Home » Akce » Rozhovor s kapelou – „Nízká úroveň“ odpovídá – Honza Košař

Rozhovor s kapelou – „Nízká úroveň“ odpovídá – Honza Košař

     

Rozhovor s kapelou – „Nízká úroveň“ odpovídá – Honza Košař.

Alan – Ahoj chlapci. Tak se nám představte, a co hrajete?
Honza – Ahoj Alane. Jsme čtyřčlenná banda garážníků se sídlem u Rokycan. Na to, co hrajeme, už ale tak snadné odpovědět není. Máme rádi experimenty, a tak od nás můžeš slyšet kusy, který zní spíš jako SKA, grunge, hard rock nebo třeba i tvrdší folk rock. Základ je ale pořád punk okořeněný trumpetou, takže po našem brass punk.

Alan – Vy máte zatím venku jedno album z roku 2017, Jsme zkrátka jiný. Nebudete na rok 2020 připravovat nové album?
Honza – Jojo, uzrál čas a na nový placce už děláme.

Alan – Super. Takže album se připravuje. Už máte skladby hotové? Nebo ještě něco málo chybí, tak aby album vyšlo?
Honza – Seznam toho, co na albu bude, už máme jasný. V tuhle chvíli nám chybí dotočit v podstatě už jen dvě věci. Celkem se můžou lidi těšit na 10 novinek plus 2 bonus tracky k tomu 

Alan – Budou změny v muzice a v textech na novém albu?
Honza – Tak určitě  Nový album bude asi působit jiným dojmem než to první. Je to daný nejen změnou obsazení, po dohodě odešli loni původní basák s bicákem a přišli noví, ale také tím, že songy z debutového alba byly z dílny Libora (původní fronťák a kytarista) a současného kytaristy Boba. V současnosti víry múzy Boba neopouští a navíc nás dotuje skvělými texty a kulervoucí muzikou kamarád Pohl Root Wecostein, u kterého jsme točili album Jsme zkrátka jiný, a nové CD mixuje. Bývalý basák Lukáš tvrdí, že nízkoúrovňová muzika poslední rok přitvrdila a zrychlila. No já to objektivně neposoudím. Zkuste něco zkoušet a přehrávat 3x týdně na zkouškách a koncertech…to se vám změny zdají jen jako nuance. Každopádně to na podiích šlape, cítíme se tam jistější a pro ty syčáky, co přijdou, bychom se všichni rozdali.

Alan – Co Nízká úroveň a charita? Myslím tím něco podobného jako dělají S.A.S.?
Honza – Charitativním akcím se rozhodně nevyhýbáme. Naopak. Dnešní doba umí být těžká pro rodiny s nemocnými dětmi, nebo pro samoživitelky. Kolikrát se tyhle okolnosti kombinují, a je potřeba pomoci. Když už ne jinak, tak alespoň tím, že někde zahrajeme. Právě s S.A.S. jsme letos vystoupili na jejich tradiční akci Vyvrhells pro Kačenku. Historicky pravidelně podporujeme charitu v Rokycanech, kterou řídí místní obchůdek KOLORKA. Odtud většinou putuje pomoc na dětské oddělení rokycanské nemocnice, nebo konkrétním dětem.

Alan – Kde všude jste hráli na festivalech? A co máte radši – klubovky, nebo festy?
Honza – Ze začátku jsme neměli moc šancí se na nějaký festík dostat, a tak jsme se rozhodli uspořádat vlastní. Je náš, říkáme mu Letňák a máme ho rádi. Příští rok mu bude už 7 let. Dnes už to celkem jde. Obrážíme menší akce, za to ale s železnou pravidelností. Na masovější akce jako Basinfirefest nebo Brněnec si musíme ještě počkat. To nevadí, půjdeme dál…ono to přijde. Osobně mám raději festy, protože tam je většinou větší podium a mě nebaví stát na jednom místě. Vyzkoušet si podium na Gambrinus dni, nebo pobíhat podobným způsobem Oldy Říhy. Tomu řikám šau a rak!

Alan – Díky za rozhovor. Další dáme až bude venku nové album.
Honza – Díky a těm, co dočetli až sem bychom chtěli vzkázat…Zdar na akci, šílenci!

https://www.facebook.com/nizkauroven/
https://bandzone.cz/nizkaurovenrokycany
https://www.youtube.com/channel/UCUwCdCcvzaHsM7vErRVoNzw

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky