Home » D.O.P.

D.O.P.

1965408_10153097424217780_5182663853818846020_o
metal-hardcore / Žďár nad Sázavou

Sestava:

M A R T A S     – bicí
V L A S T A      – zpěv – band manager
O N D R Y S    – kytara & Back Vocal
MILAN             – bass 
I V O                  – technické zázemí

BIO:

Kapela vznikla v roce 1997 jako Dreams of Pain. Postupem času se v ní měnili jak členové, tak styl muziky a po třech letech občasného vystupování se kapela rozpadla.

V roce 2002, po víc jak roční pauze, zkrácení názvu na D.O.P. se dává kapela znovu dohromady.Mění se jak členové, tak styl hudby. Zkouší se new repec a vyjíždí se na první koncerty.

Rok 2006 se stává pro kapelu opět zlomovým. Odchází basista a půl roku po něm i jeden z kytaristů. D.O.P. zůstávají ve třech a pokračují v hraní. Paradoxně zjišťují, že ve třech je to zatím to nejlepší a nejtvrdší období kapely. Chystají se natočit další demosnímek. Je plánovaný na konec roku 2007 nebo začátek 2008.Bohužel ani rok 2008 nezačíná pro kapelu nejlépe. V lednu ohlásil z rodinných a osobních důvodů odchod z kapely i kytarista Shimano a tak se rozhodovalo, jestli vše ukončit nebo pokračovat dál, zvítězila ale chuť hrát a tak do kapely vstupuje po šesti letech nový člen, kytarista Vasquez. Nahrává s kapelou desku OBĚTI, singl STALKING/VÍRA TVÁ a cd RUKU V RUCE. V září 2010-po 30 měsících i on opouští kapelu. NASTÁVÁ OBDOBÍ HLEDÁNÍ…………………Období hledání trvalo opravdu jen pár dní. Usmálo se na nás štěstí a objevili jsme mladého a pro naši muziku zapáleného kytaristu Jirku Ondráka, alias Ondryse. Během měsíce se naučil téměř celý náš koncertní set a tak jsme po měsíci a něco mohli znovu vyrazit na živá hraní. První koncert, který s náma odehrál se myslím povedl více než dobře. Ondrysova nová krev vnáší do naší muziky nové kytarové postupy, které se doufejme objeví na další desce. Nemůžu opomenout ani dalšího člena kapely, který je v naší partě už několik měsíců a který. i když není muzikant je velice důležitým článkem D.O.P. Je to náš Driver a technik Ivo.
Měsíce plynuly jako voda a Ondrys plně nahradil Vasqueze. D.O.P. pod jeho kytarovým umem získala zpět metalovou tvář. Tvořili jsme nové skladby, některé jsme nakonec zrušili ale moc jich nebylo a tak jsme se v první půlce roku 2011 zavřeli do našeho domovského nahrávacího studia B&B AUDIO a natočili singl Homo Rattus/ Terč. Ohlasy na nové skladby byli vesměs dobré a tak chuť tvořit dál narostla ještě víc. Během léta jsme se spojili s pány ze společnosti KoSo Hard, která nám nabídla natočit videoklip k písničce TERČ. Na podzim jsme se na to vrhli a výsledek si můžete pustit zde nebo na fejsbůčku. Opomenout nemůžu ani řadu hodně povedených koncertů. Zjistili jsme, že bez hraní to nemůžeme vydržet a i když jsme někdy přijeli stahaný jak péra, jen co zazněli první tóny našeho intra, dali jsme do toho vždycky maximum.
Teď je rok 2012 a co nás čeká? Samozřejmě koncerty, koncerty, koncerty. Ale hlavně se o prázdninách opět zavřeme do studia a vytvoříme pro vás další desku. TAXE těšte.
Během roku 2012 si kluci užívají živého hraní, jak v klubech tak na festivalech. Vystupují na Poličském Rockoupání společně s ROOT a TŘI SESTRY. Banda skládá nové skladby a pomalu se chystá na nahrávání. Deska se natočila během jednoho týdne v BaB Audio, obsahuje 14 tracků, včetně intra a outra. Jmenuje se VE JMÉNU MÍRU. Desku kapela vydává u CECEK RECORDS. Ohlasy na ní jsou pozitivní, jak u kritiky, tak, a to je hlavní, u fanoušků.
Rok 2013 se nese opět v duchu roku předešlého, to znamená, že se kapela snaží co nejvíce koncertovat, jako nejlepší akci považuje support pro kapelu KRUCIPÜSK v Brně, kde si kluci vyzkoušeli hraní za profesionálních podmínek. V září jde kapela do studia, kde natáčí singl Jako bratři / Na křídlech vran. Po dohodě v kapele, se Vlasta vzdává postu basisty a dál se věnuje pouze zpěvu. Na jeho místo v listopadu 2013 přichází The Last Boy Scout Vlasta Roman. Rok 2014 přichází.
Rok 2014 pro nás začal koncem ledna, kdy se Vlasta po čtvrt roce uzdravil a mohl začít pět z plna hrdla řvát. Koncertovat jsme začali v matičce Praze v klubu Rock Café. Do Prahy jsme se toho roku vrátili ještě několikrát. V březnu jsme odjeli na naše první zahraniční minitour, které jsme podnikli s našima kamarádama Catastrofy a užili jsme si ho náramně. Jak po stránce hraní, tak i po stránce výletně dovolenkové. Slovenské tour se poté přesunulo do Čech, kde opět s Catastrofy proběly další dva koncerty, které plynule přešly do Spring Carousel Tour. Výborná akce s Bad Victim, Extinction a Absolute Zero. V červnu se nám splnil obrovský sen. Předskakovali jsme legendě HC, kapele PRO-PAIN. Super akce a vzpomínky vám nikdo nevezme. Díky za příležitost. Na začátku prázdnin se zavíráme do studia a točíme singl BOJOVNÍK / ALEGORIE. Jsme nadšení, songy mají skvělý ohlas. Ale přichází nemilá zpráva. Basák Vlasta končí v kapele a my se opět pouštíme do hledání. Trn z paty nám na pár měsíců vytrhává Kuliš ze Street Machine, nazkouší s námi set, aby jsme mohli koncerovat a hlavně se zůčastní natáčení videoklipu k písni BOJOVNÍK. Ten jsme natočili společně s Jihlavským GAUNER BOXING CLUBEM, který nám poskytl jak prostory k natáčení, tak skvěle připravené bojovníky. Natáčení se ujala profi sehraná dvojka Joule a Katcha ze studia F/X joule & Katcha. Lubošovi a Kačce patří obr dík, za super odvedenou práci a stejný obří dík patří všem GAUNERŮM a trenérovi Pavlu Fejtovi, protože bez něj by to natáčení stopro nedopadlo. Také díky fanouškům, kteří se natáčení zúčastnili. V září předskakujeme bandě INFECTED RAIN z Moldávie, kterou se zakončila naše spolupráce s Kulišem. KULIŠI DÍK DÍK DÍK!!!!! Na jeho místo nastupuje basák Tom Sanko Hubička. Jelikož jsme byli nadmíru spokojeni s jarním SCT, rozjíždíme AUTUMN CAROUSEL TOUR se stejnýma bandama, pouze AZ střídá banda MR.DYMABOOM. Hrajeme s Debustrol, předskakujeme srbským thrash bandám SPACE EATER a ALITOR. Pořádáme další z HIGHLAND FESTů, v našem domovském klubu Batyskaf. po X letech jsme vyhozeni ze zkušebny a nastává další hledání. Azyl jsme našli v Novém Městě na Moravě v KD. Začínáme točit novou desku, která se jmenuje Cely. Těsně před Vánocemi je dodělán finální mix, tak že v lednu 2015 se můžete těšit na naši novou fošnu. Pod křídla si nás bere Pražská HARD BONES PRODUCTION, která se podílela i na vydání klipu. rok 2015 přichází……
Rok 2015 byl pro nás ve znamení propagace naší nové desky CELY. Od začátku roku začínáme koncertovat po celé republice. Aby jsme zhutnili a zbrutálněli sound na podiu, začíná s námi naplno koncertovat náš kytarista Shimano, zakládající člen D.O.P. V únoru probíhají v rámci propagace dva křesly cd CELY. První se uskutečnil v Brně v M13ce,kde nám desku pokřtili naši Slovenští bratři zbojníci CATASTROFY a thrashová ikona EXORCIZPHOBIA. Druhý křest proběhl na ground zero,v našem žďárském klubu Batyskaf. Zde naši věc podpořili pohodoví ABSOLUTE ZERO a Pražští numetalisté BOGOTA SYSTEM. V březnu jsme si odskočili na natáčení videoklipu BUDEME SI HRÁT. Naprosto minimalistický klip, od kterého jsme neočekávali tolik, jako od předešlého Bojovníka, nás ale velice mile překvapil. Skvělá sledovanost na YouTube, ohlasy lidí, i těch, kteří naši muziku neposlouchají, to bylo opravdu velice milé překvapení. Po prázdninách naše řady opustil Shimano, který nenašel dost duševní síly a chuti se vrátit zpět do koncertně hudebního kolotoče. Během roku jsme si užili opravdu hodně dobrých koncertů. Opět jsme si zahráli s INFECTED RAIN, dělali jsme support skvělým E-FORCE, Zahráli si na obřím motosrazu EUROBIKE FEST, bylo to parádní. No a rok 2016 klepal na dveře….
Rok 2016 jsme začali koncertem s legendou undergroundu NAŠROT v Jihlavě. Nadále propagujeme naši novou desku, v únoru hrajeme v Brně na akci magazínu MOMag, v Poličce a Žďáru hrajeme s bandami Fellow , Madgod a LOCOMOTIVE a pomalu se chystáme na naše jarní tour NO PAIN NO GAIN s našima kamarádama F.A.KING, MERESSIEW a UNITED FRONT. V přestávce mezi koncerty našeho tour si v Karlových Varech v luxusním klubu SLASH BAR zahrajeme před ještě luxusnější partou z Holandska, hardcoreovými BORN FROM PAIN. NESKUTEČNÝ ZÁŽITEK.Skvělé NO PAIN NO GAIN TOUR je bohužel nakaženo ponorkovou nemocí, která vyústí odchodem baskytaristy Sanka. Videoklip BUDEME SI HRÁT je zařazen na TVREBEL do CZECHPARÁDY, kde se drží celé dva měsíce na bedně, což nám velice zvedne sledovanost. Na Sankovo místo nastupuje opět jeden z našich bývalých členů KULIŠ a díky němu můžeme dohrát některé podzimní akce. Poslední dva měsíce roku jsou ve znamení časopisu SPARK. V listopadu vychází s D.O.P. kratičký rozhovor v sekci ACTUAL a v prosincovém čísle je nám věnována půlstrana. Pro nás je však největším dárkem na závěr roku, že jsme opět se stálým basistou a tím se stal MILAN REMSA. Rok 2017 je zde…………….

Kontakty:

WWW – http://www.dop.wz.cz/

FB – https://www.facebook.com/D.O.P.band

Bandzone – http://bandzone.cz/dop?at=dashboard

email – dop@seznam.cz 

CD:

iU_uqkoBb28ytVITP_lYlqNfzh8rZbQi VFdFb0LbjnWBV1sFTpZOUoPunpLc8dA9 nar31J28HmZo-67Dd4QsP97u0Y9K0HTZ mJmhzNqhX-cQeR0OHrSaw-Qb5HOS-QAJ

509RUScfpY5PHZQ2Hk0FxLyMP0Fq91V7 18194667_10155489159242780_7025161743013439018_n

Foto:

10571986_10152741404637780_4667865979008867876_o
_2p0wl__S8Svf_4nDeyAXrN72t7YxFUS 8eClMSziwDbH5lcb89cQIazL_OG1N_OM
jlWGUnL3lbbr7POv4PEQgTxa3wmLF04k w3aVZCKYEd3tApPPYEnlajOt_K3PnDch
exr6QkhJAwkXl9UaM37l6KBRx0QH4Syu
19693813_10156320269042780_1533749638769369022_o
Videoklip:

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky