Home » Akce » Rozhovor se skupinou Witch Hammer.

Rozhovor se skupinou Witch Hammer.

     

Rozhovor se skupinou Witch Hammer.

odpovídá Petr

Alan – Ahoj, co nového u kapely. Přeci jen už to jsou tři roky, kdy jsme společně dělali rozhovor.
Petr – Zdar Alane! No máš pravdu, letí to jak cyp! 😀 Řekl bych že největší novinkou je u nás změna na postu bubeníka, kdy po 20-ti letech kapelu opustil bicman Robert. Sehnat adekvátní náhradu nebylo vůbec jednoduché! Ale poprali jsme se s tím a našli jsme! Nově mašinu WITCH HAMMER pohání z bubenické židle mladý talentovaný bijec – David Janáček (ex-BAD JOKER´S CREAM a další).

Alan – V nedávné době jsem zaznamenal větší aktivitu v soutěžích o merchandies. Má nám to naznačovat příchod dlouhohrajícího alba?
Petr – V prvé řadě bych chtěl ještě připomenout, že jsme nedávno oslavili výročí 20 let na scéně a tuto etapu bychom chtěli symbolicky uzavřít vydáním speciálního výročního boxu!

Alan – Takže speciálka bude, pokud bůh a okolnosti dají, na konci tohoto roku 2020. Jaká bude podoba nosiče? A co na něm vše bude?
Petr – Pevně věřím, že to stihneme vydat už v létě. Bude to speciálka, na které fanoušci najdou komplet celou diskografii WITCH HAMMER, včetně prvních demo nahrávek, řadových alb a singlů. Prostě vše co jsme kdy nahráli. No a jelikož jdeme s dobou, tak tohle vše vydáme ve formě speciálního multimediálního Flash disku. Kromě toho bude výroční box obsahovat i obsáhlý booklet a další dárkové předměty.

Alan – Tak to bude tedy rychta. Ještě u této speciálky zůstaneme. Aby to byla velikost klíčenky, nebo tak něco, je asi hloupost. Do čeho bude zabalen? Nějaký box který bude obsahotat třeba jesště plakát, nějakou tu podepsanou fotku a třeba opasek?
Petr – Bude se jednat a speciální box, uvnitř kterého bude zasazen již zmíněný Flash disk, dále obsáhlý 24 stránkový booklet a další dárkové předměty. Grafiku máme hotovou a až to vyjede komplet z továrny, tak to bude fakt bomba! 

Alan – Vrhneme se na obrazový materiál. Od vydání EP – S.U.P. Jste udělali i několik videoklipů. K EP S.U.P. Jste udělali i tři videoklipy. Trochu nám každý rozpitvej. Kdo točil jaký a dění okolo skladeb. A začni nejprve S.U.P..
Petr – OK, začnu tedy odzadu :-)) V dnešní době je třeba k nové hudbě přidat i nějakou vizuální složku, aby dojem byl co nejlepší. Většina kapel to řeší tzv. Lyric videoklipem, což je ta úplně nejjednodušší cesta. My jsme si dali záležet trochu víc! Titulní S.U.P. dával dohromady zpěvák a kytarista Honza a dáváme prostřednictvím obrazu nahlédnout přímo k nám do kapelní zkušebny.
První klípek k songu Moravská orlice, zase zachycuje kapelu při nahrávání ve studiu, kde se kromě samotného nahrávání děje i mnoho humorných situací 😉 No a klip k Už mě táhnou, to už je profi záležitost, kterou měl na starosti (stejně jako Moravskou Orlici) náš kamarád a brácha Roberta, Pavel Mišun. Bohužel tento klípek byl jeho poslední práce v tomto odvětví a kameru už pověsil na hřebík 

Alan – Závěr patří skladbě Moravská orlice, i zde máme obrazový materiál Tato skladba je váš text na motivy které kapely? A zase nějaké ty perepetie ohledně tohoto songu? Který je sestříhán z různých záběrů. A vůbec v originále je to skladba s názvem?
Petr – Touto skladbou vzdáváme hold a poklonu kapele SAXON, na jejichž hit I´VE GOT TO ROCK (TO STAY ALIVE), jsme naroubovali náš text, kterým se hrdě hlásíme k místu odkud pocházíme a které je vlastně i historicky líhní tvrdé rockové hudby v ČR. Ať si Praha myslí co chce  To, čím je pro Anglickou metalovou scénu Birmingham, tím je pro ČR Ostravsko 😉 Ten průmysl a industriální prostředí jde s tímhle ruku v ruce.

Alan – Dalším klipem jste posluchače přivedli k písni Prasohlav, která zatím nikde nevyšla. Myšlenku na Prasohlava s textem a videem, jste mysleli jak? A opět dej vše co se kolem této skladby a klipu dělo.
Petr – Prasohlav vznikl čistě pro potřebu výročního Boxu, abychom tam měli i nějakou čerstvou novinku. Textově se jedná o klasický proti-korupčnický motiv. Není k tomu moc co vysvětlovat, každý asi tuší jak se vyhrávají velké zakázky, kde se točí fůra peněz, jak funguje bratříčkování, kde ruka ruku myje a tak dále. Masky politiků slouží pouze jako symbol a taky určitá forma srandy, kterou jsme my ve WITCH HAMMER pověstní 😀 Jo a video točil a dával dokupy opět svépomocí zpěvák Honza.

Alan – No a protože se teď nikam nesmí a dlouho ani smět nebude. Co je v plánu za obraz? Nějaká akustika?
Petr – Já bych to zas tak černě neviděl…Co jsem slyšel, tak nějaké ty akce se přece jenom dělat budou! No a kromě hraní budeme makat na přípravě nové desky! Tu bychom totiž chtěli koncem roku natočit. Už je na čase do toho zase pořádně šlápnout!

Alan – Tak už se docela na nosič těšíme. Díky za rozhovor. Vzkaz pro naše posluchače čtenáře?
Petr – Za celou kapelu všechny moc zdravím a doufám že po téhle nucené pauze budou všichni zase pořádně nažhavení na živou produkci a kluby budou praskat ve švech! My už se nemůžem dočkat!!!
🙂

http://www.witchhammer.cz/

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky