Home » Akce » Rozhovor se skupinou PERCIVAL / ale také známí jako Wild Hunt Live show /

Rozhovor se skupinou PERCIVAL / ale také známí jako Wild Hunt Live show /

     

Rozhovor se skupinou PERCIVAL / ale také známí jako Wild Hunt Live show /

Ahoj

Alan – Díky že jste nám poskytli rozhovor.

M – Dobrý den! Jsme rádi.

K –  Dobrý den!

Alan – Kdo jsi a kdo odpovídá na otázky?

K –  Jsem Katarzyna

M –  a já jsem Mikołąj. Jsme skupina PERCIVAL a pravděpodobně nás znáte díky naší spolupráci s CD Projekt RED při tvorbě soundtracku pro hru Witcher 3.

K: Nejsme typická kapela, protože máme mnoho hudebních projektů v jednom. Hrajeme historickou slovanskou hudbu jako Percival, hrajeme lidovou metalovou hudbu jako Percival Schuttenbach a máme také Wild Hunt Live show, kde prezentujeme hudbu známou ze Zaklínače III – jde o hru.

Alan – Kolikrát jste hráli v České republice?

K –  Hodněkrát. Žijeme kousek od hranic s Čr, takže často navštěvujeme.

M – Letos jsme hráli na festivalu Blavicon – Witcher v Táboře, v rámci našeho jarního turné Percival jsme hráli jednu show v Praze. V minulosti jsme se zúčastnili některých historických festivalů v České republice, takže ano, je toho hodně.

K – A brzy budeme hrát v Brně na představení Game Access s projektem Wild Hunt Live, hodně se na tuto akci těšíme.

Alan – Kde vás můžeme najít?

M – Prosím, sledujte nás na Facebooku (Percival Schuttenbach), na Instagramu (@percivalwhl, @ mikołajrybacki, @katarzyna_cello), máme také naše webové stránky www.percival.pl a máme také náš internetový obchod, kde si můžete zakoupit naše CD, a mnohem více.

K – Přihlaste se prosím také k odběru našeho kanálu na YouTube – téměř každý týden vydáváme nové video: hudební videa, Q & As a další. Máme vlastní show „Don’t you shoot that!“ kde ukážeme naše hudební životy a brzy se chystáme přidat první epizodu třetí série. Víme, že se na něj mnoho lidí těší. Game (skladby do hry)

Alan – Kdyby měl někdo zájem o vaše koncerty v České republice, jak by vás měli kontaktovat?

K –  Jak jsme se zmínili dříve, velmi brzy (26. května) budeme na velkém vystoupení v Brně s hrou Game Hunt. Bude to radost pro všechny Witcherovy fanoušky. Vystoupení je kombinací krásné hudby, skvělých světel, nádherných tanečních a akrobatických představení a videoprojekcí s fragmenty hry Witcher. Určitě stojí za to vidět.

M – Rozhodně chceme přijet do České republiky častěji a přijedeme. Ve vaší zemi máme stále více fanoušků.

Alan – Jaké je vaše poslední album a co plánujete do budoucna?

K – Máme spoustu zajímavých plánů – koncertní turné, nové show, nová alba se všemi našimi projekty. Máme mnoho, mnoho nápadů a obvykle není dost času, aby se to všechno stalo v brzké době. Ale děláme, aby to bylo dotažený.

M – Co se týče našeho posledního alba, letos jsme vydali dvě: Slava III s projektem Percival – písně West Slavs, druhým je „Dzikie Pola“, nejnovější album folk metalu Percival Schuttenbach. Oba jsou skvělí 🙂 Dali jsme spoustu práce do jejich přípravy a jsme s výsledky spokojeni. Teď plánujeme nová alba, nemáme čas na odpočinek.

Alan – Kde v Čechách jste nejraději hráli?

K – Zatím jsme hráli hlavně v Brně a Praze a musíme říci, že obě jsou skvělí. Diváci nám vždy dávají velmi vřelé přijetí a hrát pro ně je čistá radost. Bylo by tedy těžké říct, které z nich je lepší.

M – Jsme velmi rádi, že jsme mohli přijet, a zahrát si pro naše fanoušky v České republice a nemůžeme se dočkat, až budeme hrát v Divadle – Hunt Live – v Brně.

Alan – Máte nějaký oblíbený festival?

K – Myslíte festival, kde jsme hráli, nebo jen festival obecně? Také historický festival nebo metalový festival? Protože jsou to úplně jiné druhy festivalů a hráli jsme na obou. Je tu tolik skvělých festivalů, je těžké vybrat jeden.

M –  Pokud jde o historické festivaly, festival Slovanů a Vikingů ve Wolinu je pravděpodobně jedním z našich nejoblíbenějších, protože především je to největší festival v Polsku, dokonce i v této části Evropy, takže je to nejpůsobivější, ale také proto, že tam chodíme a hrajeme každý rok, téměř 15 let.

Alan – A v zahraničí? máte nějaký oblíbený festival nebo klub?

K – Nemyslím si, že máme nějaký oblíbený klub v jakékoli zahraniční zemi. Nehráli jsme ještě moc koncertů v zahraničí, abychom měli oblíbený klub.

M – Když mluvíme o festivalech, máme pár kde bychom rádi hráli, určitě Brutal Assault v České republice, Wacken v Německu a nejbláznivější – 70 000 tun metalu – největší pařba na světě. Bylo by úžasné tam zahrát.

Alan – Znáte nějaké české muzikanty nebo kapely?

K – Jo, několik. Moje nejoblíbenější kapela z České republiky je SSOGE (Silent Stream of Godless Elegy), hrají opravdu krásnou, velmi unikátní hudbu. Čas od času se scházíme ve stejném klubu, a jsme stejně nalazeni.

M –  Další kapela, kterou známe jsou Cruadalach. Známe také Helenu Vondráčkovou i Karla Gotta: Také -123 minut – nejsme si jisti, jak vyslovit jméno 🙂 Byli jsme na jejich koncertu už dávno a byli jsme opravdu ohromeni.

Alan – Vadilo by ti spolupracovat s nějakým českým interpertem, a jestli ano s kým?

M – Ano, proč ne. Nemáme na mysli nikoho konkrétního, ale pokud existuje příležitost (a čas!), Rádi bychom to udělali. Jsme velmi otevřeni pro spolupráci.

K – V minulosti jsme již spolupracovali s českými umělci. Na našem albu „Svantevit“ jsou našimi hosty Jan Vrobel, bývalý zpěvák Cruadalachu a Pavel Zouhar, bývalý houslista SSOGE. Nahráli jsme také několik vokálů pro jedno z alb Cruadalach.

Alan – Jste na scéně dlouho. Máte nějaký nesplněný hudební sen?

M – No, pořád na tom pracujeme, na našem hudebním snu pracujeme už 20 let. Naším hlavním snem, naším hlavním cílem je jen to, abychom mohli žít to, co milujeme – což je vytváření a hraní hudby – a to bez jakýchkoliv omezení.

K – Nemyslím si, že je konec cesty. Musíme jít dál a nejspíš nikdy nedosáhneme bodu, kdy můžeme říct – ok, to je ono, jsme tady, dosáhli jsme všeho, co jsme chtěli, naše mise je kompletní. Milujeme tuto cestu a vizi neustálého pokroku, ale také milujeme to, čeho jsme již dosáhli a co máme. Spolupracujeme s velkými hudebníky, máme spoustu skvělých vystoupení, stále rosteme, máme velké plány do budoucna. Cítíme, že všechny nejlepší věci jsou stále před námi.

Alan – Jaké 3 skladby chtějí lidé slyšet na koncertech? a jaký je váš názor?

K – Záleží na tom. Máme tři různé hudební projekty a v každém z nich hrajeme jiný repertoár. Kde jsou některé písně, které lidé mají rádi nejvíce, nejsme si vždy jisti, proč se jim líbí tyto konkrétní písně, ale my s tím nesouhlasíme a prostě je hrajeme na našich vystoupení a bavíme se.

M – Některé naše písničky jsou populární díky hře Witcher, to je zřejmé. Hrajeme je na všech koncertech s každým projektem – jako Sargon (což je „Stříbro pro monstra“) nebo „Lazare (“ Ocel pro lidi „).

Alan – Jaké jsou vaše oblíbené 3 skladby od vás?

K – Oh, otázky jsou příliš těžké, určitě. Píšeme písně už 20 let a máme jich spoustu. Nemohu si vybrat jen 3 oblíbené skladby, dokonce ani 10 oblíbených písní. To je nemožné! Mám je ráda a ráda je hraju všechny.

M – Je vždy příjemné hrát nejnovější písně z nejnovějších alb – jsou svěží a vzrušující a nemůžeme je odehrát všechny. Ale na druhou stranu, někdy se dostáváme k našemu staršímu repertoáru, k písním, které jsme nehráli už léta, a také je máme hodně rádi. Jsme sentimentální ohledně všech našich písní.

Alan – Co chceš říct svým fanouškům v české republice?

K – Děkujeme za podporu, jste skvělí! Milujeme Vás čeští lidé a milujeme pro vás hrát! Doufáme, že pro vás budeme hrát tak často, jak je to možné!

M: Ano, hra pro vás je čistá radost. Uvidíme se v Brně 🙂

members of the band :

Mikołaj Rybacki

Katarzyna Bromirska

website:

www.percival.pl

Facebook:

FB/PercivalSchuttenbach

Instagram:

@percivalwhl

@katarzyna_cello

@mikolajrybacki

Anglická verze:

Hello

Alan – Thanks for being able to make a interwiev for our medium.  

M: Hello! We’re happy too 🙂

K: Hello!

Alan – Who are you and who answers questions? 

K: I’m Katarzyna…

M: and I’m Mikołąj. We’re the band PERCIVAL and you probably know us because of our collaboration with CD Projekt RED in creating soundtrack for the Witcher 3 game.

K: We’re not a typical band because we have many musical projects in one: we play a historical Slavic music as Percival, we play folk metal music as Percival Schuttenbach and we also have Wild Hunt Live shows where we present music known from the Witcher III game.

Alan – How many times were u playing in Czech republic? 

K: A lot 🙂 We live not so far from the CZR, so we visit it quite often.

M: This year we played at Blavicon – Witcher Festival in Tabor, we also gave one show in Prague as a part of our spring Percival tour. In the past we’ve participated in some historical festivals in Czech Republic, so yes, it’s a lot.

K: And soon we’re going to play in Brno at Game Access Conference with Wild Hunt Live  project and we’re really excited about that.

Alan – Where can we check you out?

M: Please follow us on Facebook (Percival Schuttenbach), on Instagram (@percivalwhl,  @mikołajrybacki, @katarzyna_cello), we have also our website www.percival.pl and we also have our online shop where you can buy our CDs, T-shirts and more.

K: Also please subscribe to our channel on YouTube – we release a new video almost every week: musical videos, Q&As and other stuff. We have our own show „Don’t you shoot that!“ where we show our musical lives and soon we’re going to relaese the first episode of the third series. We know many people are looking forward to it.

Alan – When someone would have interest in your concerts in Czech Republic, where they can hit you out? 

K: As we mentioned before, very soon (May the 26th) we’ll give a Wild Hunt Live show at a big event in Brno – Game Access. It’ll be a treat for all Witcher’s fans. The show is a combination of beautiful music, great lights, wonderful dance and acrobatic performances and video projections with the Witcher game fragments. It is definitely worth seeing.

M: We definitely want to come to Czech Republic more often and we will. We have more and more fans here in your country.

Alan – Whats your last album, and what are you planing to do? 

K: We have a lot of exciting plans – concert tours, new shows, new albums with all our projects.

We have many, many ideas and usually not enough time to make it all happen. But we’re doing our best 🙂

M: When it comes to our latest album, we released two of them this year: Slava III with Percival project – songs of West Slavs, the other one is „Dzikie Pola“, the newest album of folk metal Percival Schuttenbach. Both are great 🙂  We put a lot of work into preparing them and we’re really happy with the results. Now we’re planning new albums, we don’t have time to rest.

Alan – Where in Czech was the best city to play, and why?

K: So far we’ve played mostly in Brno and Praha and we must say that both are great. The audience always gives us a very warm welcome and it’s a pure pleasure to play for them. So it would be really hard to say which one is better.

M: We are always very happy to come and play for our fans in Czech Republic and  we can’t wait to play Wild Hunt Live in Brno.

Alan – Do you have any favourite festival?

K: You mean the festival we played at or just a festival in general? Also, a historical festival or a metal festival? Because they’re totally different kind of festivals and we used to play at both. There’s so many great festivals, it’s hard to distinguish only one.

M: When it comes to historical festivals, the Festival of Slavs and Vikings in Wolin is probably one of our favourites, because first of all – it’s the biggest such festival in Poland, even in this part of Europe, so it’s most impressive, but also because we go and play there every year, for almost 15 years now.

Alan – And in foreign countries? do you have any favourite festival or club?

K: I don’t think we have any favourite club in any foreign country yet. We haven’t played enough shows abroad to have our favourite club.

M: When we talk about festivals there’s a few we’d love to play at, like Brutal Assault in Czech Republic, Wacken in Germany and the most crazy one – 70 000 tons of metal – the world’s biggest heave metal cruise. That would be awesome to play there 🙂

Alan – Do you know any czech musicians or bands? 

K: Yeah, sure, a few of them. My favourite band from Czech Republic is SSOGE (Silent Stream of Godless Elegy), they play really beautiful, very unique music. From time to time we meet at the same stage.

M: The other such band we know and like is Cruadalach. We also know Helena Vondrackova i Karel Gott 😀 But also -123 minutes – we’re not sure how to pronounce the name 🙂 We were once at their concert long time ago and we were really impressed.

Alan – Would you mind to cooperate with any czech interpert, and if yes with who?

M: Yes, why not. We don’t have anyone specific in mind, but if there’s an opportunity (and time!) we would be happy to do it. We’re very open for any cooperations.

K: In the past we already cooperated with Czech artists. On our „Svantevit“ album our guests are Jan Vrobel, the ex-vocalist of Cruadalach and Pavel Zouhar, the ex-violinist from SSOGE. We also recorded some vocals for one of the Cruadalach albums.

Alan – You are a long time on a scene. Do you have any unfulfilled musician dream? 

M: Well, we’re still working on it, we’ve been working on our musician dream for 20 years. Our main dream, our main goal is just to be able to live doing what we love – which is creating and playing music – and being able to do it without any limitations, of any kind.

K: I don’t think there’s an end to this journey. We must keep going and we’ll probably never reach the point when we can tell – ok, that’s it, we’re here, we achieved everything we wanted, our mission is complete. We love that journey and the vision of constant progress but we also love what we’ve already achieved and what we have. We cooperate with great musicians, we give plenty of great shows, we keep growing, we have big plans for the future. We feel like all the best things are still ahead.

Alan – What 3 songs do people wanna hear on koncerts? and what is your opinion?

K: It depends. We have three different musical projects and we play different repertoir in each of them. There are some songs that people like the most, we’re not always sure why they like these particular songs, but we don’t argue with that and just play them on our shows and have fun.

M: Some of our songs are popular because of the Witcher game, that’s obvious. We play them on every show with every project  – like Sargon (which is „Silver for monsters“) or „Lazare („Steel for humans“).

Alan – What is your favourite 3 songs from you?

K: Oh, the questions is too difficult, definitely. We’ve been writing songs for 20 years and have plenty of them. I can’t choose just 3 favourite songs, not even 10 favourite songs. It’s impossible! I like plenty of them and it’s a pleasure for me to play all of them.

M: It is always nice to play the newest songs from the newest albums – their fresh and exciting and we can’t get enough of them. But on the other hand, we sometimes reach for our older repertoire, for songs we haven’t played for years and find them exciting too. We’re sentimental about all our songs.

Alan – What do you wanna say to your fans in czech republic?

K: Thank you for your support, you’re great! We love you Czech people and love playing for you! We hope we can play for you as often as it’s possible!

M: Yes, playing for you is a pure pleasure. See you in Brno 🙂

 

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky