Home » Akce » BASINFIREFEST 2020 | 26.-28. 6. 2020 | Spálené Poříčí

BASINFIREFEST 2020 | 26.-28. 6. 2020 | Spálené Poříčí

     

BASINFIREFEST 2020 | 26.-28. 6. 2020 | Spálené Poříčí

Steel Engraved Bavorsko, N.V.Ú., Frozen Poppyhead

P.O.D., Steel Panther, Wednesday 13, Unleash The Archers, Tublatanka

Vedle Jinjer a Infected Rain do sestavy přidáváme další z kapel, která má v popředí ženu. Tentokrát však nepůjde o modernu, ale o heavy metal až z daleké Kanady. Přivítejme UNLEASH THE ARCHERS.
https://www.facebook.com/UnleashTheArchers/

Vancouver, Canada based Unleash The Archers span the gap between various forms of metal, with genre-blending as their speciality, the resulting product is a potent mix of intelligent song-writing and technically versatile musicianship. Guttural screams likened to blackened death combined with the soaring wails of a four-octave mezzo-soprano in power-metal style have created a sound unlike anything else in the industry. By weaving the aggression of the more extreme genres into the intricacies of traditional heavy metal, this diversity has allowed Unleash The Archers the opportunity to share the stage with bands of every ilk, from folk metal to power metal to death metal and beyond.
UTA have been described as “show-stealers” and “wildly entertaining” by fans and peers alike, and they strive to put on a show that will stick with you long after you’ve left the venue. Boasting a rock-solid fan base that spans five continents, UTA are looking to strengthen that foundation with label support from Napalm Records in Austria and Spiritual Beast in Japan.


Basinfirefest oznamuje Airbourne jako jednoho z headlinerů! Pak Gutalax a další tuzemské špičky
Uběhl další měsíc, je třeba sestavu kapel na nadcházející ročník opět posunout dál. A jsme si jisti, že oznámení nových kapel pro 16. Basinfirefest všechny potěší.
Přejděme hned k jedněm z headlinerů. Jimi budou australští AIRBOURNE, kteří před dvěma měsíci vyprodali pražskou Roxy. Kapela se svou divokou hardrockovou show objíždí ty největší světové festivaly (Hellfest, Wacken ad.), takže není divu, že se o jejich koncertu psalo jako o události. A událost to bude i u nás ve Spáleném Poříčí, připravte se na energickou show plnou nefalšovaných heavy hitů – It‘s All for the Rock’n’Roll!
Dalšími, kdo hraje na největších festivalech, jsou i GUTALAX z Českých Budějovic. Těžko říci, zda goregrindová pětice našla patent na úspěch, rozhodně ale zaplnila díru na trhu takovým způsobem, že před pódii kdekoli po světě rozpoutávají davová šílenství. Snad ani nebudeme zmiňovat, co se dělo letos v létě na Brutal Assaultu, ale toikový crowdsurfing byl určitě galaktický unikát.
Potutelný úsměv na tváři vám vykouzlí určitě i GRAVE DIGGER! Tihle Němci už od roku 1980 patří k jedněm z nejvýraznějších a nejpoctivějších heavy/power kapel. A zapomenout nesmíme na signifikantně nakřáplý hlas Chrise Boltendahla.

Dále v sestavě máme už jen muziky z našich luhů a hájů. KURTIZÁNY Z 25. AVENUE ihned od svého vzniku (r. 1989) bez debat patří mezi nejvýraznější české rockové kapely. Hlas Kurze má své flow stejně jako hlas Zellera má nezaměnitelné charisma prověřený stovkami a stovkami koncertů. Ano, přivítáme COCOTTE MINUTE s jejich naléhavým, agresivním a někdy diskutabilním názorem. Podobně bychom mohli mluvit i o hardrockových matadorech DOGA z Karviné s potetovaným frontmanem Izzim. Jejich rocková závislost je prověřená již třiceti lety. Buřit a bavit přijedou velmi svérázní HENTAI CORPORATION. V případě Pražáků ale neradno žánrově zařazovat, protože v jejich výbušném koktejlu je úplně vše. Ruku do ohně ale dáme, že na tuhle show jen tak nezapomenete.


Stopy následujícího interpreta sahají až do roku 85, byť se oficiální vznik datuje až o dva roky později. Thrashový debut „Rainhold“ z ’93 si pamatujeme dodnes. Plzeňáci FERAT ale přijedou v původní sestavě, takže nepůjde jen o ledajakou show. A tu určitě zaručí i rockový bang gang WALDA GANG, neb nepřiveze pouze rockové verze skladeb Waldemara Matušky, ale i ty zpoza hranic. Když se řekne gotický rock, co prvního vás napadne? Jasně, Petr Štěpán a XIII. STOLETÍ. To samé když se řekne punk. I tady vás mezi prvními musí napadnout český Sid – Petr Hošek a jeho pětatřicetiletý rachot PLEXIS.
Nezbývá než připomenout, že předprodej vstupenek frčí v plném proudu. Na našem shopu krom elektronických vstupenek máte k dispozici ještě papírové designovky a pak cenově zvýhodněné pro vaše nezletilé ratolesti ve věku 13-17 let.

Ceny vstupenek platí do 31.12.2019 a Vánoce se blíží!

Kapely z updatu: Airbourne, Gutalax, Grave Digger, Hentai Corporation, Cocotte Minute, Walda Gang, Doga, Kurtizány z 25. avenue, Ferat, XIII. století, Plexis

www.basinfirefest.cz
www.facebook.com/BasinfirefestOfficial
www.instagram.com/basinfire_fest/

Vstupenky: https://shop.basinfirefest.cz/
FB event: www.facebook.com/events/672670189922570

Dosud zveřejněné kapely:
AIRBOURNE, P.O.D., STEEL PANTHER, WEDNESDAY 13, TUBLATANKA, JINJER, INFECTED RAIN, PRO-PAIN, GRAVE DIGGER, GUTALAX, VAN CANTO, UNLEASH THE ARCHERS, PIPES AND PINTS, KRUCIPÜSK, HENTAI CORPORATION, COCOTTE MINUTE, WALDA GANG, DEBUSTROL, DOGA, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE, FERAT, GAIA MESIAH, XIII. STOLETÍ, ASMODEUS, PLEXIS, SPS, E!E

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky