Home » Akce » Rozhovor s V.A.R.

Rozhovor s V.A.R.

     

Rozhovor s V.A.R. odpovídá Jeny.

Alan – Ahoj oslavy 30 let kapely máte zdárně za sebou. Byl to asi RACHOT.
Jeny – Byla to super jízda, zahráli jsme si na velkých festech jako třeba Obscene Extreme, Legend Rock fest, Czech death fest… objeli jsme plno klubů, v Liberci pak proběhl velký křest nového CD „…Temná“ se skvělými hosty… prostě super!

Alan – 30 let je dlouhá doba. Nemáte už ponorku?
Jeny – Vůbec ne…, stále nás to baví a když to baví i naše fans, hrajeme dál…., pořád máme energii, nápady, stále vydáváme nová alba, rozjeli jsme spolupráci s Pařátem, který v reedici postupně vydává naše staré nahrávky…, takže pořád se něco děje!

Alan – Kde to bylo letos nejlepší a kde vás mohou fans v nejbližší době vidět živě.
Jeny – Určitě byly super ty velké festivaly.., v Hořicích na Legend festu jsme hráli po Škworech a mysleli, že už tam nikdo nezůstane, ale plno lidí vydrželo a byly nadšený, že tam zazněl pořádný nářez! Klubovky s Pačess a Dysangelium byly taky super! Teď máme pauzu, náš kytarsiat musel jít na plánovanou operaci, ale věříme, že se do jara dá dokupy a od dubna propagujeme naši novou desku po klubech (s Pačess, Tortharry, Fleshless) a i na festech.

Alan – Koncerty a tour bylo docela obšírné. S kým jste jezdili po tour?
Jeny – Jak už jsem zmínil, jeli s kapelou Pačess a Dysangelium anebo jen tak s některými místními kapelami, my s tím nemáme problém, rádi hrajeme s kýmkoliv, kdo je v pohodě!

Alan – Určitě jste měli i nějaké perličky. Je to profláklá otázka, ale já mám rád zábavu. Hoď něco do placu.
Jeny – Vůbec nic zajímavého…, točí se to stále kolem alkoholu a některé věci nejsou publikovatelné.., ale už nejsme nejmladší.. Vyváděli jsme dříve daleko víc!

Alan – Vydali jste výbornou novinku Temná. Teď vychází luxusní 2CD digipack tak nám ho trošku představte.
Jeny – Temná vyšla v říjnu jako příloha Pařátu. Ale protože jsme ke 30ti letům oslav kapely chtěli dát fans ještě něco výjimečného, vydali jsme ještě Deluxe edici/digipack. Na prvním CD je Temná s jedním songem jako bonus navíc, na druhém CD je záznam z koncertu na Vratislavických pivních slavnostech. Jen tak z mixu, neupravovaný (jen s masteringem). Myslím, že se tahle edice povedla, má rozšířený booklet..a pozor, je to limitovka a k dnešnímu dni (začátek ledna) je polovina nákladu rozebraná!

Alan – Proč nejprve u Pařátu, a pak samostatně?
Jeny – Taková byla dohoda s Herdronem, že všechny naše CD postupně v Pařátu vyjdou…, ale protože jsme chtěli ještě něco ke 30ti letům udělat pro fans navíc, udělali jsme tenhle digipack!

Alan – Kde kromě koncertů si ho mohou fanoušci pořídit.
Jeny – Na všech dobrých eshopech:
https://paratshop.cz/produkt/v-a-r-temna-2cd-digipak/
https://www.metalgate-eshop.cz/V-A-R-Temna-2-CD-deluxe-d765.htm
nebo na našich stránkách www.var-metal.cz, napsat na můj email.

Alan – Laťku jste nastavili novou deskou hodně vysoko. Kde budete příští rok koncertovat, nějaký ten festival v plánu?
Jeny – Jak jsem naznačil, v dubnu pojedeme krátké tour s Pačess a Fleshless, na podzim zase s Tortharry. Termíny se postupně dávají dohromady. Nějaké festy už jsou také domuvené – např. Agressive Metal fest, Symbolic fest, IL fest, Metalová miss atd. Více na našich stránkách v sekci koncerty.

Alan – Novinka Temná se opravdu povedla. Dnes je opět ve hře vinyl, nechystáte její vydání na vinylu?
Jeny – Jednu chvíli jsme o tom uvažovali, zase ty prodeje vinylů nejsou tak velké, jak se všude píše. Vydali jsme na vinylu minulý počin Level 6 (tím jsme vzdali hold našemu zemřelému zakládajícímu kytaristovi Šnekovi), tady se nechystáme. Vydali jsme digipack, chceme udělat ještě trika, možná natočit nějaký klip.

Alan – Nová deska, koncerty…. co plány co budoucnosti…,vím že je dost brzy, ale nějaké plány nové písničky, spolupráce atd.
Jeny – Teď je především v plánu propagace nového CD, je to hodně čerstvá novinka, tak celý nový rok bude o tomhle albu. Letos také Pařát vydává reedici našeho staršího alba „Rozdvojen ale schopen“, tak k tomu budou také nějaké akce, tak je toho celkem dost!

Alan – Ano 30 let nová deska, nový merch. Co ještě 30tka přinese? Nějaký zlom?
Jeny – Nemyslím, že nějaký zásadní zlom…., my jsme rádi, že po Šnekově odchodu jsme pokračovali dál v hraní…, máme nového kytaristu Pepína (Pikodeath) a natočili jsme nové album! To jsme vůbec nevěřili, že po Šnekovi ještě uděláme. Šnek byl hlavním dodavatelem nápadů…, ale myslím, že ostatní členové kapely se toho zhostili na výbornou a nová deska hraje!

Alan – Jen v rychlosti, letmo. 30 let na scéně. Jaké to celé bylo u vás? Myšleno houpačka, vzestupy v koncertování atd.
Jeny – Tak raná 90.léta byl velký mejdan, bylo to super, velké prodeje, hodně lidí, pak se to na konci 90.let vrátilo do undergroundu, ale my pořád hrajeme stejně pro 50 lidí jako pro 500…, asi posledních 6 let spolupracujeme s Pařátem, který nás dostává do podvědomí mladších fans, což je super, takže už hrajeme téměř pro třetí generaci fans! Dokud budeme zdraví, tak thrashoví tatíci tady stále budou!:-)

Alan – Díky za rozhovor. Závěrem si řekni co chceš.
Jeny – THRASH AND DRINK TILL DEATH!!

Více na www.var-metal.cz!!

www.var-metal.cz

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky