Home » Akce » NASHVILLE PUSSY (USA) – Euro Tour 2019

NASHVILLE PUSSY (USA) – Euro Tour 2019

     

NASHVILLE PUSSY (USA) – Euro Tour 2019

22.07.2019 – CZ, Praha – Klub Vagon

https://www.facebook.com/events/360637057997237/

NASHVILLE PUSSY je americká hard rocková skupiny z Atlanty, Georgia. Jejich osobitý hudební styl míchá různé vlivy od punku, boogie, psychobilly po jižanský rock. Většina textů se točí kolem klasických témat-sex, drogy, chlastání, válčení a samozřejmě rock´n´roll.
Skupinu založil v roce 1997 v Kentucky kytarista cowpunkové kapely NINE POUND HAMMER Blaine Cartwright, když jedním z důvodů kromě hry na kytaru bylo i vyzdvižení jeho hlasových schopností. Jádro skupiny tvoří manželský pár Blaine Cartwright a kytaristka Ruyter Suys, dopněná o bubeníka Jeremy Thompsona. Původní bubeník Adam Neal (též člen Nine Pound Hamer) záhy odešel k THE HOOKERS. Původní zakládající členka – baskytaristka Corey Parks (mimochodem sestra známé hvězdy basketbalové NBA Cherokee Parkse) opustila skupinu zhruba měsíc po vydání 2. alba „High As Hell“.
Skupina, ač si udržuje částečně status undergroundu se brzy stává kultem po rockových klubech v Evropě, Austrálii, Japonsku a zbytku světa. Ruyter Suys byla nedávno nominována časopisem ELLE jako jedna z největších ženských kytaristek. Skupina také obdržela nominaci na cenu Grammy v kategorii „Nejlepší metalový výkon“ za jejich skladbu „Fried Chicken And Coffee“ z jejich debutového alba „Let Them Eat Pussy“ (1998).
NASHVILLE PUSSY mají na svém kontě 7 studiových alb, jedno EP a 2 koncertní DVD.
Sestava:
Blaine Cartwright – zpěv, kytara
Ruyter Suys – kytara
Ben Thomas – bicí
Bonnie Buitrago – baskytara

 

https://www.facebook.com/events/360637057997237/

Celý večer odstartují tuzemští DEAD DANIELS a každopádně je to kapela, na kterou se vyplatí kdykoli zajít I na jejich sólový concert.
Kapela vznikla v roce 2009 a v červnu 2010 vychází první EP Tady žije Jack. Roku 2011 nahrazuje Pavla K. na postu beníka Standa Šmeral (ex- Moped) V listopadu 2013 opouští kapelu kytarista Semír Murtinger a kapela pokračuje v tříčlenném složení (Wheeler, Gebler, Šmeral). Už v nové sestavě vypouštějí do světa nový singl obsahující dvě písně, Hemanethake Chehentaamo a poprvé anglicky zpívanou Show, která zabodovala i v hitparádě floridského rádia Classic Rock! V březnu 2015 natočili ve studiu Hacienda debutové album Tomahowgh, v produkci Miloše Dodo Doležala, které vyšlo na jaře téhož roku pod hlavičkou společnosti Supraphon. V prosinci 2015 představili svůj první oficiální videoklip k písničce Hej Ty. Album Tomahowgh obsadilo 3. příčku v čtenářské anketě „Album roku 2015“ časopisu Hard Musi Base. Pravidelně koncertují po celé ČR, mají za sebou i koncerty na Slovensku, Švýcarsku, nebo v Rakousku.
www.nashvillepussy.com
www.vagon.cz
www.myguitarstraps.cz

https://www.youtube.com/watch?v=jypurNyPexw
https://www.youtube.com/watch?v=LoE9Mzsr6-8
https://www.youtube.com/watch?v=_nZJUrYZwT8

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

NARTTU - "Pod Nátlakem"

DESIRE FOR SORROW - "Pod Nátlakem"

MASH ROCK - v hudebním pořadu "Pod Nátlakem"

CUTTERRED FLASH

Starší příspěvky