Home » Akce » Rozhovor s Michalem Šedivým managerem skupiny „Purnama“.

Rozhovor s Michalem Šedivým managerem skupiny „Purnama“.

     

Rozhovor s Michalem Šedivým managerem skupiny „Purnama“.

Alan – Ahoj Michale. Kdy a jak jsi se dostal na post managera skupiny Purnama?
Michal – Ahoj Alane. Ke kapele Purnama jsem se dostal, někdy koncem roku 2017. Do té doby jsem byl jejich fanouškem, v té době jsem se seznámil s Jakubem Vitákem, kde jsme se stali přáteli. Pak mě Jakub požádal o pomoc, jako fanouška Purnamy o propagaci kapely a další věci okolo. A já ukázal nadměrnou aktivitu, kterou ode mě neočekával. ( smích ) A tak dali s klukama hlavy dohromady, že by se jim osoba, která by se jim o tohle všechno starala hodila. A tak mě oslovil a já nabídku přijal ( smích ). Splněný sen metalového fanouška. Vůbec nevadí, že nás dělí cca 300km, všechno funguje jak má.

Alan – Nějaký bližší vztah jsi měl tedy ke kapele?
Michal – Jak už jsem říkal, byl jsem jejich fanoušek a chodil jsem na jejich akce. Jestli si dobře vzpomínám, poprvé sem je viděl v Liberci v klubu Bunkr. Byla to jejich Benefiční akce Metal for Hope.

Alan – Takže teď by jsme se mohli dostat ke kapele Purnama. Kdo jsou Purnama, co hrají a odkud jsou?
Michal – Kapela Purnama hrající Death Black metal, se skládá ze čtyř členů :
zpěv, kytara – Jakub Viták
kytara – Václav Vaníček
baskytara – Pavel Bukvic
bicí – Václav Lhota
Purnama je směs Liberce, Turnova a Jablonce nad Nisou. Jediný já jsem z Jižních Čech. Dnes už je Purnama obrovský kolektiv lidí bez kterých by to nešlo. Vyjmenovávat je tu nebudu, ale oni moc dobře vědí. Všem jim moc děkujeme.

Alan – Kapela od provopočátku hrála death black metal? A kdy vlastně vznikli?
Michal – Kapela vznikla v roce 2011, takže už je na scéně nějakých 8 let. Kapela určitě od prvopočátku Death Black metal nehrála, i když tato myšlenka při vzniku kapely byla. Až když v kapele došlo ke změně sestavy, kdy přišel nový bubeník a baskytarista, byli všichni naladěni na stejnou notu. A všechno tak směřovalo k Death Black metalu. Kluci se začali líčit, přišli na scénu démoni a ohně a začala nová show.

Alan – Někdy od toho roku 2017 kdy jim děláš managera, zvedla se intenzita hraní?
Michal – Tak pokud můžu říct sám za sebe, tak ano. Je znát, když se kluci mohou soustředit pouze na hraní a jiní se jim starají o koncerty. I když všechno s klukama stále konzultuju. Pro letošní rok nám k množství koncertů napomohlo i Within Destruction tour s kapelou Nahum. Ti si nás k sobě vzali společně s plzeňskou bandou Innersphere, a za to jim moc děkujeme.

Alan – Ty nejsi jen manager, ale tvoříš součást vystoupení. Řekneš nám k tomu více?
Michal – Ano nejsem jen manažer , ale ještě s dalšími třemi pekelníky tvoříme show jako démoni při koncertech Purnamy. Takže další splněný sen metalového fanouška ( smích ) zažít koncert z pódia.
Snažíme se vždy každý koncert něčím oživit, aby to mělo tu správnou atmosféru. A aby si to i fanoušci co přijedou na koncert více užili. Takže hořící kříže, svíčky a lebky nesmějí chybět. K novému albu máme přichystanou novou speciální show, která se objeví na našem křtu a vybraných festivalech.

Alan – Se skupinou jezdíš i do zahraničí, kde jste všude byli? A jak návštěvníci koncertu reagují na skupinu Purnama? Třeba v takovém Polsku?
Michal – Tak už v loňském roce jsme navštívili v rámci takového balkánského mini tour Rumunsko a Chorvatsko společně s našimi přáteli Innersphere. Cestováni bylo náročné, ale byl to skvělý zážitek. Tento rok jsme nejčastěji navštívili naše sousedy, Slovensko a Polsko. V roce 2020 se chystáme mnohem dál, ale to prozatím zůstává v tajnosti.
Reakce fanoušků jsou famózní. Je jich čím dál víc a jejich zapálení se nejvíce projevuje na koncertech . Kapelu to strašně nabíjí, když vidíme tu zpětnou vazbu.

Alan – Kapela na rok 2020 bude připravovat nové album. Nějaké informace nám můžeš už teď říci?
Michal – Tak momentálně máme nové CD Flame of Rebellion hotové. Bylo to náročné, ale kluci to zvládli na výbornou. Kluci za to mají u mě velký obdiv, dali do toho všechno. Jak už jste si mohli přečíst na našich stránkách, nové CD se točilo v Pražském studiu The Barn pod vedením Dana Frimla. O mix a mastering se nám postaral Andy La Rocque ve svém Švédskem Sonic Train Studios.
K tomuto albu bude i nový videoklip, který jsme natáčeli nedávno. Teď už čekáme, až vše bude sestříháno a dokončeno a my vám budem moci(moct) představit, sami se na to moc těšíme protože nás to stálo mnoho sil. Někteří ví o čem mluvím. (smích )
K tomuto albu chystáme i velké tour Flame of Rebellion 2020, kde se podíváme i do zahraničí.

Alan – Nové skladby které na albu budou, už hraje kapela na koncertech?
Michal – Ano už v průběhu letošního roku jich pár zaznělo. Například skladba Light in The Void, ke které naši fanoušci mohli na letních festivalech vidět i speciální ohnivou show. V podzimní části tour jsme přidali i další skladby.

Alan – O všem kolem nového alba si popovídáme až bude venku. Takže díky za rozhovor, a někdy v únoru v březnu opět při rozhovoru. Závěrem si řekni co chceš, máš volný prostor.
Michal – Já moc děkuju za pozvání, a určitě se budu těšit, až se opět sejdeme.
Rozhodně bych chtěl poděkovat našim válečníkům za jejich přízeň v roce 2019, že při nás stáli a bojovali za nás. My jako kapela si toho moc vážíme, vy nás ženete kupředu, jste naším motorem.
V roce 2020 se máte na co těšit. Rád bych vás ještě jednou pozval na náš křest Flame of Rebellion, který se bude konat 25. 1. 2020 v Liberci v klubu Bunkr.


http://www.purnama.cz/

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky