Home » Akce » Rozhovor s Cheers!

Rozhovor s Cheers!

     

Rozhovor s Cheers!

Otázky pokládal Pigeon
Pigeon – AhoI, můžeš nám představit historii kapely?
Cheers! – Ahoy, je to neuvěřitelný, ale už to bude pomalu deset roků co jsme se začali, tenkrát ještě jako vysokoškoláci, scházet. Od tý doby hrajem a děláme co se dá, aby ty naše děravý necky dovezly co nejvíc zážitků. Z počátku to byly koncerty v místních klubech hlavně pro pár známých, pak se ale stalo, že jsme hráli čím dál víc a najednou jsme přestali poznávat lidi v publiku. Za tu dobu jsme prohráli X všemožných festivalů, nespočet klubů, několik cizích zemí. Nahráli dvě LP-íčka, dva singly jedno splitko a pár videoklipů. Zlomili si tucet různých kostí, vypotili stalitry potu, prolili decilitry krve, nasmáli se jako málo kdo, a protože nic neni růžový, i nějaký ty vážnější nepříjemnosti byly, ale to už k tomu prostě patří. Historie je důležitá pro košatou budoucnost a jsem rád, že můžu říct, že ta naše byla vždy poctivá.

Pigeon – Jaká je vaše poslední nahrávka?
Cheers! – Poslední co jsme točili je splitko „Rum Tales“(2019) společně se slovenskou kapelou „Cascabel“. S klukama jsme si sedli na první dobrou a často dělali výměnný tour u nás a na Slovensku. Naše spolupráce vyvrcholila vydáním EP vinylu. Tuhle desku provázelo dost nešťastných náhod, ale nakonec se nám jí podařilo vydat a máme z ní velikou radost. Vydat svůj první vinyl je pro každýho muzikanta úžasnej moment.

Pigeon – Kde se vám nejlíp zatím hrálo? Máte nějaký klub oblíbený nebo vysněný, kde se vám nejlíp hraje?
Cheers! – K tomu se musí sejít víc věcí dohromady. Obecně by se dalo říct, že si nejvíc užíváme hru na menších pódiích s hutnou atmosférou. Festivaly jsou jiná věc. Prostor a zvuk je lepší a člověk se konečně cejtí jako rocková hvězda, ale faktem zůstává, že ty nejlepší akce se dějou v „podpalubí“. Rád vzpomínám třeba na 007, Rock Café, Auto Da-fe, Divadlo Pod Lampou a několik zahraničních pubů, jejichž jména si už nepamatuju. Z otevřených stage je to festival Mighty Sounds, Koupák Volyně, Junktown, nebo třeba i dvorek Zach’s Pub. Jinak Flogging Molly organizujou každý rok v Karibiku Salty Dog Cruise. Sehnat lístek je skoro nemožný, a tak nezbývá, než snít že se tam někdy jako kapela podíváme.

Pigeon – Hrajete taky hodně na festivalech. Co vás čeká v roce 2020 za festy?
Cheers! – Rok 2019 byl pro nás tak trochu hibernační a pár měsíců mimo scénu sebou bohužel nese i to, že na vás pořadatelé prostě zapomenou. Jinými slovy s jídlem roste chuť. Tenhle rok máme zatím potvrzeno:
14.3. Irish fest – Pullman City (DE)
20.6. Gambrinus Day – Plzeň
18.7. Jesfest – Jesenice u Rak.
25.7. Festival pod zelenou Horou (Žďár nad Sázavou)
1.8. Keltská noc (Zlín)
ale když už jsme u toho, momentálně se dost těšíme na akce:
5.3. Paddy and the Rats v Divadle pod lampou v Plzni
21.3. The Rumjacks, Pipes&Pintes v Meatfactory v Praze
1.4. The Shabs v Andělu v Plzni

Pigeon – Byl jsem na vaší kapele naposledy v Buena Vistě v Plzni, kde jste hráli společně s The Offenders. Musím říct, že vám to neuvěřitelně šlapalo. Prospěly kapele nedávné personální změny?
Cheers! – Díky a musím říct, že ano. Dlouho jsme hráli ve složení: bicí-basa-el. kytara-ak. kytara-housle-akordeon-flétna. Teď flétnu vystřídalo tenor. banjo a dá více vyniknout ostatním nástrojům. Často se stávalo, že flétna bylo to jediné, co bylo slyšet ven. Ale s tím už při koncertě nejde nic dělat. A přes to, že nás teď čeká s novými členy spousta práce se „doopravdy“ sehrát, nálada v kapele je víc než skvělá a vyhlídky jsou ještě lepší.

Pigeon – Jsem velkým fandou irish pub punku. Kromě těch velkých známých jmen máš nějaký tip na dobrou méně známou kapelu?
Cheers! – To rád slyším 🙂 V poslední době se tenhle žánr stal hodně módním a vzniklo spoustu dobrých, ale i velmi špatných kapel. Z mých nejoblíbenějších si vybavím třeba:
The Roughneck Riot
The Moorings
Smokey Bastard
Black Irish Texas

(Věděl si, že existuje i encyklopedie? http://celticpunk.pl/bands-2/)

Pigeon – Máte v kapele určitě hodně vzorů. Je nějaká vysněná kapela se kterou by jste si chtěli dát společný koncert?
Cheers! – Je nás hodně a shodnout se na pár kapelách by šlo jen stěží. Určitě by mezi ně patřili jak velikáni celtic-punku a punku, tak i představitelé tradičního folku, směrů country, ska nebo hardcoru. Je toho tolik, že mě teď ani jeden příklad nenapadá. Dobrá hudba je jen jedna a je vždycky příjemný se potkat v zákulisí s někým kdo už má roky nahráno a navíc je to fajn člověk se kterym rád strávíš večer u piva. Jako třeba zmínění The Offenders.

Pigeon – Co vlastně taková kapela při cestě na koncert v dodávce poslouchá? Na čem se všichni shodnete?
Cheers! – Zrovna jsme se vrátili z dlouhý cesty na Slovensko a vidím to teď docela živě. Pravidlo je, že čím delší cesta, tím větší bizár. Ze začátku začneme s Dropkick Murphys, Social Distortion, NOFX, The Distillers, Johny Cash, Architects, Rumjacks, Shabs, Flogging Molly, Dead South a tak to jde dál a dál, až skončíme u poslechu satanistických písniček pro děti Pentagramček a hodinový smyčce Ralpha Wigguma „toho pešek, toho pešek, toho pešek…….“. Občas to prostě nebývá snadný… 😀

Pigeon – V Buena Vistě jsem viděl, že vám v kapele pivo chutná. Plzeň je město piva. Můžeš doporučit nějaký dobrý pub nebo minipivovar, kde se dá dobře posedět a popít?
Cheers! – Pubů tu žel bohu moc není. Guinness čepujou jen u Zacha a u Medvěda. K Zachovi chodíme rádi. V Plzni stojí za zmínku minipivovar Raven a občas zajdeme po zkoušce do pivnice U Kostků.

Pigeon – Co plány do budoucna….chystáte nějakou novou nahrávku?
Cheers! – Teď v květnu bychom měli zase nahrávat. Dostali jsme příjemnou nabídku na spolupráci se studiem, a i když by měla být na řadě další LP, chceme co nejdřív stvrdit obsazení čerstvou nahrávkou. Zatím není jasno co a kolik toho na desce bude.

Pigeon – Přeju ať se daří a těším se na další koncerty.
Cheers! – Díky ti moc za rozhovor a tešíme se tvoji účast.

za Cheers! – Pafka
https://www.facebook.com/CheersCZ
https://www.youtube.com/watch?v=wNvYRQK1_RA&fbclid=IwAR3vx6liNW3rU9du1gtUt8d8RrUbF2lmMiHObz5swMa99bueHa0En7ZGv0A

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky