Home » Akce » Rozhovor se skupinou „Maniac“ – Lolipop-punk.

Rozhovor se skupinou „Maniac“ – Lolipop-punk.

     

Rozhovor se skupinou „Maniac“ – Lolipop-punk.

Alan – Ahoj, představte nám svojí kapelu a svůj styl.
Maniac – Ahoj, jmenujeme se Maniac a máme rádi – až na vyjímky – veselé a svižné písničky. Protože jsme spíš pop, než punk, rozhodli jsme ten náš styl pojmenovat lollipop-punk, ale občas slýcháváme i druhé označení, a sice gaypunk, to se nám taky docela líbí.

Alan – Máte zatím na kontě jedno album Čapí z roku 2016. Chystáte nějakou novou nahrávku?
Maniac – Určitě, my od té doby vydali už asi sedm songů, některé i s klipem, například Shulin, Jamajská, nebo nejnovější Irská. Všechny tyhle songy budou na novém albu, které výjde před letní sezónou, další čtyři do té doby ještě nahrajeme.

Alan – Jaké jsou vaše spřízněné kapely na scéně?
Maniac – Oblíbili jsme si kapelu Štěpán Soukup, se kterou teď jezdíme podzimní turné. Jsou to úžasní kluci, který stojí nohama na zemi. Dalších kapel je mnoho, ale radši to řeknu jen takhle obecně, nerad bych urazil nějaký skvělý kamarády tím, že bych na ně zapomněl.

Alan – Na jaký koncert zatím nejvíc vzpomínáte?
Maniac – Máme to různé. Náš zpěvák Jirka si nejvíc užil letošní TOPFEST a to proto, že jsme šli na stage po Slashovi z Guns N Roses na největším jevišti. Stejný pocit měl i basák Foe. Pro bubeníka Cherryho to podle toho, jak moc byl nervózní, byl koncert s Rybičkama a pro našeho kytaristu a Ruztyho jednoznačně Okoř se Šťávou minulý rok, protože tam potkal svůj vzor, Hanku Zagorovou.

Alan – Jezdíte hodně po klubech. Jaké jsou vaše nejoblíbenější?
Maniac – Je jich hodně, v Praze určitě Vagon, v Plzni Anděl Music Bar, kde je skvělý majitel i obsluha a natáčeli jsme zde i poslední klip. V Pelhřimově se nám líbilo ve Sklepě, v Soběslavi je skvělá Paluba.

Alan – Co letní fesťáky, jezdíte?
Maniac – Jojo, už se nemůžeme dočkat, až začne ten příští rok, ale je ještě čas. Rok 2019 se úžasně povedl, neměli jsme jediný volný víkend a kolikrát jsme hráli i tři koncerty za den. Potkali jsme spoustu nových, úžasných lidí, fanoušků, pořadatelů a hrozně se těšíme, že příští rok se zase posuneme o kus dál.

Alan – Vysněná země v zahraničí kam by vás bavilo vyjet na turné?
Maniac – Jasně, že by se asi každý z nás rád podíval s kapelou do Ameriky, Anglie. Máme za sebou už cca dvacet úspěčných koncertů v Německu, kde hrajeme texty s anglickou mutací. Ale musím říct jednu věc – hrajeme u nás česky a to proto, že nás baví, jaký je to krásný jazyk a jak se dokáží lidi díky našim textům smát. Asi bychom byli nejradši v tu dobu, kdy budeme hrát pro plné sály u nás, není potřeba cestovat někam daleko, vždyť je tady krásně a jsou tu skvělí lidé a hlavně výborné pivo.

Alan – S jakými kapelami jste zatím společně hráli? A máte nějakou vysněnou se kterou by vás hodně bavilo vystoupit na jednom podiu.
Maniac – Letos jsme si zahráli se Slashem a minimálně pro polovinu kapely to byl jeden ze splněných snů. Jinak tedy náš zpěvák pořád otravuje v dodávce a pouští Pink Floyd, Beatles nebo Genesis, to se mu už asi nesplní, co? Z českých kapel Wohnout, Vypsaná Fixa, Rybičky 48, Pekař, Pokáč, Hana Zagorová (té jsme dokonce věnovali písničku, ale moc se jí náš refrén – ZAGORKO, PĚKNĚ SE TI HOUPOU, nelíbil), Mirai, Walda Gang.. už je toho opravdu spousty a jsme za to rádi – jen houšť.

Alan – Jakou muziku posloucháte a s tím související dotaz jaké máte hudební vzory?
Maniac – Od Pink Floyd, Beatles, Genesis, Rolling Stones, přes Rihanhu, Backstreet Boys, Lady Gagu, Eda Sheerana, až k Mirai, Rybičkám, Pekařovi, ale i různým rapperům. Podle nás je potřeba se vzdělávat celkově a nezabřednout do jednoho stylu, to pak ta hlava trochu zakrní a těžko se skládá něco nového. Náš zpěvák Jirka například miluje Mozarta, nebo Dvořáka.

Alan – Plány a cíle do budoucna?
Maniac – Idální budoucnost? Jaro turné, léto festivaly, podzim turné a prosinec až únor dovolená. Jinak nejbližší cíle je určitě album a dodělat naší stage – ohně, mlhy atd.

Alan – Díky za rozhovor. A vzkaz lidem?
Maniac – Mějte se krásně, poslouchejte to, co se vám líbí a choďte na koncerty. Díky moc za tvůj čas.

http://kapelamaniac.cz/

 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky