Home » Akce » Rozhovor se skupinou Ybca.

Rozhovor se skupinou Ybca.

     

Rozhovor se skupinou Ybca.

Na otázky odpovídal Paramba

Alan – Ahoj Základní klasická otázka. Kdo a co je Ybca
P – Skupina brněnských rockových hvězd. To mluví samo za sebe. Ybca je formace, která propojuje brněnskou metalovou scénu už po tři dekády a přináší lidem radost, zábavu a pohodu. Vystřídalo se v ní hodně muzikantů ze všech brněnských kapel na které si vzpomeneš, namátkou Root, Forgotten Silence nebo Asgard.

Alan – Kdy Ybca vznikla a za jakých okolností?
P – Vznikla hodně dávno s čisté touhy vytvářet kravál a bavit se tím nejkrásnějším koníčkem na světě. Naše družící základna byla Obchodní škola, kde jsme se všichni potkali a všichni začali.

Alan – Její oživení, návrat. Proč tomu tak bylo?
P – Jedinný návrat, který se kdy udál v rámci našeho komanda, byl návrat z koncertů domů. Jestli myslíš hudební návrat, ten se nekoná, protože nikdy nedošlo k přerušení činnosti. Náš gang jede pořád, někdy víc, někdy míň, ale jede. A teď jede jak buldozer.

Alan – Na začátku to byl divadelní spolek. Budete se k tomu také tak trochu vracet?
P – My se spíše prezentujeme jako cirkus, protože tolik zvířat a klaunů na jednom podiu najdeš málokde. A k tomu patří i kus toho divadla a herectví, které tam taky vpašováváme a chceme ho tam dostat v nějaké nové formě ještě víc. My jsme všichni komedianti až do morku kostí.

Alan – Vydali jste debutové album Loupežníci. Řekni nám k němu něco, na jakých nosičích vyšlo a kde ho můžeme sehnat.
P – Vyšlo jako fyzické Cd a je ke stažení na všech světových platformách, protože my jsme světová kapela. Loupežníci vznikly naprosto přirozeně, jako důsledek neskutečně elektrizující atmosféry v našem bandu v posledních dvou letech. Nový kluci byly natolik inspirativní, že nastal čas jít se svojí kůží na trh a natočit desku. Jedná se o zlom ve fungování naši loupežnické družiny a hodláme v tomto směru vesele pokračovat.

Alan – V jakém studiu se nahrávalo a byl nějaký host?
P – Já chtěl od začátku točit s Otynem. A klidně bych zaním jel i na Mars. Naštěstí má studio ve Vyškově a to studio se jmenuje Davos. A Otyna považuji za zvukového kouzelníka, který k nám do naši cirkusácké sebranky krásně zapadl. A co se týká hostů, na desce je jedinný a sice italský démon Giamilio Fantini, který nám namluvil intro. Jinak jsme jeli z vlastních zdrojů.

Alan – K albu jste také natočili klipy. Kolik jich je a kde je můžou posluchači shlédnout?
P – K desce je venku zatím pecka Rum cajs, která je taková nizkorozpočtová rychlovka. Následovat měli Loupežníci, ale bohužel, kdykoliv jsme ji chtěly točit, vždy se nám vysralo počasí. Klip se točí celý venku, ale neházíme Loupežníky do žita a když nešly v létě, natočíme je v zimě. A bude to vypadat jak Mrazík. A každopádně ještě do léta bude KarCOOLka z koncertu. Akorát nevíme v jakém pořadí to pustíme ven. A všechny tyhle šílenosti najdete hlavně na našem Youtube kanálu a ještě spoustu dalších hovadin a nesmyslů v pohyblivých obrázcích.

Alan – Kde Vás můžeme v nejbližší době vidět na živo?
P- Hrajeme co nejvíc to jde, a chceme hrát co nejvíc to jde. Takže pokud má někdo kule udělat loupežnické komando nechť se ozve. Ale vzhledem k velké zaneprázdněnosto všech členů v dalších kapelách nám to jede hlavně přes léto. Ale mohu prozradit, že se v lednu chystá velký Galavečer jehož Ybca bude součástí, takže sledujte náš fejsáč, instáč nebo webáč a tam všechno bude.

Alan – Prý připravujete také druhou, čistě autorskou desku. Kdy vyjde a prozraď nějaké podrobnosti..
P – Plán je takový, že bychom ji chtěly vydat v prosinci. Teda 2020. Ale pokud něco funguje, tak to, že se nám stoprocentně něco posere. Ale ten příští rok ji chceme. Bude zase autorská, ale i nějaký cover přihodíme a stylově se budeme pohybovat v mantinelech rocknrollmetalswingjazzrockabillycountryfolkpop. Takže asi tak.

Alan – Kde čerpáte témata vašich písniček?
P – Všude kolem nás. Brno je nejkrásnější město planety, plné loupežníků a loupežnic a ti ti dají tolik inspirace, že to vydá na třicet alb. A hudebně jsme si řekli, že se s tím nebudeme moc srát a když skládáme, tak vál musí být do hodiny hotový, jinak jde ven.

Alan – Ohledně textů, chcete oslovovat i děti formou pohádkových postav?
P – My chceme oslovit všechny. Ale je fakt, že k dětem máme hrozně blízko a už jsme hrály i pár dětských akcí a byla to vždycky strašná prdel, protože děti se dokáží fantasticky a bez zábran bavit. Navíc každý jejich pohyb je pogo v nejryzejší podobě.

Alan – Při vystoupení, jak vaší hudbu a texty vnímá obecenstvo? Jde o legraci, jsou tedy pobaveni?
P – Tam jde primárně o zábavu, nikoliv umění. Na to tady jsou jiní. My příjdeme a hodinu a půl bavíme věechny , kdo o to stojí. A většinou to všechny baví a pak se společně strašně vožereme a máme radost ze živoita.

Alan – Přijdou i někteří lidé, posluchači, také v kostýmu? U skupiny Trautenberk tomu alespoń v Klatovech tak je, moc se mi to líbí. Zapojení publika ke kapele jako součást show.
P – Už se to párkrát stalo, ale tradice, či pravidlo to není. Ale bylo by to fajn. I tak chceme při koncertech větší interakci s maniakama pod podiem a na příští sezonu chystáme spoustu vychytávek.

Díky moc za prostor a najděte si nás, abychom Vás mohli voloupit o vše co máte.

www.ybca.cz

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky