Home » Akce » Druhé album skupiny Olympic Pták Rosomák vychází v jubilejní reedici na LP a s devíti bonusy na CD.

Druhé album skupiny Olympic Pták Rosomák vychází v jubilejní reedici na LP a s devíti bonusy na CD.

     

Druhé album skupiny Olympic Pták Rosomák vychází v jubilejní reedici na LP a s devíti bonusy na CD.

Po Želvě, které se nedávno dostalo CD/LP připomenutí, je tu zdařilý následovník. Padesát let od původního vydání znovu vychází Pták Rosomák, hudebně dospělejší projekt Olympiku. Poslední v klasickém obsazení, tedy ještě s baskytaristou, zpěvákem a textařem Pavlem Chrastinou.

Rokem 1968 posílení rockeři za sebou měli etapu přechodného kulturního uvolnění a krátkou mezinárodní zkušenost. Také proto se tu můžeme setkat s inspirací beatlesovským Seržantem Pepřem, ale též s vlivy sitárové Indie či hippiesovského San Franciska. Tak či onak jde ovšem o poslouchání s puncem českého bigbítu, postavené na nezaměnitelných písničkách zásadní autorsko-interpretační dvojice Janda–Chrastina, sympaticky pěvecky doplněné Janem „Sorry“ Pacákem a Ladislavem Kleinem.

„Jsem opravdu rád, že se tentokrát podařilo LP reedici zcela zkompletovat. Součástí je totiž i od doby původního vydání poprvé znovu využitý vystřihovací Pták Rosomák v grafickém ztvárnění J. A. Pacáka. Pokud tedy chcete při poslechu alba zkoumat, zda je to víc podivný pták či snad ještě podivnější savec, máte parádní šanci,“ říká editor Karel Deniš.

Vinylová podoba nabízí rekonstruovaný zvuk a obal, tentokrát poprvé reedičně doplněný i originální vystřihovánkou Ptáka Rosomáka určenou k otáčkám na gramotalíři. CD pak obsahuje devět bonusů. Vedle variantních českých verzí některých základních songů také písně singlové a časově související s nahráváním a vydáním alba. Ty dokazují kompoziční, instrumentální i zvukový pokrok Olympiku, anglická mutace Krásné neznámé pak také textový ohlas na posrpnově rychle ztracené naděje. Nejspíš poslední reedice Ptáka Rosomáka na fyzických nosičích tak poskytuje potřebně rozšířené ohlédnutí za přelomovým albem: bez později emigrujícího Chrastiny pak už totiž bylo leccos jinak.

TRACKLIST:

KRÁSNÁ NEZNÁMÁ / IKARUS BLUES / BÁJEČNÉ MÍSTO / EVERYBODY / O PŮLNOCI / PTÁK ROSOMÁK / TVÉ NEKLIDNÉ SVĚDOMÍ / ČEKÁM NA ZÁZRAK / Z BÍLÉ ČERNOU / POHŘEB SVÉ VLASTNÍ DUŠE / KAMENOŽROUT ZELENÝ / SVATOJÁNSKÝ HAPPENING

CD VARIANTNÍ BONUSY O PŮLNOCI / PTÁK ROSOMÁK / ČEKÁM NA ZÁZRAK / POHŘEB SVÉ VLASTNÍ DUŠE/SVATOJÁNSKÝHAPPENING

SINGL A SPOL.

ZBYTEČNÁ HOLKA / NEKONEČNÁ CESTA / TRAGÉDIE BOHÉMOVA

SPECIÁLNÍ WONDER BONUS STORY OF A WONDER

kontakt: david.landstof@supraphon.cz

David Landštof, PR – SUPRAPHON a.s.

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky