Home » DARK ANGELS

DARK ANGELS

LER3zjs_7QYhpZGQoVs5kEw4HJSfBFnv

Sestava:

Radek Popel – zpěv

Václav Votruba – kytara

Jakub Vondrka – kytara

Tomáš Trávníček – basa

Jan Kapák – bicí

Petra Votrubová – klávesy

BIO:

Příběh Dark Angels se začal psát v roce 2004, kdy kapelu založil kytarista Václav Votruba s bubeníkem Michalem Jelínkem. Po krátké době se připojila zpěvačka Lucie Avramová. Tato trojka spolu nakonec vydržela sedm let. V květnu 2005 se sestava ustálila, když do kapely přišel kytarista Tomáš Strádal a baskytarista Sváťa Doubek. Dark Angels ve stejném roce natočili svoji debutovou nahrávku See You In Hell.

První dlouhohrající deska vyšla pod názvem Symphony Of Bridal Veil v roce 2007. Představili se na ní nový kytarista Jan Landkammer a baskytarista Standa Bardoun.

Následně vyšlo split EP se slovenskou partou Janesession, na kterém se v první řadě objevil duet Naked In The Rain se zpěvačkou Janou Zahradníkovou. Následovalo první tažení na Slovensko a do Německa. Novým baskytaristou se stal Vlasta Zahradník, který brousil dráty třeba v Interitu či Sadu.

Dost zásadním rokem byl letopočet 2010. Z kapely odešla trojice Landkammer, Avramová, Jelínek. Z  Agony přišli kytarista Jakub Vondrka a klávesistka Petra Došková. Za bicí usedl Dalibor Doubek z doomových Vihar a post zpěvačky uzmula Eva Markvartová ze speedových Evarest. T

V roce 2011ve Studiu Kdyně vzniklo EP Forever & Ever, které sklidilo pozitivní ohlas jak mezi posluchači, tak i mezi kritiky. Krom toho kapela odehrála mnoho koncertů, z nichž tím nej bylo předskakování gotickým hvězdám Leaves´ Eyes v čele se zpěvačkou Liv Kristine ve zlínském Masters Of Rock Café. Mimo to stojí za zmínku například vystoupení v rámci prestižního festivalu South Bohemia Jazzfest.

V roce 2012 odešla Eva Markvartová, která se rozhodla natrvalo přestěhovat do Itálie, což bylo samozřejmě s budoucností kapely neslučitelné. Kapela se rozhodla pro radikální krok, kdy po osmi letech nahradila ženský zpěv za mužský. Do Dark Angels nastoupil Radek Popel z deathmetalové úderky DieVision, který dříve zpíval i v legendárním teplickém Motorbandu. Aby nebylo změn málo, v létě Dalibora Doubka nahradil Radek Fiala z deathových No Belief.

V roce 2013 natočila kapela v olomouckém DS Studiu nové album, které dostalo název Bittersweet Devotion. Třetí řadovka na sebe nenechala dlouho čekat – vyšla o rok později pod názvem Embodiment Of Grief.

V roce 2016 na post bubeníka nastoupil Jan Kapák z Avenger či Master´s Hammer.

AKTUÁLNÍ SESTAVA:

Václav Votruba – kytara, Radek Popel – zpěv, Jakub Vondrka – kytara, Petra Došková – klávesy, Tomáš Trávníček – basa, Jan Kapák – bicí

BÝVALÍ ČLENOVÉ:

Radovan Fiala, Bedřich Pingitzer, Vlasta Zahradník (Gauneři, ex – Interitus), Eva Markvartová (ex – Evarest), Dalibor Doubek (Vihar), Michal Jelínek, Lucie Avramová, Jan Kochman (Snail), Standa Bardoun (ex – Head Down), Jan Landkammer, Tomáš Strádal, Sváťa Doubek, Martin Kopecký (ex – Extra Band) a Jan Šleis

e-mail: venca.votruba@seznam.cz   Tel: +420721617558 – Radek 

FB: https://www.facebook.com/darkangelscz/?ref=hl

Václav Votruba – The Old Storm Records: http://theoldstormrecords.cz/index.html

Vydané CD:

CcEXZmNrf-cEtw01xewfDOsg4a00phDq DA_eog_booklet.indd pQLLfvanAOKW7rWWexqaGB3IBJAtL4eU

Foto:

ww_2IgBsN0xVir0qlIaQ-NXX4-u-dcLW

IMG_7980 IMG_8145

IMG_8165 IMG_8203

IMG_7947 IMG_7952

Video:

 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky