Home » Akce » The Beautifuls – Golden Cut Je to ještě rockabilly?

The Beautifuls – Golden Cut Je to ještě rockabilly?

     

The Beautifuls – Golden Cut. Je to ještě rockabilly?

Druhé studiové EP sedlčanských The Beautifuls klade přesně tuto provokativní otázku. Čtyři songy a s nimi skutečný zlatý řez žánrem. Kde přesně začínají a končí hranice tohoto hudebního stylu? A je úlohou současné rockabilly kapely striktně tyto hranice ctít, nebo je žádoucí je v určité míře překračovat? I to se vám možná bude honit hlavou při poslechu nového počinu mladé party se vzteklou pandou ve znaku – The Beautifuls.

Václav Strýček, Liam Stayner, Tomáš Nýdr a David Bareš jsou na EP Golden Cut navzdory heslu „I Don‘t Wanna Grow Up“ hudebně dospělejší a punkové tendence jsou tentokrát více v pozadí. To však desce neubírá na úrovni párty ani na energicky pozitivním vyznění. Tyto atributy kapela stále beze zbytku nabízí, a právě tyto vlastnosti vynesly kapele z malého města poměrně rychle stabilní pozici na žánrové scéně zdobenou účastí na tuzemských festivalech. Pouze v závěrečné písni After A Long Sail je na pozadí cítit, že si The Beautifuls po personálních změnách přejí být opět bezpečně v přístavu.

Sami členové kapely tvrdí, že stoprocentní autentičnost pro ně není nejdůležitější. „Postupem času o něco lépe rozumíme pravidlům stylizace, ve které se pohybujeme. Nejsme ale výstava v muzeu nebo chodící učebnice padesátkové hudby. Ostatně, rock’n’roll je muzika, která rozhodně nevznikla na hudebním vzdělání a dodržování pravidel. Držet se striktně učebnicových pouček o tom, jak má znít, by podle nás bylo vlastně proti jejímu smyslu. A tak ctíme to hlavní – aby v tom byla radost z hraní a aby hudba nepřestávala šlapat. K tomu je fajn znát prostředí, ve kterém se pohybujeme, ale pořád mít na vědomí, že to není dogma,“ říká zpěvák Václav Strýček.

A jestli je to pořád ještě rockabilly? To už necháme na vašem uvážení…

Novinku najdete online na Spotify, Supraphonline a celoanimovaný klip k singlu A Dynamite Girl na Youtube. Vinyl 7‘‘ a CD jsou ve fyzické podobě k dostání na koncertech kapely a ve vybraných obchodech.

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky