Home » Akce » Rozhovor se skupinou Czech It za skupinu odpovídá Daniel a Lucie.

Rozhovor se skupinou Czech It za skupinu odpovídá Daniel a Lucie.

     

Rozhovor se skupinou Czech It za skupinu odpovídá Daniel a Lucie.

Alan – Ahoj, nejsem si jist zda vbás jako skupinu naši (čtenáři) posluchači – KRAJANÉ, nejen v zámoří znají. Tak se nám představte.
Daniel – Ahoj, já jsem Daniel a já Lucie, my jsme kapela Czech It. Moc zdravíme všechny posluchače rádia Krajan. Jsme česká anglicky zpívající kapela. V naší tvorbě kromě kytar a bicích uslyšíte i housle, klavír a ženské i mužské vokály. Píšeme o lásce, o životě, o volbě nebo o Bohu.

Alan – Vaše hudební zaměření bych mohl dát do dvou hudebních žánrů. Který se vždy opírá o Pop. A to do modern popu a pop rocku. Proč jste si vybrali tento hudební směr? A kdo vás z českých a nebo zahraničních kapel inspiroval?
Lucie – Nebyl to žánr, který bychom si vybrali. Byl to žánr, ke kterému jsme přirozeně tíhli, protože jsme v něm vyrůstali a líbil se nám. Každý z nás měl jako teenager svou oblíbenou kapelu, která ho nějakým způsobem hudebně ovlivnila a inspirovala. Většina z nich pocházela z Ameriky, např. Blink 182, Angels and Airwaves, The Fray, Yellowcard, ale mezi naše oblíbence patřili a patří britští Coldplay či irští U2.

Alan – Když vezmeme úplný prvopočátek kapely. Kdo byl u jejího zrodu? A ze začátku tato formace vesměs nebyla.Vy jste dávali skupinu do současné podoby nějaký ten týden až rok, než z toho vykrystalizoval Czech It.
Daniel – Služebně nejstarší jsou holky, já jsem se přidal o pár měsíců později. Poté se kapela formovala opravdu léta. Až někdy během šestého roku působení se začal upevňovat jak hudební směr kapely, tak sestava. Do té doby se v Czech It pár členů vystřídalo, ale původní jádro zůstalo stejné, a to Lucie Marczellová, Rút Bělohlávková a Daniel Marczell.

Alan – Jakou jste měli podporu od vedení dětského domova? Že si chcete založit skupinu, a to dokonce která není hip hop, jak by se nechalo u mladých očekávat? Podpůrná ruka byla tedy jaká?
Lucie – Když jsme jako teenageři potřebovali půjčit nástroje, nebo se někam dopravit, vždy se nám snažili vyjít vstříc a pomoct nám. Do stylu nám nikdy nemluvili a myslím, že ani hip hop by jim nevadil.
A podporu domova máme dodnes. Daniel zde navíc pracuje jako vychovatel a náš nejmladší kytarista Dominik je tu chovancem.

Alan – Máte dva docela velké úspěchy. A to jako spolukapela s muzikantem který si říká Pekař, a hned v ten samí rok, tedy v roce 2018 si vás všimlo i rádio Evropa 2. Tak se nám pěkně rozpovídejte.
Daniel – Rok 2018 byl pro nás hodně zlomový. V březnu jsme byli vybraní jako předkapela Pekaře, který tehdy hrál v pražském Lucerna Music Baru. Byl z našeho vystoupení nadšený a rozhodl se nás pozvat na celé podzimní turné téhož roku. A aby toho nebylo málo, na začátku dubna nám napsala hudební manažerka rádia Evropy 2, že zvažují nasazení naší písně Unexpected, kterou o měsíc později opravdu nasadili …a měla úspěch, z čehož jsme měli neskutečnou radost! A jak se o nás dozvěděli?
V lednu jsem poslal email do E2, kam chodí denně snad miliony mailů, které upozorňují na nejrůznější interprety…No a z těch milionů si asi vytáhli právě nás. Jsme neskutečně vděční, že se nám tohle poštěstilo.

Alan – Za sebou máte máte dvě alba. Které to jsou?
Lucie – Find Your Way, které jsme vydali v roce 2015 a album #TOTHESTARS, které jsme vydali minulý rok 2019.

Alan – Druhé album Tothestars jste vydávali v roce 2019. Což je stále ještě čerstvé album. Tady jste se trochu rozjeli po světě. Natočili jste ho doma, mixovali na Novém Zélandu a master uskutečnili v Nashvillu. Tak tady se opět hodně rozpovídejte. Protože vše je vždy na druhéstraně světa. To jste jeli vždy celá kapela? Jak to celé probíhalo?
Daniel – My se vlastně nikam nerozjeli, to naše písně cestovaly samy. Náběry jsme dělali v naší zkušebně, která je ve sklepě… a pak stopy putovaly na Nový Zeland. Z Nového Zelandu cestovaly do UK, kde je mixoval úžasný Clint Murphy. Na Novém Zélandu se pak dotočily perkuse a finální mastering si vzal na starost Ryan Smith ze Sterling studia v Nashvillu. Veřte nebo ne, ale tohle album obleťelo celý svět a navštívilo krásný kouty naší planety. Kéž bychom to mohli absolvovat s ním 

Alan – Když už jsete byli na Novém Zélandu a i Nashvillu, zahráli jste si tam? Nebo jste jen byli odvést práci? A kde přesně tedy mix i master probíhal + poznatky ze studia?
Lucie – Cestovali jen naše písně přes elektronické úschovny. Každopádně plánujeme turné v USA a na Novém Zélandu (smích).

Alan – Když už jste byli v těchtodvou končinách, měli jste čas si i prohlédnout kraj? Okolí? Potkat se s Krajany?
Daniel – moc rádi bychom…Hlavně si dát české pivo v zahraničí!

Alan – Měli jste ještě nějaké další úspěchy s kapelou? Třeba všiml si vás nějaký zahraniční producet, vydavatelství a nebo booking agentůra? Pokud ano opět se nám zde rozpovídejte.
Lucie – Měli jsme velké štěstí, když jsme narazili na našeho zahraničního agenta Klause Stracke. On nás svým způsobem nakopl k tomu být profesionálnější, pohotovější a vždy připravený. Stejně tak nám otevřel i dveře dál do Evropy a za jeho pomoci si nás všimlo i německé vydavatelství se kterým jsme na podzim 2019 podepsali smlouvu. Takže pro vydavatelství jsme museli do zahraničí, v Čechách o nás moc nikdo nestál..

Alan – Zahraničí máte už odehrané? A nějaké ohlasy ze zahraničí na vaší tvorbu?
Daniel – Bohužel jsme stihli jen rozhovory v zahraničí ve Stuttgartu pro rádio BIG FM, Regenbogen a další. Objevili jsme se v regionální televizi Vollwert TV a BW Family. Koncerty jako CITY FEST v Berlíně jsme museli kvůli koronaviru odložit. Ale neskutečně se těšíme na první zahraniční koncerty a festivaly a kluby a koncerty a pivo a festivaly a turné a…

Alan – Držím palce ať setrváte a doufám že se podíváte i na nějaké tour do Austrálie, Británie a nebo do USA. Nějaký vzkaz našim Krajanům nejen v Evropě, ale ido zámoří?
Lucie – Drazí posluchači rádia Krajan, mockrát děkujeme, že jste s námi absolvovali společný rozhovor, přejeme Vám všem i do zámoří jen to nejlepší, hodně zdraví a lásky. A až někde uvidíte na plakátu „kapela Czech It“ doražte za námi. Posluchače rádia Krajan protáhneme na koncert zdarma 

https://czechitband.com/

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky