Home » Akce » Nová prudce vycházející kapela Klatovsko/Plzeňského složení, SECOND BREATH.

Nová prudce vycházející kapela Klatovsko/Plzeňského složení, SECOND BREATH.

     

Nová prudce vycházející kapela Klatovsko/Plzeňského složení, SECOND BREATH.

SECOND BREATH s obsazením následujícím:

Radek Šilhavý (kytara)

Pavel Šimka (druhá kytara)

Štěpán Procházka (basa)

Pavel Moravec (bicí)

Šárka Trapp (zpěv)

Žánrově se dá přiřadit k nu-metalu, ale vzhledem k různorodosti jednotlivých singlů, jsou zde k nalezení také prvky groove, metalcoru a crossoveru.
Tato kapela vznikla v roce 2017, tehdy ještě bez zpěvu, složená z již otrkaných muzikantů, kteří si zahráli na různých druzích akcí, po boku známých jmen české hudební scény, jako například DYMYTRY, TRAUTENBERK, DOGA, ATTARI TEROR, KOMUNÁL, TRAKTOR, DEBILL HEADS a mnoho dalších.
Na sklonku roku 2018, kapela dostala hlas, v podobě ženského vokálu. Ovšem nenechte se zmýlit, zpěvové linky čistého zpěvu, střídají scream a sem tam i growl. Sama zpěvačka, aktivně vystupuje v ROCKOPEŘE PRAHA a jejími hlasovými kouči jsou Pavla Forest a Kamil Střihavka.

V říjnu loňského roku, se kapela zavřela do studia v Klatovech – ExAvik, aby zde natočila své dva první singly. O měsíc později, vyndala svůj první singl „Foggy Time“ rovnou s Lyric videem, na povrch zemský, který se dočkal velmi kladných ohlasů, o čemž svědčí i počet zhlédnutí. Poté v prosinci 2019, přibylo i živé hraní v naplněném klubu Falcon (Klatovy) a jásající dav, s pozitivními ohlasy po proběhlém koncertě, byl velkou odměnou.


Nový rok, bude kolem kapely SECOND BREATH, velmi rušný. Což dokazuje už teď, kdy v půlce ledna, spatřil světlo světa druhý natočený singl „Disunion“, a to rovnou s videoklipem, jehož se ujal Vojtěch Moby Gibfried. Tento singl, dotýkající se tématu o bipolární poruše, na kterém spolupracoval v podobě hlasového kouče i samotný legendární Kamil Střihavka, je velmi diskutovaným a již několik hudebních magazínů o něm napsalo velmi kladné recenze. Pojednává o osobě, která žije s člověkem, který má bipolární poruchu, jak je to těžké zžít se s ním, ale i přesto, bychom měli být tolerantní. Přeci jenom ten člověk za to nemůže, je to chemický proces v mozku, kdy buďto přebývá nebo naopak chybí určitý typ hormonu. Kvůli ostatnímu onemocnění těla, také lidi neopouštíme. Zároveň tímto chtěla zpěvačka, která má text i zčásti děj videoklipu na svědomí, poukázat na to, jak je toto téma málo diskutované a přitom tolik závažné.
Dále má kapela naplánováno spoustu koncertů, a to i po boku TRAUTENBERK, ATTACK THE HERO, MORČAT NA ÚTĚKU, DOGY, ZAKÁZANÉHO OVOCE, ZNOUZECNOSTI, SEVEN, PEARLY SECONDS a spousty dalších.
Níže odkaz na stránku.

https://www.facebook.com/Secondbreath.metal/

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky