Home » CHAOS IN HEAD

CHAOS IN HEAD

PwZT1ktr4H-Xd_V7HjpJ0bScNOwznmt8

SnF2WvF5W3UuZIuSrDR54Lg38953PKfB

crossover / Uherský Brod

Sestava:

MARKETT – zpěv
CHORCHE – kytara
BURE – basa
KOPEC – bicí

BIO:

CHAOS IN HEAD jsou považováni za průkopníky crossoveru v ČR. Kapela je však sama o sobě charakteristická vlastním stylem – od roku 2006 prezentovaným zejména energickým ženským vokálem – a nedá se „zaškatulkovat“ pouze do tohoto žánru.

Skupina CHAOS IN HEAD byla založena na přelomu let 1993/94, kdy bubeník Kopec opustil dnes již legendární Krabathor.
Po bezejmenném studiovém záznamu obsahujícím písně „Chaos In My Head“ a „Selfcontrol“ v roce 1994 nahrála první demo „Flower Of A Blind Man“ v sestavě: Chorche – kytara, Tom -zpěv (dnes Flood), Jojo – kytara,Medvěd – basa,Kopec – bicí. Pod dojmem této nahrávky byla kapela označena za jednoho z průkopníků crossoveru u nás.
Rok 1995. K mikrofonu nastoupil kytarista Jojo.> Čtyřčlenná sestava natočila druhé demo „Promo 95“.
Na jaře příštího roku – po neshodách uvnitř kapely – byla přerušena činnost.
V letech 19962000 CHAOS IN HEAD v podstatě nefunguje.
V roce 2001 nahráno demo CD „Negativy“ v sestavě: Chorche – kytara, Mrak – zpěv, Medvěd – basa, Kopec – bicí. Účast v soutěži Rock Made in Gambrinus.
2002 – demo CD “ In 2002″. Opět účast v RMiG.
V roce 2003 na post zpěváka nastoupil Zdeanál. Na podzim 2003 je skupina finálovým účastníkem soutěže Plzeňská bítová liga. V prosinci 03 byla kapela vybrána do finále slovenské soutěže Runway 2003.
V dubnu 2004 skupina dokončila práce na svém prvním oficiálním CD „Opium“ (vydáno vlastním nákladem). Květen 2004 – kapela vybrána do soutěže Česká rocková liga. Na podzim téhož roku CHAOS IN HEAD absolvovali spolu s kapelami Pungent Stench, Behemoth, Hypnos a Disfigured Corpse 9-denní turné po Čechách,Moravě a Slovensku,na kterém ale bohužel bubeník Kopec obdržel komplikovaný zánět šlach a kapela byla nucena se téměř na půl roku odmlčet.
V polovině roku 2005, už s uzdraveným bicmenem, tak bylo možné natočit první videoklip k písni „Klesám“ z alba “ Opium“. Klip byl v premiéře vysílán 16.12.2005 v pořadu Madhouse na Tv ‚Očko. Na sklonku roku kapelu opustil dlouholetý basista a zakládající člen Medvěd, aby se novým drtičem na tlustých strunách stal S.V.A.T.
V nové sestavě kapela v únoru 2006 nahrála ve studiu Shaark 2-skladbový promosingl – na rozdíl od „Opia“ v angličtině. Práce ve studiu byly vizuálně zdokumentovány a tento materiál byl použit k výrobě druhého videoklipu s názvem „Feel“. Premiéra 2.6.2006 opět v Madhouse na ‚Očku. Téměř současně ale kvůli naprostému nedostatku volného času ze skupiny odešel zpěvák Zdeanál. Po náročném hledání a zkoušení tak uprostřed prázdnin 2006 kapela do svých řad přivítala teprve 18-tiletou zpěvačku Petru. S touto mladou krví byl během tří měsíců vytvořen materiál pro druhé CD.
Realizace nahrávky proběhla v bzeneckém studiu Shaark a po časově náročných finálních úpravách a hledání vydavatele, vychází v listopadu 2007 další řadové CD s názvem „Rezzonation“ a zároveň je odvysílán klip k titulní skladbě „In My Head“ na Tv Očko. Na konci roku se kapela umisťuje v soutěži Rockmaxova 12 zlínského rádia Rockmax za rok 2007 na celkově 2.místě.
Na jaře 2008 se CHAOS IN HEAD účastní mezinárodní soutěže International Live Awards ve Vídni. Na sklonku srpna, v soutěži Česká Rocková Liga 2008 se kapela na poslední chvíli nominuje do finále, kde obsadí celkově 4.místo. Ihned poté – kvůli vleklým potížím s (kurevskými) zády – na téměř 3měsíce za Kopce nezištně zaskakuje bubeník Bethrayer Jiří Ševa Sádlo Ševčík. V září 2008 jsou CHAOS IN HEAD hostem pořadu Madhouse na Tv Očko a při té příležitosti je premiérově odvysílán animovaný klip ke skladbě „Lost Time“ z desky Rezzonation. Na podzim téhož roku se skupina probojovala mezi posledních deset uchazečů o post „předskokana“ brněnského koncertu Alice Coopera.
Koncem listopadu kapela vystoupila – jako jediný český zástupce – na festivalu Winter Masters of Rock 2008 ve Zlíně , spolu s Destruction, Gamma Ray, Lordi, aj.
V roce 2009 skupina pilně koncertuje – za zmínku stojí vystoupení na festivalu v polských Katowicích – a hlavně pracuje na přípravě dalšího CD.
Začátkem jara 2010 ,s nacvičeným materiálem, zamířili CHAOS IN HEAD do studia SHAARK a natočili 10 nových věcí. Mix a masteringové práce proběhli – na rozdíl od Rezzonation – ve Studiu Šopa v Lipově , pod vedením Stanislava Valáška. Nahrávka byla pojmenována „INFRA“ ( z latinského „dole , níž , pod“ ) a byla pokřtěna na letním MoR ve Vizovicích , za účasti kmotrů Magdy Malaníkové (rádio Rockmax) a Zdenka Zeleného ( magazín Spark). Na podzim kapela natočila na titulní věc „Bring You Down“ klip, ve kterém účinkoval i mistr a vicemistr ČR v kickboxu a bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2008 Jakub Dvořák. Klip měl premiéru začátkem roku 2011.
Ve druhé polovině roku 2011 po vzájemné dohodě odešla z kapely Petra a místo ní se do čela postavila Lena, opět s vysokými hlasovými kvalitami.
S novou frontmenkou Lenou kapela na jaře 2012 nahrála ve studiu Šopa song „On Me“ a v květnu téhož roku k této skladbě uvěřejnila i klip. Song „On Me“ úspěšně rotuje v „české sekci“ na rádiu Rockmax. Z koncertní činnosti stojí v tomto roce za zmínku předskakování dánské legendy D.A.D. a opětovná účast na jubilejním 10.ročníku festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.
V průběhu roku 2013 kapela posílila o nového člena , kterým se stal „basobijec Bure“ .
V období od 15.4.2014 do 15.6.2014 kapela nahrává nové CD s názvem „ZOO“. CD bylo nahráno v nahrávacím studiu ŠOPA za zvukové režie Standy Valáška. Obal kreslil na návrh CH.I.H.Mirek Vostrý. Samotné CD bylo kapelou oficiálně vydáno 9.11.2014 a vyznačuje se svou hutností a především návratem k textům psaným v českém jazyce.
V průběhu měsíce 7/2015 oznamuje frontmanka Leňa, že v kapele CHaos In Head končí.
Po delším hledání dne 20.11.2015 kapela přibírá novou, teprve 17ti letou zpěvačku Market, která rychle převezme mikrofon po Leni a s Chaos In Head úspěšně odzpívá a odehraje poslední 2 koncerty roku 2015.
V prosinci 2015 kapela s novoufrontmankou Market nahrává v nahrávacím studiu Shaark singl s dvěmi novými songy „Kmen“ a „Nade mnou“.
Na začátku roku 2016 se kapela – po mnoha letech „emigrace“ – opět vrací do zkušebny v Uherském Brodě.  Zároveň nátáčí videoklip ke skladbě „Kmen“.
V březnu je zveřejněn klip z dílny „Home Made Bure“ na nezvykle lyrický song „Nade mnou“ .
S videoklipem „Kmen“ se stává Chaos In Head v Czech Parádě TV REBEL kapelou měsíce 5/2016.
V půlce června absolvuje celá kapela návštěvu v TV Rebel , aby odprezentovala své názory a pohledy na věc v rozhovoru, jenž dělal čest jménu kapely.
V září se CHAOS uchyluje opět do bzeneckého studia Shaark , kde nahraje podklady pro 3 nové songy. Dokončit se podaří ale jen jednu novou věc.
V prosinci 2016 Markett a Kopec představují v Tv Rebel právě tuto jednu dokončenou věc , na kterou v říjnu natočili i videoklip .., song s názvem “ Někdo tam nahoře mě nemá rád“ .
Kapela zároveň končí v anketě Czechparáda Tv Rebel za rok 2016 na celkovém 6.místě.
Na přelomu jara a léta 2017 odchází z kapely basák Bure. Zbylá trojice zkouší několik zájemců a  za několik týdnů zaplňuje uvolněné místo nový člen Richie.
V září v této nové sestavě skupina dokončuje druhou ze tří skladeb , jejíž podklady nahrála při poslední Shaark studiové  návštěvě. Výsledkem je skladba „Performer“ , jejíž zveřejnění, co by i videoklip ,probíhá začátkem prosince na kapelním FB.
Televizní premiéra PERFORMER a se odehraje  11.12.  na  Tv Rebel v pořadu Czech Blade.

Kontakty:

Manager:  Staňka
tel: +420 777 400 915
email: manager.chaos@seznam.cz

www:  http://www.chaosinhead.cz/

FB: https://www.facebook.com/ChaosInHeadOfficial/

Bandzone: http://bandzone.cz/chaosinhead?at=dashboard

CD:

3TvrOjvoeTS9n45vWfv5LMoumbUaEqHG jn7L2Ww_Rdj0g6Zi92Vs9h_7hj2hl_YZ bdtd3dUWsrvrnPx8EyrYDytFaKPk9RkJ P4GC-oUcnkUoSZxVD_BDWGIM6grSCliD

A6xaSUA6nGACxAsA73SqeyQ4mqbz2TS4 wKX00Vn6VEYok_PhrFid01dDMe0QtNEs c05jHmUJtxMeKe5pvK-ladBg40QtPXiZ

FOTO:

HSf5Rv2IZ0kLxgoP2RhOyQuyPUn94JwU

K1rWnw2UHdqExaz65aM0FDGd_rGarzHD

m_YPweL1A-KtGyxKeLHlC0T0hcw_arXm

Videoklip:

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky