Home » LOCOMOTIVE

LOCOMOTIVE

14188581_1815602428683006_9200134164875417220_o

Sestava:

Současné složení kapely LOCOMOTIVE:


Josef „Jouza“ Záškoda – bicí
René „Rena“ Paveza – baskytara, zpěv, leader
Vilibald „Willi“ Vrážek – kytara, zpěv
Robert „Stropy“ Stropek – kytara

 

BIO:

1995 –  Na troskách death metalové kapely EXTRAXE vzniká v Českém Krumlově nová banda jenž si osvojila název LOCOMOTIVE

1996 – LOCOMOTIVE nahrávají své první demo které záhy získává kladné ohlasy ze stran fanoušků tak i hudební kritiky. Hudební magazíny jsou nadšeny tvorbou v níž skupina mísí prvky death metalu, thrashe a hard core. Na základě těchto reakcí kapela nahrává v AV studiu ve Vyšším Brodě své debutové album  LOCOMOTIVE – I .  V létě pak LOCOMOTIVE zahajují svou koncertní činnost kdy se představují veřejnosti na letních festivalech. Na svou stranu si získávají publikum díky své precizní a živelné prezentaci.

1997 – LOCOMOTIVE opouští zakládající člen Štěpán Cako a nahrazuje ho Marek Ciml z ENTER. Pokračuje se v koncertních taženích a poprvé se vyjíždí za hranice otevírat show takovým legendám jako jsou PRO-PAIN, THE SPUDMONSTERS či GURD na mezinárodním Hard Core Festu v Bratislavě. Následují koncerty na celém území České Republiky po boku kapel jako jsou GRIP INC. , KRABATHOR, WALTARI, RYKER´S, LABERINTO atd. Na podzim LOCOMOTIVE absolvují týdenní turné kde se pohybuje návštěvnost okolo 200 lidí.  

1998 – Nahrává se následovník debutu jímž se stává Ep „Homo Sapiens“ opět v AV Studiu. Toto Ep kapela pokřtila na druhém ročníku Hard Core Festu v Bratislavě opět po boku  PRO-PAIN, PISSING RAZORS, GURD a FURY OF FIVE. V létě LOCOMOTIVE vystupují na největších českých festivalech jako jsou Dynamo North Power Jam, Nuclear Storm, Noc plná hvězd a mnoho dalších.

1999 – LOCOMOTIVE se věnují koncertní činnosti, odehrává se množství koncertů v Čechách na Slovensku a Rakousku. Opět koncerty po boku PRO-PAIN, SINISTER, GROINCHURN, KRABATHOR, DARKSIDE atd.  Následuje třetí ročník Hard Core Festu společne s legendárními AGNOSTIC FRONT, DROPKICK MURPHYS a STRAIGHT FACED. V létě jsou LOCOMOTIVE pozvání časopisem SPARK k vystoupení na mezinárodním hudebním veletrhu „MUZIKA 99“ jako jedna z nejnadějnějších kapel kde hrají společně s MUTE DEAFNESS a stálicí českého metalu ARAKAIN. Koncem roku se LOCOMOTIVE uzavírají do studia Hacienda kde pod dozorem Miloše Dodo Doležala nahrávají další album „ Nejsme Nic“.

2000 – Po nahrání alba „Nejsme Nic“ odchází nečekaně kytarista Marek Ciml. Kapela i přes to vyráží na tour k podpoře nového alba se spřízněnými COLP a skvělými Poláky SWEET NOISE .  Na postu kytaristy zaskakuje Paste z COLP. V této sestavě LOCOMOTIVE fungují až do jara kdy do kapely přichází Roman Řivnáč. Ten s kapelou absolvuje pražské předskakování gigantům MACHINE HEAD a několik festivalů. LOCOMOTIVE dostávají od americké firmy DWELL RECORDS nabídku účastnit se natáčení tribute alba AC/DC,s radostí se tato nabídka přijímá a předělává se song Higway To Hell který je umístěný jako titulní skladba tohoto tribute alba kterého se zúčastnily vybrané kapely z celého světa.  Roman však poté odchází a nahrazuje ho Robert Kubík z death metalových SIAX. V ustálené sestavě pak LOCOMOTIVE odehrávají kolem 10 koncertů do konce roku. Na podzim se dokončují práce  na přestavbě zkušebny na vlastní studio, jenž dostává název LOCO.

2001 – Ve vlastním studiu se připravuje předprodukce na další album. Na konci roku se vyráží na tour skrz  ČR a SK společně s Holanďany DIMENSION SEVEN a českými SHATTER, bylo to 10 dní plných nekonečných pařeb a headbangingu!!

2002 – LOCOMOTIVE absolvují tour v Holandsku společně s DIMENSION SEVEN a věnují se koncertování v klubech po celé ČR a SK, a pár koncertů i v Rakousku. V květnu se začínají věnovat ve svém studiu LOCO předprodukci třetího alba. A opět jsou požádání zúčastnit se od Američanů DWELL RECORDS natáčení tribute alba, tentokrát německých velikánů RAMMSTEIN, je vybrána skladba Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen. Poté se dotáčí  promo demo které se rozesílá po vydavatelstvích a fimách. Kromě pěti skladeb obsahuje i videoklip ke skladbě „ We All“ .

2003 – V březnu se LOCOMOTIVE uzavírají opět ve studiu Hacienda kde pod producentským dohledem Miloše Dodo Doležala vzniká třetí album „Ornament z pijavic“ . K titulní skladbě se natáčí vynikající live video klip, který se vysílá v lokální TV Očko. I hned po dokončení alba LOCOMOTIVE vyráží na třítýdenní turné společně s Holanďany DIMENSION SEVEN a CANCELLED ( Demia), které zasahuje ČR, SK, NL, H a Srbsko. Ihned po tour se ještě odehrává koncert v Rakousku  v tuto chvíli s neznámými Maďary EKTOMORF.  V létě kapela představuje nové album na festivalech či klubech kde hrají po boku legendárních TESTAMENT v Pražském klubu Futurum. Na podzim LOCOMOTIVE vyráží na menší tour po ČR společne se The.SWITCH a UNDERSIDE. Konec roku je pak završen společným koncertem s legendou grind core NAPALM DEATH v Brně !

2004 –  LOCOMOIVE podpořují nové album „Ornament z pijavic“  intenzivním koncertováním po českých a slovenských klubech a festivalech připravují nové songy na další Ep. Kapela byla pozvána do hudební TV Očko k rozhovoru kde se propagovala nová deska a videoklip „Ornament z pijavic“  Mezitím nadále přestavují své studio LOCO které se technicky stále vylepšuje a dodělává se zázemí pro pohodlí kapel. V květnu se LOCOMOTIVE opět vydávají na tour po Holandsku, tentokrát po boku Italských K-AGAIN a Holanďanů CHEESY.  V říjnu k tomu začíná kytarista Rob rozjíždět aktivity se známou grind corovou kapelou INGROWING kde nahrazuje odcházejícího kytaristu Pouzara. Ke konci roku se LOCOMOTIVE odeberou do studia Hacienda kde natáčí bicí pro své nové Ep které bude dotočeno ve vlastním studiu LOCO. Ke konci roku stačí ještě odehrát skvělý koncert společně s PRO-PAIN a EKTOMORF na Slovensku v Bratislavě.

2005 – Během března se dokončují práce na novém Ep ve studiu LOCO které je komplet v angličtině a nové skladby slouží jako ochutnávka k nové desce která je naplánována na konec roku 2006.  Kytarista Rob si v mezičase odskočí s INGROWING na měsíční Asijské tour skrz Thajsko, Singapore, Malajsii a Indonesii, což přináší pro LOCOMOTIVE spolupráci s Malajským labelem SYMPHONIC BLAST PRODUCTION kde je naplánováno vydání Ep pro tyto Asijské země na rok 2006.  LOCOMOTIVE byli přizváni zúčastnit se části Evropského tour PRO-PAIN, koncertuje se po boku nyní již kámošů PRO-PAIN a Maďarů SUBSCRIBE skrz Německo, Rakousko, Slovensko a Čechy, byli to skvělé koncerty a LOCOMOTIVE si získávají nové fanoušky nejenom v ČR. V tomto roce se i natáčí kompletní koncert v Bratislavě za účelem výroby prvního DVD LOCOMOTIVE k 10 – ti letům existence této metal corové mlátičky.

2006 – LOCOMOTIVE ukončují definitivně spolupráci s Booking Agency –  Dead Fish Production, Petra Závodského a o chod kapely se začíná na  starat kytarista Rob. Stále se dál hojně koncertuje po všech koutech Čech a domlouvá se  Evropské tour které má zasáhnout Itálii, Švýcarsko, Rakousko a Holandsko. Ale z rodinných důvodů z jednoho z členů se musí toto tour odložit na rok 2007. V dubnu LOCOMOTIVE opět odehrávají dva koncerty tradičně po boku PRO-PAIN. Dokončují se práce na DVD Live in Bratislava které má být pokřtěno v květnu za účasti Izraelců BETZEFER a Němců PREZIDENT EVIL a KORODED. Koncert se odehraje ale křest se nekoná, práce nebyli ještě na 100% dokončeny. Nakonec se křtí v listopadu v úplně plném klubu Marty´s v Českých Budějovicích za podpory kámošů HAZYDECAY, SHATTER a BORN AGAIN. Jednoznačně nejlepší koncert v tomto roce pro kapelu, kde na podporu LOCOMOTIVE a křtu DVD Live in Bratislava se sešlo něco přes 350 fans.

2008 – LOCOMOTIVE nahrávají a vydávají další album – Malleus Carnalis.

2016 – Vychází zatím poslední album – Digitální teror.

  Jestliže máte rádi tvrdou a  agresivní prdel nakopávající hudbu s živelnou show plnou moshingu a energie  máte jedinečnou možnost !!! 

mailto: willivrazek@seznam.cz   tel: +420777313353 – Willi – Locomotive  web: http://www.locomotive.cz/

CD: 

Locomotive I.            LP      1996
Homo Sapiens           EP      1998
Nejsme Nic                LP      1999
Ornament z pijavic     LP      2003
No Compromise        EP       2005

Live in Bratislava      DVD   2006

Malleus Carnalis  CD  2008

Digitální teror   CD      2016

Foto:

LSq5VrZOMd8USJ6GzNxQNJJ4e_xaDcIJ

469765 469761

469752 469756

469757 469758

 10499516_1487842268125692_5404726595265933132_o

Video:

Nový klip Digitální teror je na světě. Scénář, režie, kamera a střih Michal Skořepa.

 

 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky