Home » Akce » Rozhovor s Dedo Podre – Punk rock Brazílie.

Rozhovor s Dedo Podre – Punk rock Brazílie.

     

Rozhovor s Dedo Podre – Punk rock Brazílie.

Alan Rohan a Dedo Podre

Alan – Ahoj kluci.Klasická otázka. Odkud jste, kolik vás hraje v kapele a na jaké hudební nástroje.
D.P. (Paulo) Jsme z Brazílije, přesněji z Curitiba. Kapela se skládá ze 4 lidí, kytarista (paulo), Basák (Guto), Bubeník (Roberto – vypadá to že odejde) a zpěvák (Otavio).

Alan – Kolik alb máte vydaných? A jaké je vaše poslední album?
D.P. – Máme 2 Alba „Lutas& Vitórias“ a „Sem mais desculpas“ a EP, „Anti-Social“, který jsme vydali v roce 2019. nedávno jsme vydali s Gimp Fista, 7″ rozdílně jmenujících „Heroes are forever“

Alan – Kdy kapela vznikla a za jakých okolností jste se dali dohromady?
D.P. – (Paulo) kapela začala na začátku roku 2015, prakticky začala konverzací Octavia a Paula, chtíce hrát a vytvářet vlastní muziku to co jsme oba chtěli.

Alan – Kdo vás přivedl k punku? Hudební vzory?
D.P. – (Paulo) Punk měl pro každeho z kapely nějakej vliv, něco co vyrostlo do dospělosti, žití v nerovnováze, chtěli jsme představit naše rozhořčení, který přetrvává do dnes. Je těžký se bavit o určité kapele nebo hudebníkovi, myslím že každá kapela měla nějákej určitej dopad. Jsou to příkladně kapely jako Ramones, Bad religion, Buzzcocks a další.
(Otavio) Miloval jsem ho jako dítě, když sem skejtil, a i před tim, začal sem se spoustou Anglických a Amerických kapelách, Ramones, Toy dolls, Suicidal Tendencies, Buzzcocks osobně, Exploited, Cock sparrer, a další.

Alan – Hráli jste i v Česku. Kolikrát jse v Česku hráli? A kde?
D.P. – (Paulo) v roce 2017 jsme měli možnost 4 show v Česku. Byla to naše debutní cesta, poprvé co jsme jeli po Evropě. Byla to úžasná zkušenost, a je to místo kam se rozhodně chceme vrátit co ndřív to pújde.
Hráli jsme ve Vagonu v Praze, Velbloud Music bar v Českých Budějovicích, Klub Papírák v Písku a Rajče klub v Teplicích.

Alan – Kdo vám zprostředkoval vystoupení v Česku?
D.P. – (Otavio) Zkamarádil jsem se s Petrem Růžičkou na Facebooku, měli jsme něco domluveného pro Anglii a Německo, ale Německo nevyšlo, tak jsem pokecal s Petrem a něco jsme vymysleli. Přijal nás velmi dobře, a všechno bylo hodně dobrý.

Alan – S kterýma kapelama jse v Česku hráli? A kdo se vám (která kapela) nejvíce líbil?
D.P. – (Otavio) Prakticky sme hráli všude s Trestem Smrti a Petrem Shabbym, všechno strašně fajn lidi. Znam pár kapel jako Muerti, Pirates of the Pub, N.V.Ú., Malomocnost Prázdnoty, Haymaker, Do Řady!

Alan – Znáte i jiné České kapely, které se vám líbí?
D.P. – (Otavio) Znam a mam rád ty který sem předtim říkal, možná i nějáky jiný, ale teď si nevzpomenu, musí to bejt asi věkem, LOL (Lot of laughs- když se někdo hodně směje xd ), nebo tim že neumim moc česky , HeHeHeHeHeH HaHaHaHa

Alan – Nějaké postřehy z vystoupení v Česku? Viděli jste památky, krajinu v Česku?
D.P. – (octavio) Miluju to, šel jsem na procházku s manželkou a kámošem, v roce 2016, Hráli sme tam 2017, a vrátili sme se tam v 2018 s pár kamarádama (ale jen do Prahy). Navštívili jsme hodně věcí v Praze, připadám si skoro jako kdybych tam bydlel… hAhAhA, 3x jsme navštívil Čechy v průběhu 3 let. Města který jsme navštívili jsou krásný, až okouzlující…. Než sem měl pivo v (Chodová Planá), Pak jsem šel na fotbal….úžasný. Vaše země je úžasná….

Alan – Znáte kluby a festivali v Česku? A na kterým by jste si rádi zahráli nejraději?
D.P. – (Otavio) Jo krom klubů ve kterých jsme hráli, jsem koukal v roce 2016 s ženou a kámoešema Dictators show v Mordý Vopici, hráli s Muerti, velmi dobrá kapela. Znam Pod Parou festival, Brutal Assault, a slyšel jsem o Rock For People, Mighty sounds, nějáký další ale ty už si nepamatuju. No, Rádi by jsme si zahráli na jakýmkoli z nich, nejvíc na Pod Parou, protože tam hraje tolik influencních kapel každej rok.

Alan – Z tour vznikl i obrazový materiál, klip Labuta. Věděli jste otom dopředu? A nebo to bylo překvapení?
D.P. – (Paulo) Když jsme se vrátili z touru, měli jsme nějáký videa který jsme točili na cestě, takže jsme vzali šamci ukázat část našeho života v Čechách. Tak jsme se rozhodli že z toho uděláme video pro „Labuta“. Bylo to překvapení prakticky, protože jsme nad něčím takovým předtím nikdy nepřemýšleli, byl to nápad který nás napadl když sme se vrátili do Brazílie.
(Otavio) No jak říka Paulo, vzali jsme kamery a nádhodně natáčeli co se nám líbilo aby jsme ukázali kamarádům a rodině a celé Brazílii, víš jak, Prostě to co se mi líbilo v Česku to jsem točil, no a sestřih dal klip..

Alan – Díky za rozhovor, a snad se v brzku uvidíme někde na festivale v Česku.
D.P. – (Otavio a Paulo) To my jsme rádi za šanci, a čekám na setkáni v létě 2020 v Česku, čekejte nás…
https://www.facebook.com/dedopodrecwb/

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky