Home » Akce » SKUPINA ROE-DEER PROMĚNILA SVŮJ APRÍLOVÝ ŽERT V NOVÝ SINGL.

SKUPINA ROE-DEER PROMĚNILA SVŮJ APRÍLOVÝ ŽERT V NOVÝ SINGL.

     

SKUPINA ROE-DEER PROMĚNILA SVŮJ APRÍLOVÝ ŽERT V NOVÝ SINGL.

PO DVANÁCTILETÉ PAUZE SIGNALIZUJE STUDIOVÝ NÁVRAT

Po více než dvanácti letech přichází skupina Roe-Deer s novým singlem „Rollercoaster Ride“. Ten původně vznikl jako aprílový žert a kapela ho nahrála během jednoho víkendu v karanténě, aniž by se její členové potkali. Jako bonus k němu přidali také instrumentální verzi. Double singl vydává domácí label TRANZISTOR v distribuci Supraphonu.

„Ani já, ani Šmity jsme pěkných pár let nevydali žádnou novou hudbu, tak jsme si chtěli zkusit, jestli ještě vůbec dokážeme napsat písničku. Milujeme apríly i výzvy, a tak slovo dalo slovo a máme po letech nový song,“ říká o vzniku singlu zpěvák a autor Andrzej Palec.

„Původně se mělo jednat pouze o apríl a žádný singl neměl být. Několik dní před zveřejněním jsem ale pojal ideu opravdu zkusit něco udělat. Nic nás netlačilo. Když to vyjde, bude to fajn, když ne, bude to ten apríl. Nakonec se povedlo obojí,“ dodává producent a basista Šmity.

„Je to o špatný komunikaci a problémech ve vztazích s nejbližšími, které v sobě živíme vlastně už od dětství, ale nedaří se je překonat, ani když se o to všichni svým způsobem pokoušíme. Taky o dobrých úmyslech, které občas končívají tragicky, ale i tam je pořád naděje,“ doplňuje k textu písně Andrzej Palec.

Na nahrávce se podíleli i další členové kapely. Franko Dudinka (ex Mandrage) nahrál klávesy a nazpíval vokály a A.m. Almela (Meky Žbirka) přes noc ve svém studiu dohrál psychedelické kytary. Pod producentskou taktovkou Šmityho tak vznikl singl, který po dvanácti letech navazuje na atmosféru, kterou si fanoušci oblíbili, než se kapela odmlčela.

Roe-Deer je česká indierocková hudební skupina, založená v roce 1999. Patří mezi významné české kytarové kapely, které pravidelně koncertovaly jak Čechách, tak v zahraničí. Vystoupila například jako předkapela Sneaker Pimps, Franz Ferdinand nebo Chikinki. U zrodu skupiny stáli v létě 1999 basista a producent Martin Chmátal (Šmity) a zpěvačka Ema Brabcová. Po vydání dvou alb Everforever (2001) a Aquaparty (2003) Ema Brabcová odešla a nahradil ji zpěvák Andrzej Palec. S ním pak skupina nahrála alba Lollipop (2004) a Take (2006) a fungovala až do roku 2008, kdy oficiálně ukončila svou činnost.

Tranzistor label/PR&media/Publisher

David Landštof, +420 777 157 949

landstof@tranzistorlabel.com

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky