Home » Akce » Fanoušci českého speed metalu budou mít žně. „SteelFaith“ chystají nové albu.

Fanoušci českého speed metalu budou mít žně. „SteelFaith“ chystají nové albu.

     

Fanoušci českého speed metalu budou mít žně. SteelFaith chystají nové album, ze kterého představují první singl.

Severočeská power/speedmetalová kapela SteelFaith chystá nové album. Jak bude znít, napovídá aktuální singl Hluboko v nás, který byl natočen během února v Babylon Studios. Právě zde vznikne i nová řadovka, která naváže na velmi pozitivně přijatý debut Propustka z nebe z roku 2016.

Nový singl si můžete poslechnout zde:

„Na materiálu pro novou desku pečlivě pracujeme, předpokládáme, že tentokrát překonáme i 30 minut hrací doby,“ usmívá se kytarista Ondra Vašaš a dodává, že o tvorbě alba bude kapela pravidelně informovat na svých facebookových stránkách. Novinky fanoušci naleznou také na Instagramu.

Ačkoliv singl uhání v mantinelech dlouhohrající debutu, výsledná nahrávka by měla být o něco barevnější. „Hudebně budeme více míchat různé subžánry metalu, někde dokonce odbočíme od našeho oblíbeného speed/poweru. Každopádně stylového obratu o 180 stupňů se fanoušci bát nemusí, máme svůj typický rukopis, ten nezapřeme. Textově se klasicky věnujeme hořkosladkým událostem z života, ale pozitivní stránka snad převládá,“ dodává Ondra Vašaš.

SteelFaith pocházejí z Lovosic. Vznikli v roce 2006 pod vlivem kapel jako Helloween nebo Gamma Ray. Výrazným prvkem kapely je zpěvačka Mirka Holemá, která je známá i z působení v RockOpeře Praha.

Kromě zmíněného alba Propustka z nebe (k poslechu mimo jiné na Spotify a iTunes) mají SteelFaith na kontě EP z roku 2014 a digitální singl z roku 2018.

Kontakt: steelfaithcz@gmail.com

Zdroj TZ – Václav Votruba

 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky