jestli by se dala použít nějaká konkrétní škatulka subžánru. Hrajem prostě punk/rock. Občas je v tom trochu skáčka jindy zase hardrock nebo HC. Snažíme se, aby každá písnička byla jiná a neznělo to všechno stejně a hlavně, aby se to nám líbilo a bavilo nás to hrát. 

Alan – Každý z kapely poslouchá tak trochu jiný hudební žánr. Takže co kdo z kapely za žánr poslouchá? Jak jste se dokázali dohodnout že Přísun povolen bude hlavně Punk rock?

Pp – Máš pravdu, že každý posloucháme něco jiného. Třeba Mary a Honzik poslouchají drumce, ale jsou tu i menší extrémy. Robert sjíždí takový klasický punk/rock Rancidy, The Fialky, NOFX atp. Venca s Alešem jsou spíše metalový. Já (Kuba) poslouchám tak nějak všechno co sem mi líbí od reggae až po grindcore. No a co se Přísunu týče, my jsme se moc nedomlouvali prostě se řeklo budeme hrát punk/rock a hotovo (smích). Horší je to pak při skládání jednotlivých songů, to pak lítají hlášky: „to je moc tvrdý“, „to je moc měkký“, ale nakonec to skončí kompromisem, který se líbí všem. Snažíme se mít v kapele demokracii, aby mohl každý vyjádřit svůj názor(smích)

Alan – V letošním roce jste vydali svou prvotinu. Dlouhohrající album. Jak dlouho jste album natáčeli?

Pp – Nahrávali jsme to zhruba týden v Praze na Jižáku.

Alan – Kde jste album nahrávali? A kdo je hlavním textařem skladeb Přísun povolen?

Pp – Nahrávalo se v domácím studiu Petra Mrkvičky a asi na vždy bude mít můj obdiv, za to jak to s námi zvládal. Texty píšu z valný většiny já (Kuba).

Alan – Na hudbě se podílí celá kapela? Nebo máte i hlavního skladatele?

Pp – Většinou to je tak, že napíšu text a pak čekám co k tomu vymyslí kytarista a pak si k tomu už každý vymyslí vlastní part. Je to taková týmová práce, kdy často než vznikne nová písnička se všichni pohádáme, ale to asi k tvůrčí činnosti patří.

 47375765_620155675066742_2256734129812930560_n

Alan – Album provází klip. Kterou skladbu jste vybrali pro obrazový materiál?

Pp – Vybrali jsme Slečny, protože je to chytlavý jak blázen. 

Alan – Další klip je na spadnutí. Co přinese Přísun povolen teď?

Pp – Máme v přípravě minimálně jeden klip ještě k albu a potom je v procesu nový singl s klipem. To je tak v horizontu dvou až tří měsíců. C pak zatím nevíme, ale rodí se zajímavá spolupráce, takže uvidíme co z toho bude. 

Alan – V poslední době hrajete čím dál častěji. Dostali jste se do podvědomí punkového a rockového osazenstva?

Pp – Snažíme se hrát co nejvíc to jde, protože to je na tom to nejzábavnější a ten hlavní důvod proč muziku děláme, aby se lidi bavili. Jestli se dostáváme do povědomí to nevím to musí říct spíš někdo jiný, ale určitě je situace jiná než před dvěma lety, kdy nás neznal nikdo a hráli jsme první koncerty.

Alan – Kde (v jakém koutě republiky) jste hráli nejraději a proč?

Pp – Jednoznačně Kolín a Plzeň, pokaždé skvělá atmosféra super lidi, takže tam se rádi vracíme a nemůžu samozřejmě zapomenout na naší matičku Prahu, kde se to taky umí šíleně zvrhnout.

Alan – Povídalo byse hezky dál. No budou si muset čtenáři počkat na další rozhovor který jsme společně dělali pro Tv FilmPro. Tak jen závěrem, co znamená Přísun povolen?

Pp – Přísun Povolen to je v podstatě cokoliv co si pod tím chceš představit. Jednoduše Přísun čehokoliv co chceš tak je povolen. 

Alan – Díky a zase někdy.

Pp – Díky za rozhovor budeme se těšit a Přísun Povolen Vám všem.

https://bandzone.cz/prisunpovolen

47580779_1952094254868526_9155020647405977600_n

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky