Home » Akce » Grave Digger na Fryyfestu

Grave Digger na Fryyfestu

     

Grave Digger na Fryyfestu.

Německá heavymetalová legenda Grave Digger se představí v létě na Fryyfestu.
Přestože je aktuální dění kolem pořádání koncertů a festivalů hodně zmatečné, letních akcí by se vzniklá situace snad neměla dotknout, a proto pořadatelé Fryyfestu nelenili a představili fanouškům další velkou posilu letošního line-upu. A není to nikdo menší než německá heavymetalová legenda GRAVE DIGGER!
Legendární ‚hrobníci‘ letos slaví úctyhodných 40 let existence a jen krátce po vystoupení na kultovním festivalu Wacken Open Air zamíří se svou 40th Anniversary i do Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou, kde se již podruhé (celkově pak pojedenácté) uskuteční populární Fryyfest.

Grave Digger přijedou v čele s neodmyslitelným frotmanem Chrisem Boltendahlem (dříve i baskytaristou), který stál spolu s bývalým kytaristou Peterem Massonem před 40 lety u zrodu kapely, jež se dá spolu s Accept jednoznačně zařadit mezi průkopníky německého heavy metalu. Na kontě mají 19 řadových alb, včetně nahrávky Stronger Than Ever vydané pod pozměněným kapelním názvem Digger, a toto číslo letos zakulatí na rovnou dvacítku. Novou desku zatím tak trochu zahalují tajemstvím, jisté však je, že vyjde 29. května 2020, její stopáž bude lehce přes padesát minut a ke slyšení budou i zajímaví hosté, jako například zpěvačka Battle Beast Noora Louhimo. Jak je tedy zřejmé, fanoušci na Fryyfestu si spolu s Grave Digger užijí pořádnou dávku poctivého heavy metalu.
Ještě si maličko připomeňme již dříve potvrzené interprety. Chybět nebude například nejlepší dívčí revival na světě THE IRON MAIDENS z Kalifornie, který připomene to nejlepší z dílny britské heavymetalové legendy Iron Maiden. Tak jako Grave Digger, i další dvě potvrzené kapely pocházejí rovněž z Německa. Legendární hardrocková stálice BONFIRE rovněž představí své zbrusu nové album Fistful Of Fire (vyjít by mělo 4. dubna) a k ní se připojí zatím poměrně čerstvá post-hardcorová smečka THE EDGE OF REASON se svým loňským diskografickým zářezem s názvem Sting.
Domácí česko-slovenskou scénu budou reprezentovat KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS!, legendární seskupení TURBO či ARGEMA. Chybět nebude ani populární VILÉM ČOK a jeho srdeční záležitost BYPASS, hodně veselo bude s turnovskými hard & heavy šprýmaři DE BILL HEADS a své hbité prsty nechá po hmatníku rozeběhnout kytarový mág Honza ‚Kirk‘ Běhunek spolu s českobudějovickými SEVEN. Další kapelou s nálepkou legenda, tentokrát ovšem s přívlastkem punková, budou pražští SPS, kteří letos slaví už 32. narozeniny. Pardubičtí SEBASTIEN rovněž před nějakou dobou slíbili pro letošní rok nové album, a to nejlepší ze slovenského power/heavy metalu pak přivezou u nás stále populárnější EUFORY. Tradiční účastníci festivalu, crossoveroví RAIN, rovněž nebudou chybět a line-up doplní i hardrockoví HAKELBAND z Hradce Králové.
31. 7.–1. 8. 2020 – Bakov nad Jizerou, Volnočasový areál

www.fryyfest.cz
www.facebook.com/fryyfest
vwww.facebook.com/events/2444946282251094

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky