Home » Akce » Rozhovor s kapelou „Reconquista“

Rozhovor s kapelou „Reconquista“

     

Přinášíme Vám rozhovor s kapelou „Reconquista“ z Frýdku Místku.

6fpz3h6UsV1lCh8RL58FkqLfd5gh1MGw

V životě se setkáte s mnoha kapelami pokud se o hudbu zajímáte. častokrát kolem nas jen tak proplují a upadnou v zapomnění a jen některé zůstanou v paměti i dlouho po ukončení kariéry. je totiž jen velmi málo kapel které se vám vryjí pod kůži či chytí vaši notu… nemohu vám zaručit, že právě tato kapela si vás získá, ale má potenciál alespoň zaujmout! Tohle je totiž jedna z těch kapel která si zaslouží pozornost!

Můžete se čtenářům nejdříve představit?
Vojta: Čau jsme Reconquista, čtyřčlenná formace bojovníků orodujících za udržení tradic dobrého vkusu a poctivého metalu.

Kuba: Zdravím čtenáře Attacker of Music! [Rekonkista] z Ostravy, hudebně se pohybujeme někde mezi hard rockem a heavy metalem. Existujeme od února 2016, kdy se k nám přidal zpěvák Jester Sparks (Vojta), který předtím působil v kapele Bad Joker’s Cream. Dohromady nás tehdy bylo pět, ale časy se mění; už zhruba rok hrajeme ve čtyř členném složení Jester (vokál), Kuba (basa), Honza (kytara), Michael „Myšák“ (levoruké bicí). Všechno zvládáme jako předtím, ale druhá kytara je místy nenahraditelná, takže si čas od času pozveme hosta a pomalu hledáme. Jestli jednou narazíme na někoho, kdo bude krásný, vtipný a otevřený hudbě i mimo náš žánr, určitě se vrátíme na původní počet.


Jak jste přišli k vašemu jménu a co vlastně znamená?

Honza: Pro Reconquistu jsme se hlavně rozhodli po zjištění, že všechny kapely na světě se jmenujou buď česky nebo anglicky. Do španělského slovníku se kapely zas tak často nedívají a navíc to zní a na logu vypadá docela dobře. Bohužel, někteří lidi si to vykládají i trochu radikálněji, protože pojem Reconquista určitém kontextu souvisí i s dnešní politickou situací. Asi není nejlepší doba jmenovat se zrovna Reconquista…

Vojta: Reconquista znamená “znovudobytí“. Je to španělský výraz a odkazuje na historické události na pyrenejském poloostrově. My si název vybrali, protože pozitivně rezonuje s naší muzikou a texty 🙂
Kuba: Ještě před oficiálním vznikem kapely jsme se pokoušeli o power metalovou tvorbu a název Reconquista se tehdy v podstatě nabídl sám. Mi osobně se líbí z toho důvodu, jak nezvykle zní a vypadá na plakátě. Už jsme se ale bohužel setkali s tím, že nás někdo čistě na základě názvu označil za fašistickou kapelu, i když je to naprostá blbost. Později jsem zjistil, že v zahraničí opravdu působí další kapela jménem Reconquista, která má podle všeho tendence opěvovat fašismus. Myslím si však, že Reconquista je příliš epické slovo na to, abychom ho jen tak přenechali nějaké bandě omezenců, která ho bude zneužívat.

mjaxMzF0eH8JLWlfudYaIkgWN3O_M_CP

Kapela už nějakou dobu funguje a zatím máte na kontě dva singly, jaké máte plány?

Kuba: Nejaktuálnější novinka, kterou připravujeme, je první klip, který chystáme ve spolupráci s Cousin’s Production k našemu třetímu singlu. Půjde o poslední song z trojice singlů, které jsme plánovali v průběhu 2017-18 vydat a hned po jeho vydání začneme makat na natočení CD. S tím je do budoucna spojeno šíření naší hudby přes přes iTunes, Spotify, Amazon, Google Play…

Honza: Nahrávání alba je momentálně mimo naše možnosti, takže jsme se rozhodli vydat trochu old school cestou a vydávat písničky po singlech. Třetí singl je připravený, momentálně se k němu chystáme natočit videoklip. Další plány se budou rýsovat po vydání.

Vaše (nevím jestli to mám nazvat Image )zakládá také trochu na historii… jak a proč vzniklo toto?


Vojta: Naše image pouze potřebovala trochu sjednotit a inspiraci jsme našli v artworku k našemu prvnímu singlu. Proto jsme se rozhodli stylizovat se do starých vojenských uniforem prokládaných moderními trendy. Noo a taky protože jak známo ženy uniformě rády podléhají
Kuba: Nevím, jestli to zatím lze brát jako image. Řekl bych, že se v tomhle směru budeme ještě nějakou dobu hledat…

Honza : Ve skutečnosti se tvorba úplně na historii neorientuje. Naše image vznikla z nutnosti zbavit se sandál a sladili jsme ji s tematikou prvního singlu. Mimochodem, pozor na nakupování oblečení z Číny. Evidentně tam mají jiná měřítka.

XUB_MXeew0_QapJKKtzruA9ngDx2Scul

Vaše tvorba je v angličtině, pojí se s tím I ambice objevit se v zahraničí nebo je v tom něco jiného?

Honza : Koncertům v zahraničí se bránit nebudeme, ale anglické texty děláme proto, že to zní líp než čeština. Navíc často ani není třeba vymýšlet nějak poetické věci, aby to znělo dobře. K tomu žánru to prostě patří a málokdo dneska dokáže otextovat písničku česky tak, aby to mělo úroveň.

Kuba Těžko říct. Do zahraničí bychom rádi, ale angličtina mi pro náš žánr připadá zkrátka přirozená. Vyloženě to k tomu patří. Některé kapely tvrdí, že cíleně volí angličtinu, protože chtějí „vypadnout z Česka“. Myslím, že jsou na zdejší publikum zbytečně tvrdí. Češi jsou podle mě kvalitní fanoušci – ale samozřejmě nejsou jediní na světě. Navíc to není o zvoleném jazyce, hudbu samotnou vnímají všude stejně. A pokud posluchače zajímají jen texty v rodném jazyce a hudební složku vůbec neřeší, tak je to trochu smutné.

Kromě natáčení klipu máte v plánu i něco dalšího? Nějaké koncerty na které by jste nás mohli pozvat?

Honza V říjnu nás čeká turné, zastavíme se v Třinci, Bruntále, Šumperku, Příbrami, Mělníku, Praze a samozřejmě i u nás v Ostravě.

Kuba

Jojo. Každému zájemci doporučuju navštívit náš bandzone. Je fakt, že informace o něčem tak důležitém jako koncerty bychom měli šířit hlavně na větších sociálních sítích, kde si toho lidi všimnou, ale pro některé z naplánovaných akcí prostě neexistuje plakát, událost ani nic podobného. Je na ně moc brzy. Máme ve zvyku plánovat dopředu a bandzone je pro nás cosi jako poznámkový blok. V záložce „O kapele“ najdete kompletní seznam všech koncertů – jak proběhlých, tak i následujících, které jsou potvrzené a platné. I na facebooku se samozřejmě o každé akci dozvíte, jen to pravděpodobně nebude dříve než měsíc nebo dva předem. Na bandzone je všechno.

Pro magazín Attacker Of Music přináší naše redaktorka Nicola

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky