Home » Nová zpěvačka AFTER RAIN – rozhovor

Nová zpěvačka AFTER RAIN – rozhovor

22155340_1868782556473113_1276305202_n

Andrea Michálková (After Rain):

Pracujeme i na nových vyvoněných kouscích na ještě voňavější album

Českobudějovičtí After Rain letos překvapili informací, že se hodlají konečně postavit na koncertní prkna. Doposud totiž fungovali pouze na bázi studiového projektu. Při té příležitosti také představili novou zpěvačku Andreu Michálkovou.

Jsi novou zpěvačkou After Rain… Co to pro tebe osobně znamená?

Jednoznačně novou zkušenost. Nejen v pro mě novém stylu hudby, ale i pokud jde o způsob práce, jakým postupujeme. Alespoň prozatím jsou naše zkoušky trochu jiné, než jsem byla zvyklá.

Dá se říct, že tě to posouvá i po zpěvové stránce? Přece jen jsi doposud zpívala sice metalovou, přesto odlišnou muziku (Andrea je rovněž zpěvačkou kapely Garant)… Je to výzva?

Výzva je to každopádně. Právě proto, že je to něco trochu jiného. Na druhou stranu s každou kapelou to vždy bylo něco odlišného. Pravda je, že se mi prozatím s touto muzikou srůstá trochu hůř, chvilku mi trvá naladit se na náladu téhle hudby a trochu nesnadno se mi proplouvá pro mě ne tak úplně běžnou, mnohdy disonantní (myšleno v dobrém 😉 ) harmonií. Obrovskou výzvou je pro mě také angličtina, sice je mi úlevou, že si poprvé v životě nepíšu texty sama, nicméně mi to ten vyloženě neosvojený jazyk vykompenzuje. (úsměv) Jestli mě to nějak konkrétně posouvá, se asi úplně říct nedá, nicméně každá zkušenost je jistým posunem a k nezaplacení.

Můžeš prozradit, co nyní kuchtíte?

V naší kuchyni se v nejbližších dnech chystáme vytvořit pěkně vypečený playlist a pracujeme i na nových vyvoněných kouscích na ještě voňavější album.

Mluví se o koncertech, což je bezesporu zajímavé, protože After Rain doposud živě nehráli. Kdy a kam budeme moci přijít zapařit? 😊

Při našem téměř už nekomorním složení to asi bude trochu náročnější, ale mám už zprávu o prvním koncertu, který proběhne 11. 5. 2018 v klubu Fabrika v Českých Budějovicích.

Jaké emoce v tobě muzika After Rain vzbuzuje?

Popravdě ne zrovna veselé emoce. (smích) Spíš lehké pošmourno, přitom ale určitě ne smutek… Ale tím nechci nijak zařadit tuhle tvorbu nebo snad dokonce kritizovat její emoční stránku. Musím opět podotknout, že do toho stále ještě pronikám, a tak není vyloučeno, že za čas se dostaví emoce docela jiné.

Na závěr… Jakou muziku posloucháš ve svém volnu? Necháváš se třeba i inspirovat?

Moje oblíbená hudba se pohybuje od Black Sabbath, přes Apocalypticu, Avenged Sevenfold, Richieho Kotzena až k Jarkovi Nohavicovi. Pořadí tady ale rozhodně nehraje absolutně žádnou roli. Inspirace je tu určitě mnoho. U některých je vyloženě pěvecká a muzikantská, jinde zase jakási životní inspirace o přístupu k životu, náhledu na něj… Ale hudby je v mém životě permanentně tak moc, že nejčastěji byste v mém volném čase slyšeli TICHO. (úsměv)

Pro redakci Attacker Of Music – Red Devil

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky