Home » Akce » Origin Of Infinity – rozhovor s Levi the Manic progresive metal z Děčína.

Origin Of Infinity – rozhovor s Levi the Manic progresive metal z Děčína.

     

Rozhovor s Levi the Manic progresive metal z Děčína.

Alan – Ahoj Levi. Trochu poodhal kapelu.
Levi – Ahoj,
kapela Origin Of Infinity vznikla na konci roku 2017 v Děčíně jako tříčlenný projekt. Vládin – kytara, Honza – řev a já bicí. Cíl byl vytvořit materiál v moderním duchu na první album. Během roku 18 jsme dokončili materiál a Vládin s Honzou se postarali o texty a desku udělali koncepční. V roce 19 jsme šli do studia a těsně před, nás opustil zpěvák Honza. Přesto jsme šli album nahrát ve dvou a domluvili spolupráci s hostujícím zpěvákem Hospim ze spřízněné kapely Wictims.

Alan – Vy jste vznikli v roce 2017 jako tříčlenná kapela, ale měli jste vesměs až do teď smůlu se dát dohromady. Tak jak to celé bylo a je?
Levi – Zatím fungujeme jako dvoučlenný projekt s hostujícim zpěvem. Ono je na severu těžké sehnat někoho s osmistrunnou kytarou a ještě k tomu člověka, který by k nám zapadnul lidsky. Určitě se chceme do budoucna rozrůst a povýšit na plnohodnotnou kapelu schopnou odehrát koncerty. Zatím máme příslib pár kamarádů, kteří nám pomohou jako hosté živě vystoupit.

Alan – Od roku 2018 jste připravovali album, které vyšlo v několika podobách. Proč tomu tak bylo? A je?
Levi – Album jsme dokončili na konci roku 19 a zveřejnili jsme ho digitálně na youtube a bandcmap. Plánovali jsme na jaro tohoto roku samo vydání na vinylu a do toho se nám nečekaně ozval Juro ze Slovak Metal Army, že by nám pomohl desku vydat na CD. Nakonec tedy „The Last Day on Earth“ vyšlo ve více formátech, z čeho máme radost!

Alan – Dobře.Takže album je na světě, docela se povedlo. Kde jste natáčeli, s kým spolupracovali? Kdo se na albu podílel?
Levi – Natáčeli jsme ve studiu Hellsound u Honzy Kapáka. Zde jsme za čtyři dny zaznamenali všechny nástroje. Po té jsme materiál poslali Hospimu, který ve svém studiu pomalu ale jistě dodělal zpěvy. Na konci roku 19 se vše vrátilo do Hellsoundu, kde probíhal mastering.

Alan – Protože jste měli odchody a příchody hráčů, vše se tak nějak zbrzdilo. Tak sem hoď ty perepetie až do současnosti.
Levi – Odešel od nás jen Honza, který stál u zrodu kapely. Z časových důvodů opustil naše řady aby se mohl věnovat rodině a práci. To je zatím jediný odchod, který nás zasáhl. Desku jsme nahrávali na jaře roku 19 a vyšla až v prosinci, protože samotný proces dokončení zpěvových linek Hospimu trval trochu déle než jsme čekali. Přeci jen je to vytížený muzikant, který je aktivní v dalších dvou kapelách (Wictims a When Goodbye Means End). Další zdržení nabralo při dokončení samotné nahrávky – masteringu. Ale myslíme si že se čekání vyplatilo a jsme s výsledným zvukem moc spokojeni!

Alan – S Honzou Kapákem je docela dobrá spolupráce. Co Honza na albu nahrával? Myšleno jaké nástroje dotočil on sám?
Levi – Ano s Honzou to nebyla má první spolupráce. Nahrával jsem u něj také EP mé druhé kapely Hora Ruit. Takže jsme věděli do čeho jdeme! Domácí prostředí, příjemná atmosféra a profi přístup! Jinak Honza se na desce žádným nástrojem nepodílel, vše pouze zaznamenal a postaral se o mix a mastering!

Alan – Album vyšlo pod hlavičkou Metal Army? Nebo si to vzali pod patronát? Trochu nám to poodhal.
Levi – Jak jsem již řekl byla to celkem náhoda. Poslali jsme Jurovi ze Slovak Metal Army email zda by nechtěl naší nahrávku na recenzi. On se ozval s tím, proč nechceme vydat album na CD, ale pouze na vinylu. Po výměně několika emailů jsme se domluvili na spolupráci a domluvili také realizaci samotného cd disku. Vydání CD nabralo sice zpoždění, ale 4. května konečně spatřilo světlo světa a jsme za to rádi!

Alan – Co obrazový materiál? Bude nějaký?
Levi – V plánu bylo udělat videoklip k jednomu songu, ale vzhledem k současné celosvětové situaci se vše zpozdilo. Rozhodli jsme se udělat pouze lyric video, které se připravuje. Videoklip bude ale k nové skladbě z připravovaného EP Ocvltism, které by mohlo vyjít na podzim, ale o tom jindy…

Alan – Jak jste skladby – desku dostávali mezi lidi? Ono v digitální podobě byla venku už rok, čekalo se na LP + CD.
Levi – Na konci roku 19 bylo vše zveřejněno digitálně a až na jaře tohoto roku na vinylu a CD. Výroba vinylů přeci jenom trvá a CD nabrali zpoždění díky corona situaci. O promo se stará Slovak Metal Army ve spolupráci s námi. Rozesíláme cd na recenze po celém světe, takže čekáme na odezvu. Jinak album je stále ve všech formátech k dispozici, to je digitálně / vinyl – limit 100 ks a cd verze. Takže pokud má kdokoliv zájem o to nás podpořit koupí nosiče, ať se ozve! Popř desku může zakoupit v eshopech u spřízněných vydavatelství Monster Natiom, MetalGate a Magic Disc Music! Nebo také samozřejmě na Slovensku v eshopu Slovak Metal Army!

Alan – Díky za rozhovor. A nějaký vzkaz našim čtenářům, posluchačům?
Levi – Podporujte cz/sk kapely jakýmkoli způsobem! I zpětná vazba je důležitá a jakékoliv sdílení přes sociální sítě kapelám pomáhá se zviditelnit. Kupujte fyzické nosiče a podpoříte tak vydavatele i kapelu samotnou! My děkujeme všem kdo nás jakkoliv podporují! Díky za pozornost!

https://www.facebook.com/originofinfinity/

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky