Home » Akce » Rozhovor s kapelou APATHY AGAIN

Rozhovor s kapelou APATHY AGAIN

     

uYgLXrfljiGm_SRBxvBQXl8ItwRiaAqk

Opavská trash-hardcorová kapela APATHY AGAIN

Vám spolu se mnou přináší stručný, ale za to hodně zajímavý rozhovor. Otázky byly mnou sepsány ve vlaku po cestě do Brna a odpovědi kluci pro změnu sepsali na páteční zkoušce u zlatého moku. Otázky doplnil zpěvák Zdeněk alias Kazatel!

Sestava: Zekky – bicí,  Brujo – baskytara,  Mydlo – kytara, Kazatel – zpěv

Můžete nám krátce popsat svoji kapelu? 
Z: Krátce? No, jsme všichni přes čtyřicet, metrosexuálové, bez větších závazků J, s chutí utéct jednou začas od všednosti. Energii a finance předáváme do kapely, je to lepší než sedět v hospodě a nadávat na politickou situaci…
Wau, tak takový popis jsem opravdu nečekala 😀
Co Vás v nejbližší době čeká? Jelikož jste z Opavy stejně jako já, máte v plánu tady nějaký koncert? 
Z: V nejbližší době chceme točit klip k „Second is rising“. Potom budeme pracovat na realizaci festivalu, který pravidelně děláme v Sádku – Sádekfest (z Opavy to máš tím pádem kousek, že ?) a v plánu jsou samozřejmě i koncerty a další letní festivaly. Nijak netlačíme na pilu, protože vymetat každou akci už není v našich silách a možnostech. V Opavě momentálně nic neplánujeme, ale určitě se něco namane časem. Každopádně akcí je dost a fanoušků málo, takže přidávat další nuceně nebudeme.
O Sádek festu samozřejmě vím a určité se tam také uvidíme. 
Jaký názor mají fanoušci na Vaše album Mechanic? 
Z: To je složitá otázka. Asi na ni neumíme odpovědět, spíš vyhmátni nějakého fanouška. Vhodného samozřejmě 😉 Recenze byly příjemné, očekávané, v podstatě s nimi souhlasíme a tak to prostě je. Sami jsme z nahrávání nadšeni, bylo to ve studiu, které jsem pár desítek let nenavštívil, bylo to jiné. Nahrávalo
se u Martina Roženka v GM studiu. Protože byl čas daný a finančně limitovaný, tělo asi nikdy nezapomene na těch 8 a půl hodiny nahrávání zpěvu.

n4DLSe8WfUrxYk3uZUqxU5-enPk0SK-R

8 a půl hodiny? To chce hodně odvahy.
Čí byl nápad založit kapelu? A koho Vás napadlo, že budete hrát styl trash-hardcore?
Z: Tak to je na dlouho. Petr zkoušel něco s From all sides a pak to rozpustil. Pak došlo k setkání Petra a Rádi, který opustil Helpness a zrovna šel kolem Vladimír, tak začali pracovat na materiálu pro Apathy again. K nim se přidal Honza Dehner (zpěv) a bylo hotovo. Ten byl pak nahrazen mou maličkostí neb se rozhodl věnovat volantu, což byl blbý nápad, ale nedal si říct. Chvíli jsem zaskakoval a nakonec jsem naskočil na plný úvazek. Thrash core tak nějak vyplývá z kořenů, které máme v sobě, asi všichni jsme odkojeni starou Sepulturou, Slayerem apod. No, takže nic jiného se ani čekat nedalo. Na další štaci už osobně nemám chuť, takže se těším na nové nahrávky a až to utneme, tak předám veslo mladší generaci, pokud ještě teda pro ni metal bude zajímavý a vystupovat naživo, potit se na pódiu a ve zkušebně, scházet se s lidmi, kteří vás sem tam serou, ale většinou je to fajn. 

Vidím, že se vás hodně vystřídalo než jste zůstali u této sestavy. Jak často chodíte zkoušet? Je to spíš pravidelně nebo těsně před koncertem se sejdete a naukou sítě vše potřebné? 
Z: Zkoušíme pravidelně 2x týdně, většinou. Je to relax, takže nás společné chvíle stále baví. Ale pravidlem to není. Mnohdy některým z nás zkouška unikne, protože jsou situace, které to neumožňují, ať z rodinných důvodů, práce apod. Dobře většinou jsem já ten, který nemůže, protože mi to práce nedovoluje. „Naukou sítě vše potřebné“ nějak nedovedeme přeložit 😀

Relaxem bych to taky popsala, pár zkoušek jsem zažila u jiných kapel a atmosféra byla hodně pohodová.
Fanoušky by jistě zajímalo, kdo z Vás skládá texty a hudbu. Máte role nějak rozdělené? J
Z: Hudbu děláme společně, pomalu, ale jistě. Texty byly vždy dílem zpěváků, tak je to přirozené. Protože muzika byla velkým dílem staršího data, než jsem přišel, tak texty jsou z větší části bývalého zpěváka Honzy. 

5qMxDQ9kA_0eLY-iZ3SIqRjWQwTUjyO4

Je to celkem vidět, v písničkách je cítit od každého z vás pocit, což je naprosto úžasné. Je nějaký festival na kterém by jste si rádi zahráli? Nebo nějaká kapela, které by jste chtěli dělat předskokany?
Z: Asi Brutal assault, kdo by nechtěl J. Ale jinak je nám to v podstatě jedno, pokud je nějaká odezva od fanoušků. Asi nejzajímavější byl Železný Brod, vedle rocková kapela a za zády kolotoče a stánky … Kapela ? No těch by se pár desítek našlo … Hlavně je příjemné zahrát si před fanoušky, deseti, sty, tisíci …

Na Brutal se letos chystám, tak vás tam snad někdy i uslyším.
Vedl Vás v rodině někdo k hudbě nebo jste k ní nějakým způsobem došli sami? 
Z: No za sebe musím říct, že tlak tam byl, ale na klavír a to by asi k ničemu nebylo J . Dědové housle, táta saxofon, babička zpívala v kostele a já s ní. A ta měla hlas, teda do metalu moc nebyla… Petrův táta byl rovněž bubeník, měli vesnickou kapelu, to byl nářez !

Já si myslím, že nám kluci řekli vše důležité. Tímto jim chci moc poděkovat.
A my se uvidíme určitě u příštího reportu z koncertu či dalšího rozhovoru. 

 

 

20Ir9ZeDco8GLxs6QwfehInhRfp6zvYB

Pro redakci Attacker Of Music připravila : Suzuki Chan

Zdroj foto : bandzone profil kapely

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky