Home » Akce » Alan Rohan – rozhovor s Oldou Kozákem – Animator Records

Alan Rohan – rozhovor s Oldou Kozákem – Animator Records

     

Rozhovor s Oldou Kozákem – Animator Records

„Hudební vydavatelství okrajových žánrů jako punk, hardcore, oi!, crust apod. Pořádání koncertů, podpora kapel při tour.“  I takto stroze, ale jasně se dá charakterizovat další malé undergroundové vydavatelství Animator Records. Pojďme nyní společně nahlédnout do tábora Animator records v malém rozhovoru s majitelem Oldou Kozákem.

Jak dlouho existuje Tvůj Animator Records?
Ahoj, značka Animator records existuje zhruba od roku 2016, kdy se obyčejné pořádání koncertů propojilo i s vydáváním desek. Koncerty dělám zhruba 9 let, spoluvydávám desky, tedy 3.

Kolik titulů aktuálně nabízíš?
V současnosti mám v distru asi 70 různých titulů. Jsou to buď LP, EP a kazety které jsem vydal, nebo prohodil s někým na koncertě. Najdeš u mě desky kapel ve kterých jsem hrál nebo hraji, aktivních ale i mrtvých band z Česka, Slovenska, Německa, Švédska, Polska a jiných zemí. Žánry se pohybují od Punk rocku, přes Oi!, Hardcore punk, crust až po grind. Taková všeho chuť. Pak sebou vozím většinou nějaké cédéčka, nášivky či nálepky, které rozdávám k zakoupeným deskám zdarma. Počet titulů je každý měsíc větší a větší .

Máš speciální webové stránky, nebo využíváš především socnety?
Hele mám to teď trošku složitější s časem, a navíc nemám počítač. Dá se mě najít na facebooku, kde je ale minimum titulů, které mám. Přidávat to tam přes mobil se mi moc nechce, páč je to nadlouho. Stránky s nějakým e-shopem se mi taky dělat moc nechtějí, jelikož jsou labely, které fungují x let a mají 100x větší výběr než já. Navíc to už smrdí oficialitou a já chci fungovat na DIY scéně. A informovat o koncertech které dělám, je nejlepší stejně na facebooku. Tam se to dozví nejvíce lidí. V tomhle vidím právě výhodu sociálních sítí.

Vzhledem k faktu, že jsi činným muzikantem v kapelách Crossczech a Aculeos předpokládám, že tituly tvůj merch bereš sebou, že?
Já se k oběma kapelám připojil před pár měsíci, takže jsem těch koncertů zatím moc nestihl. Ale všechny akce, které jsou naplánované, tak na nich určitě distro mít budu.

Je tě s Animator Rec. možné vidět i na akcích kde nehraješ?
Jo občas jo. Záleží, co to je za akci. Jde o to, že nemám ani řidičák a tahat se s kufrem plných desek tramvají či vlakem se ti furt nechce. Takže vždycky si vybírám akce podle vzdálenosti. A hlavně se mi stává, že se na těch koncertech dost střískám, takže tam musí fungovat i zodpovědnost. Takže po Praze občas jo, teď třeba jedu s distrem do Berouna, v létě Jeseník. Prostě jak kdy a kde.

Vydáváš tuzemskou scénu, anebo i zahraniční?
Zatím jedu jenom tuzemskou. V budoucnosti určitě nějaké zahraniční věci budou. Zatím jsem ve fázi, kdy do zahraničí desky jenom vyměňuji. Co se týče zahraničních kapel, tak u nich se soustřeďuji spíše na pomoci při evropské tour. Dělám koncerty, ubytovávám, domlouvám jim jiné show než v Praze atd.

Jaké máš naplánované nejbližší akce, které spolupořádáš?
No v následujících měsících jsou v plánu kapely: CRIMINAL STATE, to je takový ruský street punk alá starý Exploited, starý anglický punkový bandy CRESS a THE SUBVISION, švýcarská Oi! Kapela RAUFHANDEL a za poslední dobu moje nejoblíbenější kapela LIFE SCARS z Polska. Co se týče koncertů, tak je toho míň teď, jelikož pracuji i o víkendech + mám dvě kapely. Co se týče vydávání, tak v nejbližší době budou splity českých kapel: Moral Hangover/Dis-K47, Spots/Interpunkce a Kunta Kinte/Death Wish Kids.

Kde přesně tě mohou kapely, ale i fanoušci najít? (odkaz na FB..mail)
Najít mě lidé mohou na FB stránce Animator Records, kde najdou kontakt i na mail a telefon. Slibuji, že jí budu brzy aktualizovat ?. Kdyby kdokoliv potřeboval pomoci, či poradit, nechť se ozve! Ať se daří a podporujte lokální scénu.

Díky za Tvůj čas.
Richard

https://www.facebook.com/Animator-records-306894256573214/
https://www.facebook.com/allin.kozak

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky