Home » Akce » Pražští „Nasty Ratz“ konečně představily druhé album.

Pražští „Nasty Ratz“ konečně představily druhé album.

     

Pražští „Nasty Ratz“ konečně představily druhé album.

Před čtyřmi lety nás poprvé kousli a dnes žádají o druhou šanci, dáte jim ji? Pražští Nasty Ratz konečně představili druhé album jménem “Second chance?”. Nová sestava, nový sound a přece věrní 80s glam/sleazy metalu, originál jak se patří!

Nasty ratz vznikli v Praze v roce 2012, ale z původní sestavy zůstal Jake Widow sám. Chvíli to vypadalo, že kapela odehraje poslední koncert na Sleaze festu v německu s náhradní sestavou a skončí. Místo toho se odehrál první koncert nové éry 2.01. Před vydáním alba se totiž stihl vyměnit bubeník i kytarista, hezky singl po singlu. Nakonec se sestava snad na hodně dlouho ustálila v této podobě – Jordy Riot (solo kytara), Randy Dee (bubny), Xriss String (baskytara) a již zmíněný Jake Widow.

Na albu je cítit neuvěřitelný posun od prvního alba, je až místy těžké uvěřit, že je to stejná kapela. Nejen pro obměnu většiny muzikantů, ale i zpěvák prošel výraznou změnou k lepšímu. Hned první pecka říká “my jsme Nasty ratz a přišli jsme vám to nandat!”. Rytmická skladba v sobě nese stopu 80s heavy metalu i moderního sleaze metalu a rozhodně patří k těm nejlepším věcem, co nám kluci zatím nabídli, a taky k těm nejlepším, co letos nabídka konkurence (a že byla velká!). Další byla nejtvrdší píseň z alba Against the world, kterou kapela zveřejnila jako singl v listopadu minulého roku.

Let’s drive dokonale ukazuje, že v tom nejsou sami, nebáli se přidat množství gang vocals, které utvořily zajímavý zvuk, který prostě chcete slyšet naživo! Right now nás lehce zpomalí a něco v nás zanechá. Překypuje emocemi a lehkou naléhavostí, nabízí zkrátka vše, co by měl nabízet rockově-metalově laděný song, a sice skvělý kytarový riff, rytmus a silný i zapamatovatelný refrén!

Pak nás lehce překvapí akustická kytara a jasně sebevědomý Jakův hlas. Kdo čeká sentimentální baladu, bude vzápětí velmi překvapen. I když už sám název The Last kiss napovídá, že jde o ohlédnutí za (nepovedeným) vztahem, žádné klišé se nechystá. Vzápětí se ozve rytmická sekce a i zpěv přitvrdí! Než píseň skončí, dostaneme power baladu s fantastickým kytarovým sólem jako důkaz, že mladý kytarista byl vybrán skutečně dobře!

Watch your back je zatím poslední videoklip obsahující old school záběry z koncertů tohoto roku včetně podzimního turné po UK s australskou kapelou Snake bite Whiskey. S textem se nejspíš nejeden člověk může ztotožnit. Jedná se o zradu v přátelství. Skladba by se klidně mohla stát hymnou nás zrazených a rozhodně rovněž patří k tomu nejlepšímu.

Další skladba, další překvapení! Pop s*hit je originální píseň v repertoáru kapely s úžasnou energií. Zvláště pak v refrénu. Kromě druhého hlasu tu najdeme už tradičně skvělé sólo a rytmiku dokazující jak dobře jim to spolu šlape. Street Kids je rovněž rytmicky silná skladba, které se bude nejvíc dařit právě na pódiích s co největším počtem fanoušků zpívajících s kapelou! Skvělé frázování a rytmika se rozhodně na albu neztrácí a věřím, že živě to bude ještě působivější.

Ve finále alba jsou pak už dobře známé singly Poetic Justice, první píseň nové vlny a Price of love, nejstarší píseň na albu. Právě Price of love je jediná, která vznikla za starší sestavy a s americkým producentem Boo Hill (Kiss. Europe, Warrant). O zbytek písní se producentsky postaral Rony Janeček, začínající producent a známý kytarista (John Wolfhooker). Zmíněnou Poetic Justice produkoval Egor Erushin (Marina; Abyss, Watching me)

Pokud si dosud nejste jistí, zda si album chcete koupit nebo poslechnout, zde je mé shrnutí. Album má snad jen jednu výraznou chybu – minutáž je pouze něco pod čtyřicet minut a vzhledem k povaze songů může skončit mnohem dříve, než by si fanoušek mohl přát. Album je aktuálně dostupné pouze na streamovacích službách, ale klasický posluchač nemusí zoufat, budou i CD! Mé hodnocení? 4,5/5 protože věřím, že se stále má kam posunout k naprosté dokonalosti!

Kapela album vydala 13. Prosince, release párty plánuje v pražském Cross Clubu až v 31.1. 2020. Pokud budete mít čas, určitě byste se měli dostavit a oslavit jak vydání alba, tak zpěvákovy narozeniny, velká párty tím pádem zaručena!

Pro Attacker Of Music: Nicola Zex

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky