Home » Akce » Sine Krucipüsk Nihil

Sine Krucipüsk Nihil

     

Sine Krucipüsk Nihil

Kultovní liberecká skupina Krucipüsk zahájila podzimní turné a 10. listopadu se tak uskutečnil v pořadí druhý koncert v řadě a to v KD Vltava v Českých Budějovicích. Tour nese název podle jedenáctého studiového alba Sine Amore Nihil ( Bez lásky není nic ), které spatřilo světlo světa v listopadu loňského roku.

DSC_0104

V roli předskokana se na tomto turné představila pražská skupina Projekt Parabelum, jejíž vznik se datuje do roku 2001. Jejich energický metalcore-rock s důrazem na ostré kytarové riffy, výrazný zpěv a samplované zvuky odstartoval večer více než slibně. V ne zcela zaplněném sále předvedli zajímavou pódiovou show, plnou světel a kvalitního rocku. Svá vystoupení dost zásadním způsobem obohacují i svými unikátními kostýmy, maskami a líčením. Jako byste se na hodinu přenesli na nějakou post-apokalyptickou párty, nasáklou rzí, prachem, sazemi a naftou…
Pánové z Parabela především představili jejich v pořadí třetí, ještě továrnou vonící album Junktown. Většina skladeb, jež večer zahráli, byla právě z tohoto počinu, jako třeba stejnojmenný singl, či další songy, Odyssea 2038ProměnyEgoban anebo Punisher.

stažený soubor (11)

DSC_0047

Hned poté se dostalo na hlavní kapelu večera. Krucipüsk koncem minulého roku šokovali fanoušky novinkou o obměně téměř celého ansámblu a zůstal tak jen lídr Tomáš Hajíček, který poté sestavil zbrusu novou, omlazenou partu, ve které za bicími působí i Hajíčkův syn Tomáš Jr.. Současnou sestavu i stále aktuální desku Sine Amore Nihil přivezli v sobotu i na jih Čech. Krucipüsk ve vteřině zaplnili sál a pěkně zostra nastartovali set hity jako Cesta a Druide!, ze stejnojmenného, velmi úspěšného alba z roku 2004. Fanoušky měli okamžitě v kapse.

stažený soubor (10)

Krucipüsk samozřejmě neopomenuli ani nové písně z loňské desky. Zazněla titulní Sine Amore Nihil či Máme se a fungovaly na výbornou, stejně jako staré dobré fláky jako Láska je kurvaRock’n’roll nebo Cirkus dneska nebude. Z novějších písní zazněly třeba AeronehetLa Muerte či Čest Práci z dva roky staré studiovky Tintili Vantili.
Za zmínku rovněž stojí, že Krucipüsk pro příští rok připravují již 12. studiové album s názvem Country Hell, ze kterého nám na svém tour představili stejnojmennou skladbu.

stažený soubor (12)

Kulturákem Krucipuskové otřásli jedna radost. Sám zpěvák vypadal skvěle. Možná i díky mladším spoluhráčům z něj sálala obrovská energie. Hajíček byl v ráži a hlasově je na tom obdivuhodně dobře.
Letos je tomu 28 let co tato skupina začala poletovat po českých, ale i evropských pódiích. Za tu dobu se nesmazatelně vryla do životů, snů a duší desetitisíců věrných fanoušků. I tento večer nenechali jednoho návštěvníka v klidu, všichni tančili, skákali a jasně dali skupině najevo, kdo je tu pán.

DSC_0109

autoři: text:     Helena Čmelíková, Martin Kostohryz
foto:     Helena Čmelíková

Foto za Attacker Of Music: Red Devil

DSC_0053

DSC_0044

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky