Home » Událost » CD kapely Rocksana bylo pokřtěno Tomášem Hrbáčkem z Harleje a šampus tekl proudem.

CD kapely Rocksana bylo pokřtěno Tomášem Hrbáčkem z Harleje a šampus tekl proudem.

     

CD kapely Rocksana bylo pokřtěno Tomášem Hrbáčkem z Harleje a šampus tekl proudem.

bez názvu

Tomáš Hrbáček, kapela Sedmý smysl a taneční dvojice Lucie Šindlerová- Tereza Srpová byli hlavními hosty při křtu CD kapely Rocksana – Poprvý. Vyprodaný klub Labe patřil především rockovému dorostu.

Sobotní večer 3. 2. 2018 v Hořovickém klubu Labe patřil mladým nadějným muzikantům. Doslova našlapaný Hořovický klub Labe kolem osmé hodiny pomalu utichá.
Podium se rozzářilo příchodem sedmičlenné dívčí kapely Sedmý smysl.
Kapela SEDMÝ SMYSL existuje od září 2014, vznikla pod záštitou DDM Talent (poté Talent4you) v kroužku Rocková kapela, kam se postupně přihlásilo všech 7 děvčat a vystupovaly pod názvem Dívky Rocku.
Nejmladší z nich, bubenici Natálce, která se na bicí začala učit hrát až zde, bylo v té době devět let. Hlavní zpěvačka Silvie byla v té době dvanáctiletá a v kroužku se začala učit hrát na kytaru. Ani kytaristka Niky neměla mnoho zkušeností s hrou na kytaru. Všechna děvčata však chodila nebo chodí do ZUŠ hrát na nějaký hudební nástroj, sólově zpívat nebo tancovat apod., mají hudební nadání a zájem o hudbu, a tak je kroužek Rocková kapela, kterou nabízel DDM Talent, velmi nadchl.

logo_vodorovne_MUSICGATE

Hrát v kapele je velmi bavilo. Holky pilně cvičily také individuálně a postupně se zdokonalovaly. Výborně je vedl a vede lektor Jan Krček, učitel 15. ZŠ Plzeň, kde měla kapela též své zázemí ve zkušebně této školy. Nyní zkoušejí holky v profesionální hudební zkušebně Krašovská Aktivity centrum ( http://www.krasovska.cz/cinnost-partneru/hudba/ ), kde též působí jejich bandcoach Jan Krček. Děvčata na sebe upozornila již v r. 2015 jako nejmladší kapela soutěže o titul Západočeská kapela rocku rádia Kiss Proton 2015 a obsadila výtečné 3. místo ve vyhledávací soutěži Múza 2016. Díky této soutěži nahrála ve studiu zatím 6 svých písní.
V době před nahráváním si Dívky Rocku změnily název na Sedmý smysl. Kapela vystupuje na různých festivalech, přehlídkách, charitativních akcích, akcích pro děti a pod.. Hrála též jako předkapela zpěváka Sebastiana nebo skupiny Poetika.

Složení kapely Sedmý smysl: Silvie Matičková – hlavní zpěv, kytara; její sestra Natálie Matičková – bicí; dvojčata Hana a Lenka Kočandrlovy – vokály, zpěv, tamburíny, jejich sestra Eliška Kočandrlová – klávesy, Nikola Palečková – kytara, Jana Tejkalová – basová kytara.
(Pivko s námi by mohly dát jen dvě členky kapely Jana s Eliškou, kterým jediným už bylo osmnáct J).

Z vlastní tvorby zaznělo na koncertu celkem sedm pecek: Se sluncem v zádech, Co bude pak, Drzá, Věřím, Střemhlav vzhůru, Už nechci snít a Strážný anděl. Doslova vytleskaným přídavkem se stala převzatá píseň Roar od Katy Perry.

Maminka tří děvčat z kapely, Renata Kočandrlová, nám po vystoupení na otázku: „Jak se Vám dnešní výkon holek líbil? „, odpověděla: „Mně se jejich vystoupení moc líbilo, myslím, že to dobře rozjely a že se to líbilo i divákům. Určitě by na ně byl pyšný i jejich vedoucí Honza Krček, který se, bohužel, nemohl dnes koncertu zúčastnit. Jemu patří velký dík za všechno, co holky naučil. Moc jim fandím, snažím se být na každém jejich vystoupení a podpořit je. Přeju holkám ze Sedmého smyslu spoustu dalších úspěšných vystoupení, krásných písniček a nových fanoušků!“

Po koncertě kapely Sedmý smysl zatančilo skupině Rocksana a divákům velice pěkně taneční duo Lucie Šindlerová a Tereza Srpová.

2 3

4 6

A nastává zlatý hřeb celého večera, a to vystoupení kapely Rocksana. Mladí, nadaní kluci zahajují své vystoupení písničkou Dávno. Fanoušci písničky, které jim kluci hrají, už znají nazpaměť, a tak celé Labe zpívá s nimi.

Kapela ROCKSANA hraje od 3. Ledna 2015 ve složení:
Jan Slepička – zpěv, kytara, Petr Komínek – zpěv, basová kytara, Luboš Cipra – zpěv, kytara a Adam Kasík – bicí.

V roce 2016 kluci nakoukli do studia, aby zde nahráli dvě pecky – Stoupáme a Kolikrát. 5. 3. 2017 vyšel klip Kolikrát z dílny Michala Skořepy.

V červnu 2017 vyhráli kluci celorepublikovou soutěž studentských kapel Škola rocku a jednou z hlavních cen pro vítěze byla příležitost zahrát si na jednom z největších festivalů u nás, na festivalu Votvírák 2018.
Kluci tam vystoupí v sobotu 16. 6. 2018 v 10:45h. Na konci roku 2017 kluci dotočili debutové CD s názvem POPRVÝ.

Manažer kapely Petr Kasík nám prozradil ,,Za dosavadní dobu našeho hraní se nám podařilo vyhrát několik soutěží či diváckých cen (Brána, Porta, Škola Rocku). Na svém kontě máme již desítky úspěšných vystoupení, např. Rock Fest Jince, Městské slavnosti, Pivní slavnosti, pestrou škálu festivalů. A co máme v plánu? Dělat, co milujeme. Hrát, skládat a nahrávat nové písničky, užívat si báječně strávené chvíle na pódiích společně s našimi skvělými fanoušky. Kluci by se měli letos objevit nejen na festivalu Votvírák.“

Ale zpět ke koncertu v Labi v Hořovicích. Kluci pokračovali peckami Utíkám, Hotovej, Věřit nestačí, Jediná. Tleskání, skandování a podpora kamarádů, rodičů či fanklubu byla neskutečná.
Přišla chvíle křtu a na pódiu se objevil Tomáš Hrbáček z Harleje, který Rocksaně za velikého skandování publika pokřtil CD „Poprvý“ šampusem. Pak si s klukama dal společně písničku od Harleje – Strážný andělé. Kdo zavřel oči a poslouchal, asi by hned nepoznal, že ji hrají mladí rockeři a ne originální Harlej.
Nové CD Rocksany obsahuje dvanáct pecek. Všechny písničky jsme na koncertu mohli slyšet a ještě mnoho dalších. Zazněly i nějaké covery. Ke konci koncertu mezi nadšené fanoušky rozhodili členové kapely několik polštářů s fotkou kapely. Davy s rukama nad hlavou doprovázely kapelu během celého koncertu. Skandování bylo slyšet snad až na náměstí v Hořovicích. Snad každý si po koncertě přišel podat se členy kapely ruku, zakoupit již pokřtěné CD nebo si počkal na autogramiádu s fotkami.
Jedním ze snů kapely je třeba ,aby se jejich pecky hráli v Rockradiu.
Celý večer byl oslavou mladých talentovaných muzikantů. Jak Sedmý smysl, tak Rocksana budou dlouho znít v našich rockových myslích. Díky oběma kapelám za parádní večer!

8 9

10 11

autoři:
text: Petr Černohorský, spoluautor textu: Renata Kočandrlová
foto: Petr Černohorský

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky