Home » Basový multiefekt Zoom B3n

Basový multiefekt Zoom B3n

zoom-b3n1

Basový multiefekt Zoom B3n

Do rodiny podlahových procesorů japonského Zoomu přibyl nový basový multiefekt Zoom B3n, který je nástupcem staršího modelu B3 s přepracovanou architekturou, rozšířenými zvukovými možnostmi a komfortnějším ovládáním. Efekt nabízí 5 emulací známých zesilovačů, stejného počtu boxů a na výběr je celkem 67 efektů z nichž lze do každého presetu uložit až 7 najednou a to v jakémkoliv pořadí.

Předzesilovací sekce obsahuje simulace aparátů Ampeg SVT, Fender Bassman 100, SWR SM-400, Trace Elliot AH400SMX a Aguilar DB 750, které je možno kombinovat s kabinety Ampeg SVT-810E, Fender Bassman 100, SWR Goliath 4×10, Trace Elliot 1048 a Aguilar GS 410 a další sestavy jsou ke stažení pomocí softwaru Zoom Guitar Lab podporujícího platformy Mac i Windows.

Efektová část je přehledně rozdělena do skupin Dynamics, Filter, Drive, Modulation, SFX, Delay, Reverb a Pedal, kde najdete kompresory, noise gate, envelope a wah filtrace, parametrické i grafické ekvalizery, řadu zkreslení postavených na krabičkách Boss, Ibanez, Roger Mayer, Tech21, Mad Professor, Darkglass, MXR, Xotic atd., 11 modulačních efektů včetně oktaveru a pitch shifteru, několik synthů, 5 typů delaye, 6 reverbů a efekty přiřaditelné k externímu expression pedálu.

Zabudovaná rytmická jednotka nabízí 68 patternů a nechybí ani looper s maximální délkou 80 sekund. Patterny, smyčkovač a delay navíc umožňují skupinovou synchronizaci pomocí funkce tap tempo, čímž odpadá mnohdy zdlouhavé nastavování tempa jednotlivých položek.

Podobně jako u předchozí verze najdeme na hlavním panelu B3n trojici displejů a pod každým z nich čtyři potenciometry a tlačítka Type pro výběr konkrétního efektu, takže editace zvukového řetězce je přehledná a intuitivní. Novinka je kromě tří kovových footswitchů (FS 1/2/3) vybavena plochými plastovými spínači zapuštěnými do hrany šasi, jenž jsou určeny pro pohyb mezi bankami, aktivaci tuneru, nastavení tap tempa, obsluhu looperu a dalších funkcí.

Čelní strana je vyhrazena síťovému spínači, USB rozhraní, zdířce pro 9V adapter, nástrojovému vstupu, dvojici výstupů (L/Mono využitelný také pro sluchátka), konektoru externího expression pedálu a vstupu Aux In a potěšitelné je, že všechny jackové konektory jsou přišroubovány přímo do kovového šasi, což zabraňuje případnému vylomení jackové samice ze základní desky. Basový Zoom B3n dorazí na evropský trh pravděpodobně koncem března a jeho cena se má pohybovat pod hranicí 200 Euro.

Zdroj: http://frontman.cz/ – magazín pro aktivní muzikanty

zoom-b3n2

zoom-b3n3

zoom-b3n4

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky