Home » Akce » Fest pod Parou 2019

Fest pod Parou 2019

     

Fest pod Parou 2019 – report

Tak jsme se konečně dočkali….svátek všech milovníků punku nastal ve Vyškově třetí srpnový víkend.

Pod Parou – festival na který se těším každý rok. Festival skvěle obsazený bez velkých komerčních sponzorů, dělaný skvělými lidmi a v pohodové atmosféře. Festival, kde kapely na pódiu a fandové jsou jeden homogenní celek. No tak jsme se dočkali a v pátek dorazili neb o den dřív to z pracovních důvodů nešlo. V pátek i v sobotu počasí jako na objednávku tak honem se bavit. Vypisovat všechny kapely tu asi nebudu a tak se zastavím jen u některých.

Na větší stage jsme se nejvíc těšili z domácích tedy přesněji z českých a slovenských kapel na Davovou Psychózu a rozhodně nezklamala. Jano Kassa přiletěl až z daleké Austrálie a kapela podala excelentní výkon. SPS, E!E to byla sázka na jistotu. Ska punkoví Italové Talco nás roztancovali všechny a St. Pauli zpíval asi každý. Zdravě vypadající a dobře naložený Wattie Buchan a jeho smečka The Exploited do nás pumpovali jeden klasický vál za druhým. Mrkněte na fotky ty mluví za vše. Jen doufám, že se od kapely někdy dočkáme nové desky. Nestárnoucí Charlie Harper a jeho UK Subs. A ne že bych kapelu podceňoval, ale takovou parádu jsem nečekal. Skvělý výběr skladeb do setu a nasazení celé kapely bylo fanstastické. Po smršti Exploited jsem si říkal hmmm teď to bude slabší. Ale kdepak Charlie a spol. umí.

 

Když ve Warhead jako host zapěl Wattie Buchan ( místo aby po svém výkonu odpočíval tak poctivě poslouchal celý koncert svého staršího kolegy ) tak bylo vymalováno. Dílo dokonáno….Victims a The Svetlanas udělali na velkém pódiu tečku za pátečním programem.
Na malé scéně se střídala jedna domácí a slovenská kapela za druhou. V pátek za mě nejvíc Staré Pušky, omlazení Začiatok Konca, vždycky dobře naložení V.T.Marvin a našlápnutí Čad. Ale musím pochválit fakt všechny. Mr. Cocoman byl skvělou tečkou…..kdo měl nohy tak tancoval.

 
Sobotu začínáme s výbornými ( pro mě domácí překvapení ) Bloody Mary a na hlavním pódiu mlátičky Streetmachine. Hned tři nové písně předvedli Sex Deviants ( kámoši a spousta vzpomínek na minulost….) a fakt hodně dobrej set RV4. Trošku se nadechnout a na hlavní stage německá úderka Pestpocken, za nimi nestárnoucí a energií sršící NVÚ v čele se showmanem Štěpánem Málkem ( mimochodem pořiď te si nový cd nebo LP je dokonalý ), Mad Sin v čele s dobře naloženým Koftem do mě nasypali potřebnou dávku psychobilly. Legenda! Jenom škoda, že za denního světla ( psychobilly sluší spíš trošku té tmy….) ale i tak co bych vyprávěl….pro mě srdcová záležitost takže jsem se doslova tetelil blahem. Nejen u nás stále populárnější londýnští Booze and Glory ( naposledy k vidění jako důstojná předkapela pražského koncertu Dropkick Murphys ) připravují na podzim vydání nové desky Hurricane. Kapela roste a uvidíme co nová deska přinese….čekám hodně dobrou desku. Mimochodem basák kapely, stále se usmívající sympaťák Chema Zurita neúnavně už od pátečních Exploited postával vzadu na podiu , povzbuzoval kapely a vůbec si festival asi neskutečně užíval.

 

Zvolnění nebo spíš trošku melodické změkčení přišlo s Good Riddance a teda klobouk dolů hrálo jim to neskutečně. Asi hlavní hvězdou večera – teda alespoň podle zájmu lidí a odezvy – byli The Casualties. Z kapely i na závěr dlouhého turné doslova sršela energie. Ne že by Casualties byli dřív nějaký ořezávátka, ale výměna frontmana jim evidentně prospěla. Koncert byl slušnej náhul, až na jednu zazněly všechny hitovky, co víc si přát. Exploited prominou, ale pro mě vrcholné číslo festivalu. S Plexis a následnými divoženkami Maid Of Ace ( ty si dám ještě jednou za pár týdnů s Exploited ) už se přece jen dostavila trošku únava. Program na druhé menší scéně byl taky odpoledne našlapanej. Najvíc zaujala asi Inseminační stanice, Rozpor s obměněnou sestavou a nostalgicky Zeměžluč.
Festival se za nás po všech stránkách povedl. Díky moc pořadatelům za vstřícnost, pohodové security a všem ostatním z produkce a samozřejmě kapelám. Tak příští rok se zase uvidíme….

http://www.podparou.cz

 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky