Home » Událost » „SKETY“ míří na sever

„SKETY“ míří na sever

     

SKETY_TUTTI_2017_m_Milan Marenčák

Skety navrhují fanouškům: Pošlete nás na sever!

V Praze, 11. května 2017 – Vokální kapela Skety se stala fenoménem nejen doma, ale v mnoha evropských zemích i Asii. Není tedy divu, že uspěla i v přísném předvýběru dvou soutěžních festivalů ve Skandinávii, na dánském Aarhus Vocal Festivalu a finském Tampere Vocal Music Festivalu. Nyní se rozhodly Skety požádat prostřednictvím HitHitu svoje fanoušky o příspěvek na zajištění tohoto nákladného projektu.

„Festivaly, které jsou jen několik dnů po sobě, si nás vybraly do soutěží, a to je skvělé! Má to ale jeden háček, vše musíme zafinancovat. Letenky, cargo naší techniky, přejezdy půjčenou dodávkou i ubytování na soutěžích, což je zejména v Dánsku docela raketa,“ říká manager Sket Lukáš Prachal a dodává s úsměvem: „Tuhle výzvu nechceme ale pustit, a tak, po vzoru našich dávných předchůdců potulných muzikantů, zase tak trochu žebráme a voláme: Dejte nám (na) křídla…”  Dodejme ovšem, že Skety nechtějí slevu, tedy pardon – příspěvek, zadarmo: Na oplátku pro Hithiťáky po soutěžích uspořádají speciální koncert v Jazz Docku, do Skandinávie s sebou vezmou vašeho plyšáka, pošlou vám své nové podepsané CD, nebo i to starší, můžete si s nimi zajít na kafe nebo na pivo, pozvat si je do obýváku na domácí koncert nebo si připraví workshop pro vaši vokální skupinu.

Ještě 10 dnů můžete na HitHitu přispět na pomyslné SketAir Force One, které poletí na sever vybojovat mezi 2. a 9. červnem vavříny pro české hlasy! V danou chvíli se Sketám podařilo vybrat necelou polovinu.

Koncert, na který budou mít všichni přispěvatelé vstup za symbolických 100 Kč, se bude konat 13. července od 22:00 v Jazz Docku v Praze.

Více informací ke kampani najdete zde: www.hithit.com/skety

Související weby: http://aavf.dk/competition/contestants-vocal-groups/ http://tamperemusicfestivals.fi/vocal/en/news-1/news/finalists-selected-for-the-international-contest-for-vocal-ensembles/ http://skety.cz/

https://www.facebook.com/skety.cz/

Skety jsou vokální skupina, která je na české i evropské scéně velmi dobře vidět a slyšet. Patří mezi neúnavné propagátory zpěvu a cappella, kromě řady koncertů pořádá workshopy i vlastní Prague A Cappella Festival. Letos vydali již druhé album Týdytý. Jejich eponymní debutová deska Skety získala 4 nominace na mezinárodní Ceny CARA, byla vybrána v Picks of 2016 jako jedna z nejvýraznějších a Český rozhlas kapelu v anketě Legendy Nočního proudu označil za objev roku 2016. V roce 2014 zvítězily Skety v kategorii Jazz na soutěži Vokal Total v Grazu a loni byly pozvány na turné po Tchajwanu.

Kontakt:

Silvie Marková & Lucie Čunderliková

SMART Communication

e-mail: markova@s-m-art.com, cunderlikova@s-m-art.com

tel.: 604 748 699, 733 538 889

tel.: +420 272 657 121

Kontakt

Logo ATTACKER 22
Redakce:
ATTACKER OF MUSIC
Neklanova 2
České Budějovice
37001
tel: 778 532 591
email: attackerofmusic@seznam.cz

Vstupenky na veškeré akce

smsticket

Info magazín

StudioCI6

CI6 Rock TV - rozhovor s kapelou Purnama

Pirates of the Pubs - rozhovor

NARTTU - "Pod Nátlakem"

Starší příspěvky