Home » Akce » Rozhovor s René Mrštíkem skupina „Joys“ rock Ostrava.

Rozhovor s René Mrštíkem skupina „Joys“ rock Ostrava.

     

Rozhovor s René Mrštíkem skupina „Joys“ rock Ostrava.

Alan – Ahoj René. Společně jsme už před lety rozhovor dělali. Ale to bylo před Joys, než Joys znovu ožili v roce 2015. Takže současná tvář Joys?
René –
Ahoj Alane a všichni rockeři, rockerky a rockerčata. Od roku 2015 se toho stalo docela mnoho. Vydalo se album Klement Gottwald Blues, kde je jako bonus i necelé album Rozbijem!?, vydal se druhý oficiální klip ke skladbě Ostrava, z již zmiňovaného alba KGB, který se vysílal na TV Rebel v pořadu czechparáda, a docela úspěšné klubové tour od Října do Prosince roku 2018, které jsme absolvovali s mnoha spřízněnými kapelami a hosty po celé naši republice. A samozřejmě i personální změny. Takže tvář kapely nyní tvoří:
René Mrštík – zpěv
Tomáš Růžička– kytara
Honza Babinec – bicí
Martin Pavliska – basa

Alan – Z původní sestavy zbyl tedy kdo? A kdo nový přišel?
René – Tak z úplně původní sestavy, která to celé dala dokupy, jen já)), ale do toho znovuzrození je vlastně nový jen basák Martin

Alan – Rozdíl v hudbě? Když vezmeme alba KGB a Rozbijem?!
René – Já osobně v tom moc rozdíl nevidím. Pořád děláme stejnou muziku, aby si každý našel to své. Snažíme se být tak trochu barevní. Takže pořád Šok „n“ Roll :-))))

Alan – Vy hrajete rozličnou hudbu, budeme se věnovat spíše skladbám které máte v hard rocku. Co návštěvníci vašeho vystoupení více preferují? A jaké skladby chtějí nejvíce aby Joys hráli?
René – Jak si již zmínil, každý si u nás najde to své, ale na akcích samotných se lidi rádi baví, takže preferují spíše ty úlety :-))

Alan – Asi by bylo už opět na čase vydat další, když né dlouhohrající album, tak alespoň EP. Jak jste na tom?
René – Noo, s EP se teď nějak roztrhl pytel :-)) Já osobně toho zastáncem moc nejsem, ale záleží, jak by se k tomu postavilo zbytek kluků. Každopádně se usilovně pracuje na nových věcech. Nejsi první, kdo se na to ptá :-))

Alan – Když se řekne Joys, co se nám má vybavit?
René – Banda zapálených lidí, co to dělá pro lidi a srdcem. A pořád ujetě :-)) A nepotřebujem k tomu drogy :-)) Sami jsme si drogou:-))

Alan – Na jakých akcí Joys nejčastěji hraje? Klubovky, spoluvystupování, bigbíty?
René – Hrajeme od klubů po charitativní akce. Nemůžu nezmínit spolupráci s jistým Jirkou Hučkem a Nadějě z kamionu, který se stará jak může o postižené a nemocné děti. Čest jeho práci a děkujem za to, že můžem být součástí tohoto projektu

Alan – Ostrava a kolem – Orlová, Havířov atd ……., což dá hodně lidí, jak je na tom Joys s vystupováním?
René – Vystupujeme po celé republice a myslím, že v každém městě, kde jsme hráli jsme zanechali dobrý dojem , ať v klubu či na jiných akcích. A děkujeme všem za důvěru do nás vloženou :-))

Alan – Kde hrajete nejčastěji v Ostravě? A kde mimo Ostravu?
René – Nelze říci , kde nejčastěji. A jak už jsem zmínil, celá republika je pro nás výzvou a poznáním. A lidé si nás i pamatují :-))

Alan – Tak někteří z nás vědí že hrajete vesměs všechny víkendy. Takže kam se nejraději vracíte? Do jakého klubu? Jasně všude, ale přeci jen, nějaký oblíbený klub?
René –
Tak můj oblíbený je Hard Café v Karviné, ale i mnoho klubů, kde se lidi baví a jsou spokojeni a za ostatní nemůžu mluvit

Alan – 2020 co nám přinese Joys nového, tak nějak nejen plány, ale co se opravdu realizuje?
René – Plánů je hodně, teď je jen realizovat :-)) Ale rádi bychom zůstali stejně ujetí jako doposud, což je docela reálné, haha

Alan – Oblíbeně-neoblíbená otázka pro čtenáře. Nějaký vtipný zážitek s kapelou?
René – Nooo, tak těch je docela dost, akorát si je pamatovat :-)) Na tohle byl expert náš bývalý kytarista Dušan Zeman. Ale přijďte se podívat a zažijete je :-))

Alan – Díky za rozhovor, a další snad k novému materiálu. Závěrem vzkaz pro naše čtenáře?
René –Taky děkuji a vážení čtenáři, přejeme krásné svátky a štěstí v novém roce. Ale hlavně hodně bigbeatu, hlavně nás :-))

http://joysmusic.cz

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky