Home » Akce » Oceán pokřtil na vlnách Vltavy svou desku FEMME FATALE

Oceán pokřtil na vlnách Vltavy svou desku FEMME FATALE

     

Oceán pokřtil na vlnách Vltavy svou desku FEMME FATALE.

Přímo vodou z Vltavy pokřtila kapela Oceán své album FEMME FATALE. Fanoušci nejen z různých koutů Čech a Moravy ale i slovenské publikum přijeli podpořit legendu české Synth-pop muziky.

Kapela Oceán pokřtila na pražské lodi Cargo galery na smíchovské Náplavce svoje nové album Femme Fatale. A to 14 dní před devátým výročím úmrtí Petra Muka, zakládajícího člena kapely Oceán. Nové album vyšlo na podzim loňského roku u společnosti Warner music a už teď ho znají fanoušci nazpaměť. Na koncert se sjeli z Čech, Moravy, ale i ze Slovenska a netrpělivě očekávali svou milovanou kapelu. „Deset, devět, osm, sedm…. Oceán!!!“, se neslo v podpalubí a kapela za zvuku intra zhruba v půl deváté vešla na pódium.

Publikum ji přivítalo obrovským skandováním. Jste jediní jedineční!!! Byla slyšet slova fanoušků. Po krátkém intru, které převážně hrál Petr Kučera, zazněla první písnička Žádný strom neroste do nebe. Tato písnička uvedla jak celý koncert, tak i nové album Femme Fatale. Fanoušci měli půlroční předstih a tak texty písniček z nového alba už dobře znali a zpívali s nimi. Druhou peckou od Oceánu byl Bludný Holanďan z alba Ve vesmíru z roku 2016. Už na této desce se autorsky podílela nynější zpěvačka Jitka Charvátová a producent Armin Effenberger.

Původně mělo ke křtu dojít po třetí písničce, ale kapela pozvala na pódium právě jeho a zahrála píseň, ke které natočila zbrusu nový klip Loď zázraků. Poté si už na scénu pozvali kmotry nového alba – obchodního ředitele Warner Music Czech Republic Ladislava Kolmana a bývalé vokalistky Shalomu – Míšu Klimkovou a Janu Badurovou, které během koncertu podpořily kapelu svými úžasnými vokály.
Společně s fanoušky rovněž slavnostně pokřtili nové album Femme Fatale a to neobyčejně vodou přímo z Vltavy, na které Cargo galery kotví. Původně chtěli album pokřtít plodovou vodou, ale tu se nepodařilo sehnat, zavtipkovali. Od Míši Klimkové a Jany Badurové dostala kapela darem lodní kormidlo – to proto, aby měli stále ten správný směr. A pak už se lodí nesly tóny písní jak z alba natočeného Petrem Mukem, tak i z alba Ve Vesmíru, které již nazpívala Jitka Charvátová, ale i z benjamínka Femme Fatale.
Po sedmnácté písničce Kříž a plán kapela poděkovala svým fanouškům a odešla do zákulisí. Sálem se neslo „Deset, devět, osm, sedm….Oceán!!!“ Fanoušci skandovali a volali svou kapelu zpět a vytleskali si přídavek, píseň Čas. Poté kapela – Petr Kučera, Jan Vozáry, Petr Hons a Jitka Charvátová – znovu odešla, ale fanoušci ji nemohli nechat odejít bez písničky Ráchel, kterou jim Oceán zazpíval na rozloučenou.
Po koncertu, který měl skvělou atmosféru a všichni si ho užili, se fanoušci dočkali podpisovky a focení.
Co dodat? Jitka Charvátová dala skupině trochu jiný směr, ale je vidět, že legendární synth-pop kapela Oceán pluje na plný plyn a brázdí vody dál.
autoři: text:     Petr Černohorský
foto:     Petr Černohorský, Dana Veselá

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky