Home » Akce » Rozhovor se skupinou „Pačess“ – black metal – Luleč.

Rozhovor se skupinou „Pačess“ – black metal – Luleč.

     

Rozhovor se skupinou „Pačess“ – black metal – Luleč.

Alan – Ahoj Pačess. Kdy a jak jsi se dostal k metalu?

Pačess – Ahoj Alane, myslím, že to bylo hodně brzy. V deseti letech jsem na Vánoce dostal desku Ozzman Cometh a bylo rozhodnuto. Vlastně jsem možná dostal Mega Hu od Kabátu a vyměnil si to z bráchou, už nevím. Každopádně jsem na Sabbath a Ozzym dost frčel už v šesté třídě a všichni se mi posmívali.

Alan – Ty jsi začínal hrát, nebo začal hrát kdy? A kde všude jsi působil? Vem to chronologicky.

Pačess – V 15ti letech jsem si založil kapelu a následně natočil demo Necronomicon. Z tohoto uskupení vznikla kapela Defeated, kde jsme v roce 2007 natočili první demo, následně další až to došlo k oficiálnímu nosiči V Bahnech (dodnes tuhle desku na rozdíl od všech ostatních poslouchám). Mezitím jsem nastoupil někdy kolem roku 2008 do Asgard a tam natočil tři alba. Průběžně jsem dal život svým sólových deskám Monte Liliorum (2011), Trapista (2016). Nakonec jsem s Parambou z kapely Asgard odešel a pokračoval ve svým projektu, teď už kapele Pačess. V září 2019 jsem ve spolupráci z Marthusem (Cradle of Filth) a Chymusem natočil LP ZOIGL.

Alan – Toto vše jsou kapely tvrdého jádra. Od toho jsi se odrazil k black metalu? Nebo jak jsi se k black metalu dostal?

Pačess – Ano asi jsou to tvrdší kapely, ale Black Metal jako takovej extrém nevnímám. Je to vetšinou jen hevík o čertech:-)

Alan – Je Pačess momentálně tvou kapelou? Kdo s tebou hraje? A v čem členové dále ještě hrají?

Pačess – ,,Mojí kapelou,, asi ne, ale s klukama jsme se rozhodli pod hlavičkou mého projektu pokračovat z jistých zištných důvodů. Kromě mě a Paramby (Asgard, Solfernus, Ybca) můžete na podiu vidět fantastickýho Chymuse (Antigod, Isacaarum), Chyldu (Mistres of 999), Filipa (Asgard, Eagleheart, a spousta jiných kapel) a v neposlední řadě pivního klávesáka Čeda (Somnus Aeturnus, Ym)

Alan – Ty jsi první alba (dema) nahrál sám? Až pak jsi měl nutkání vzít další lidi a z Pačess udělat kapelu se vším všady?

Pačess – První dvě alba jsem nahrál sám a zval si hosty za mikrofon, třetí album jsem vlastně udělal podobně jen jsem vyměnil automatického bubeníka za toho nejlepšího jakého u nás znám. Kapela oficiálně vznikla během nebo po natáčení Zoiglu.

Alan – Album, deska Zoigl, vyšel v září 2019. Teď už tedy i s dalšíma muzikantama. Vyšlo jen na asfaltu, budešdělat i CD?

Pačess – O cd zatím neuvažuji, snad jako bonus nového materiálu. Ještě je pravděpodobně brzy, deska vyšla před čtvrt rokem.

Alan – Kde jste natáčeli? A kdo se na něm podílel?

Pačess – Dema opět vznikala u mě doma, nicméně pak jsme se přemístili s Marthusem do Bzence a v tamním studiu Shaark jsme natočili bicí. Následně jsem nahrál kytary a basu u Otyna ve Vyškově, abychom si narazili sud tmavého piva a nazpívali a narecitovali s Chymusem za víkend jeho party. Klávesy nahrál Marthus během amerického turné Cradle of Filth a z hotelových pokojů mi posílal klávesové stopy.

Alan – Zoigl je o pivu. Máš k němu, nebo k místu, kde je nějaký bližší vztah?

Pačess – Ano mám vztah k pivu a to nejen pracovní:-)))))

Alan – Odehráli jste i tour s V.A.R. k desce. Kde všude jste hráli, a postřehy z hraní?

Pačess – Bylo to bezmála deset koncertů a projeli jsme republiku od Liberce po Hodonín, bylo to skvělý zase po dvou letech stát na podiu. Fantastickej koncert byl samozřejmě doma v Brně – netušil jsem, že máme tolik skvělých fanoušků.

Alan – V.A.R. dosti stará a zaběhlá banda, s odlišným hudebním zaměřením. Jak se skloubilo tour V.A.R. + Pačess?

Pačess – S klukama se známe spoustu let a s Asgard jsme s nima odjeli desítky společných koncertů. Jsou to prostě kámoši a dobří parťáci. Neznám skromnější a ucelenější partu u nás. Navíc naživo ti dědoušci hrnou a poserou spoustu jinejch mladejch frajírků. Mám je rád. Hudebně je to lehce jinde, ale ta pestrost snad nikomu nevadila.

Alan – Co na to lidé, návštěvníci koncertů? Ono pokud to mám srovnat příkladně Česko – Německo, tak v Německu není až tak ortodoxních návštěvníků koncertů, a jsou schopni na jednom koncertě přijmout i jiný druh hudby. To jen pro osvětlení nač se ptám.

Pačess – Ale ono to není zas tak rozdílný. Průser by byl třeba v hiphopu a death metalu, ale tady ne.

Alan – Díky za rozhovor, závěrem si řekni co chceš.

Pačess – Díky za prostor a mějte se všichni fajn.

www.pacess.cz

https://www.youtube.com/watch?v=4qr38PS3RG0
https://www.youtube.com/watch?v=PGCrepPZ51Y
https://www.youtube.com/watch?v=rMNwK0RqZdA
https://www.youtube.com/watch?v=ItNYEmzPtO0

 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky